Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Že by staré dobré "rychlé" KDE 3.5 (jsem rád že jsem to našel)
http://www.trinitydesktop.org/
Postup jak přesně nainstalovat staré dobré Kde, postupujte podle návodu na strách.
(já jsem instaloval pro Debian Squeeze) .
Po instalaci jsem narazil na menší problém se superuživatelem, neguje přihlášení do grafických "superuser" aplikací, podle fóra funguje následující:
vytvořit následující soubor v tomto umístění
vim /etc/trinity/kdesurcvložit do něj
[super-user-command] super-user-command=suuložit Pokud chcete použít stejný vzhled a font oken u Qt a GTK aplikaci
gtk-qt-engine-trinityPotom v nastaveni vzhledu Appearance & Themes >> GTK Styles and Fonts >> Use my KDE Style in GTK applicatios
Nevím jestli to někomu pomůže, snad ano.
Příběh je prostý, přišel za mnou soused, že jeho dceři "upozorňuji moc pěkná dcera" nejde internet na notebooku. Byl to notebook IBM/Lenovo "nebo tak nějak" a měl nainstalováno "Windows XP". Správce zařízení hlásil, že sítové zařízení nepracuje správně "kod 10" .. tak jsem googlil a našel jsem, že to znamená že zařízení má poruchu a je buď zničené a nebo je nainstalován špatný ovladač. Ovladač jsem hned vyloučil, protože uživatelka nic neinstalovala .. a navíc měla notebook předinstalovaný ze školy a nebylo možné ho administrovat.
Zničení jsem přikláněl vetší míru, protože byla bouřka .. i když znáte to uživatel vždy odpoví "já jsem s tím přeci nic nedělala, ono samo.
A teď přišel na řadu kamarád, živitel náš božský "LINUX".
Vzal jsem Live CD Dreamlinux nabootoval spustil super usera a ifconfig
a heleme síťovka nám pěkně ožila pak pro kontrolu ping
a jedem.