Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Například poslední disk SATA II Seagate 160GB zaseknul desku DFI ještě před možností dostat se do BIOSu, a potom co jsem ho přehodil na režim SATA I (o kterém na disku neni ani prd, musel jsem dost hledat abych zjistil jak se to dělá), tak jsem ho zapojil, nainstaloval a při kopírování velkých souborů se to v systému zaseklo, nastartuju znovu najednou podělanej filesystem (NTFS), takže formát a nakonec už to jede, jinak chipset který tam Seagate dává (do posledních verzí) extrémně hřeje, teploty jsou v normálním pokoji kde disk ležel na stole chipsetem nahoru aby mohlo teplo stoupat vzhůru měl cca 62°C.
U starých disků Seagate to byla pro změnu abnormální hlučnost oproti PATA verzi a samozřejmě jsem měl i víc reklamací, moc disků se mi do ruky nedostalo, ale můžu říct, že ani jeden nebyl bez problému.
To ani nemluvím o lámajících se konektorech, které jsou nepochopitelně křehké, argumenty jako že je třeba si dávat pozor fakt neberu, nenarazil jsem na jiný tak křehký konektor v PC.
...jinak chipset který tam Seagate dává (do posledních verzí) extrémně hřeje, teploty jsou v normálním pokoji kde disk ležel na stole chipsetem nahoru aby mohlo teplo stoupat vzhůru měl cca 62°C...Těch 62°C je bráno z hodnot SMARTu? Nebo jinak, těch 62 je jenom na tom chipsetu nebo i uvnitř disku?
To ani nemluvím o lámajících se konektorech, které jsou nepochopitelně křehkéHeh, tak to slyším prvně. Mě se zdají pevné dost. A navíc jsou obvykle "zapuštěné" (jakože okolo nich není moc prostoru, do kteráho by se daly lámat). Zato jsem viděl spustu pokřivených pinů na PATA discích/CD mechanikách...
No včera jsem měl taky den. Nejdříve jsem zjistil, že za to podivné chování mého systému může procesor.
(Po restartu se záhadně ztrácely soubory, které se po dalším restartu zase objevily, jako by se nic nedělo, sem tam překřížené soubory......)
No a když už jsem se ted smířil s tím, že musím sehnat nový procesor, tak mi v tom druhém, funkčním počítači odešel zdroj. Blik, cvak, tma a pojistka vyražená
Takže mám dva počítače a oba nefunkční. A to jsem ještě zvědavý, co všechno si zdroj vzal s sebou do křemíkového nebe. Včera o půlnoci jsem už na to neměl sílu.
Tiskni
Sdílej: