Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Taky se trochu přiživím na humbuku, který poslední dobou nastal okolo Xgl a Compizu. Ale nebudu tady rozebírat jeho způsob vývoje ani jeho konkurenty, ale hodím vám sem pár screenshotu s komentáři ať víte, jak to celé vlastně vypadá .
Tak mi zase odešel hardisk do věčných křemíkových lovišť. Ale tentokrát alspoň s velkou parádou (nebo spíš pořádným smradem ), ten poslední měl jenom pár badblocků což bych přežil (po vytvoření pár badblocků už si dá harddisk obvykle pokoj a další už se nevytvářejí), ale odnesl to zrovna / Gentoo a XFS na něm to nepřekous, tak šel rovnou na reklamaci, nový hadr jsem dostal zpátky před 2 týdny (reklamace samozřejmě trvala celých 30 dnů).
Tak jsem si v neděli hrál s Gentoo. Chtěl jsem vyzkoušet, jaký vliv ma OpenGL akcelerace na rychlost Enlightenmentu 0.17. A protože jsem "šťastným" majitelem Radeonu 9550 (RV350), chtěl jsem naistalovat ty jejich binární ovladače, které Xorg verze 7 samozřejmě (doufám že jenom zatím) nepodporují (btw 6.9 podporují, takže nevidím důvod, proč by neměly 7.0), takže jsem downgradeoval xorg-x11 na 6.8, nainstaloval ovladače, vyzkoušel jejich vliv na E17, který byl znatelný (bylo to rychlejší, což dokazovaly i testy), ale zobrazení testu (evas_gl_x11_test) nebylo v pořádku (chybějící části obrázků, podivné barvy některých objektů atd.)
Asi mi něco něco uniklo? Nebo se podpora stage1 jen tak potichu vytratila?