Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Například poslední disk SATA II Seagate 160GB zaseknul desku DFI ještě před možností dostat se do BIOSu, a potom co jsem ho přehodil na režim SATA I (o kterém na disku neni ani prd, musel jsem dost hledat abych zjistil jak se to dělá), tak jsem ho zapojil, nainstaloval a při kopírování velkých souborů se to v systému zaseklo, nastartuju znovu najednou podělanej filesystem (NTFS), takže formát a nakonec už to jede, jinak chipset který tam Seagate dává (do posledních verzí) extrémně hřeje, teploty jsou v normálním pokoji kde disk ležel na stole chipsetem nahoru aby mohlo teplo stoupat vzhůru měl cca 62°C.
U starých disků Seagate to byla pro změnu abnormální hlučnost oproti PATA verzi a samozřejmě jsem měl i víc reklamací, moc disků se mi do ruky nedostalo, ale můžu říct, že ani jeden nebyl bez problému.
To ani nemluvím o lámajících se konektorech, které jsou nepochopitelně křehké, argumenty jako že je třeba si dávat pozor fakt neberu, nenarazil jsem na jiný tak křehký konektor v PC.
...jinak chipset který tam Seagate dává (do posledních verzí) extrémně hřeje, teploty jsou v normálním pokoji kde disk ležel na stole chipsetem nahoru aby mohlo teplo stoupat vzhůru měl cca 62°C...Těch 62°C je bráno z hodnot SMARTu? Nebo jinak, těch 62 je jenom na tom chipsetu nebo i uvnitř disku?
To ani nemluvím o lámajících se konektorech, které jsou nepochopitelně křehkéHeh, tak to slyším prvně. Mě se zdají pevné dost. A navíc jsou obvykle "zapuštěné" (jakože okolo nich není moc prostoru, do kteráho by se daly lámat). Zato jsem viděl spustu pokřivených pinů na PATA discích/CD mechanikách...
No včera jsem měl taky den. Nejdříve jsem zjistil, že za to podivné chování mého systému může procesor.
(Po restartu se záhadně ztrácely soubory, které se po dalším restartu zase objevily, jako by se nic nedělo, sem tam překřížené soubory......)
No a když už jsem se ted smířil s tím, že musím sehnat nový procesor, tak mi v tom druhém, funkčním počítači odešel zdroj. Blik, cvak, tma a pojistka vyražená
Takže mám dva počítače a oba nefunkční. A to jsem ještě zvědavý, co všechno si zdroj vzal s sebou do křemíkového nebe. Včera o půlnoci jsem už na to neměl sílu.
Tiskni
Sdílej: