NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Mna trapi upload viacerych suborov naraz...
V Safari tohle nějak funguje. Když si nahrávám fotky do MobileMe Gallery, tak si můžu v tom dialogu naráz vybrat víc souborů. Ale jak to funguje — to se mě neptejte. A pak je tam nějaká (asi AJAXová) záležitost, která to pod tlakem protlačí na server. I s progressbarem.
Asi jo. Ale ten dialog na výběr souboru — ten asi ve Flashi nebude. Je to totiž standardní dialog pro výběr souboru. Ale asi tam bude nějaký hack, jak mu dovolit vybrat víc souborů.
Je to Flash. Otevřel jsem to ve Firefoxu a tam to dohledal.
<html><body> <?php for ($i=0;$i<10;$i++) { echo "Progress $i<br/>\n"; flush(); sleep(1); } ?> </body></html>Ale nevim, jestli Apache dava rizeni PHP uz behem posilani nebo az po dokonceni posilani souboru.
file
, ale z uživatelského hlediska je to dost nepraktické. Upload většího souboru, než je minimum z nastavení maximálního uploadu ve fomuláři, nastavení serveru (v PHP upload_max_filesize
a post_max_size
) a nastavení všech proxy po cestě (což může být i tak málo, jako 256KB), je horší problém, který se bohužel klasickými metodamy obejít nedá.
Pokud jsou naším cílem "obyčejní uživatelé" (tj. lamy), potom zbývají dvě možná řešení: upload přes Flash/Java applet a upload přes FTP.
S první variantou moc zkušeností nemám - Java applety potřebují být podepsané, aby mohly sahat na souborový systém, a u Flashe to také není nic jednoduchého (jeden flashista mi to kdysi vysvětloval, ale nějak mi to vypadlo z hlavy).
Naprotomu druhou variantu jsem už úspěšne použil, není moc složitá, ale vyžaduje podporu FTP serveru - ten musí být schopen dynamicky vytvářet uživatelské účty a být schopen se nějak domluvit s webserverem. Já použil ProFTPd a chrootované virualní uživatele s účty v MySQL tabulkce. Když někdo potřebuje nahrát velký soubor, je pro něj vytvořen dočasný FTP účet (ze kterého nemůže ven, a může tam je nahrávat soubory, nic víc), který je po dokončení uploadu zrušen.
Uživately je poskytrnuto uživatelské jméno a heslo (oboje generované), navíc má ve stránce odkaz ftp://uzivatel:heslo@ftp.domena.cz
, kterým se muže přímo dostat na FTP. Díky tomu mohou "obyčejní uživatelé" použít drag'n'drop a vesele si přetahají požadované soubory do cílového okna, ti zkušení mohou použít svého oblíbeného FTP klienta, nebo si FTP účet pripojit jako součást souborového systému. Po ukončení přenosu si uživatel zatrhne ve výpisu souborů ty, které opravdu chce naimportovat, zbytek je spolu s uživatelským účtem smazán (to se stane automaticky i po určitém časovém intervalu).
Tato metoda je sice takový neelegantní kočkopes (napůl HTTP, napůl FTP), ale má několik výhod:
Pro upload adresaru apod. pouzivam k naproste spokojenosti v kombinaci s PHPkem toto:
http://jupload.sourceforge.net/
Pohodlne sa to da riesit java appletom alebo flashom. Kto nema rad javu a flash nech si uploaduje subory po jednom, lebo ine riesenie momentalne nieje...
Ještě pro upload více souborů lze použít SwfUpload. Celkem dobře se s tím pracuje, ale je nutný flash. Viz. swfupload.org/
Tiskni
Sdílej: