Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Že by staré dobré "rychlé" KDE 3.5 (jsem rád že jsem to našel)
http://www.trinitydesktop.org/
Postup jak přesně nainstalovat staré dobré Kde, postupujte podle návodu na strách.
(já jsem instaloval pro Debian Squeeze) .
Po instalaci jsem narazil na menší problém se superuživatelem, neguje přihlášení do grafických "superuser" aplikací, podle fóra funguje následující:
vytvořit následující soubor v tomto umístění
vim /etc/trinity/kdesurcvložit do něj
[super-user-command] super-user-command=suuložit Pokud chcete použít stejný vzhled a font oken u Qt a GTK aplikaci
gtk-qt-engine-trinityPotom v nastaveni vzhledu Appearance & Themes >> GTK Styles and Fonts >> Use my KDE Style in GTK applicatios
Nevím jestli to někomu pomůže, snad ano.
Příběh je prostý, přišel za mnou soused, že jeho dceři "upozorňuji moc pěkná dcera" nejde internet na notebooku. Byl to notebook IBM/Lenovo "nebo tak nějak" a měl nainstalováno "Windows XP". Správce zařízení hlásil, že sítové zařízení nepracuje správně "kod 10" .. tak jsem googlil a našel jsem, že to znamená že zařízení má poruchu a je buď zničené a nebo je nainstalován špatný ovladač. Ovladač jsem hned vyloučil, protože uživatelka nic neinstalovala .. a navíc měla notebook předinstalovaný ze školy a nebylo možné ho administrovat.
Zničení jsem přikláněl vetší míru, protože byla bouřka .. i když znáte to uživatel vždy odpoví "já jsem s tím přeci nic nedělala, ono samo.
A teď přišel na řadu kamarád, živitel náš božský "LINUX".
Vzal jsem Live CD Dreamlinux nabootoval spustil super usera a ifconfig
a heleme síťovka nám pěkně ožila pak pro kontrolu ping
a jedem.