V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Minimalistické požadavky? Si děláš srandu s takovým seznamem podmínek?
Pri stávajúcej podmienke - LCD, je prakticky nemožné poradiť. Inak asi hocaký SE spĺňa všetko. Okrem toho zobrazovadla, teda.
Problém je jinde. BW display se možná dává do telefonů nejnižší kategorie, které nemají většinou Javu a často ani poznámky, či kalendář. Dost pochybuji i o funkci budíku při vypnutém telefonu.
Musíš se smířit s tím, že dnes je barevný display zkrátka všude, pokud to není mobilní atrapa obalu na bonbóny.
Je to stejné jako já když sháněl notebook, nakonec jsem si musel koupit notebook s leštěnou obrazovkou, kterou jsem přelepil matnou fólií. Normální obrazovky už nejsou. Starý notebook bez problémů vezmu na Slunce a dělám, s novým notebookem od HP nemám absolutně šanci cokoli v takovém případě vidět. Ale co nadělám, prostě leštěná obrazovka se rozšiřuje, i když mě to štve.
Stáva sa mi, že bývam s mobilom mimo civilizáciu. Pravdu povediac nemám moc chuť nosiť so sebou akumulátor z auta, ale ani nemôžem byť celkom odrezaný od okolitého sveta.
No a samozrejme drahé telefóny ako iphone v žiadnom prípade nechcem. Som dosť brutálny používateľ [občas sa mi stane, že hodím telefón o stenu (teda stáva sa mi to keď som opitý, chcem ho hodiť cez okno, ale netrafím)]. Našťastie moja nokia vyzerá celkom kvalitne a zatiaľ sa nerobila pri mojom používaní.
Jinak já osobně se držím hesla: Nekupovat nic, čeho se dotklo Sony. Podle mě je Sony firma, co dnes vyrábí velmi nekvalitní zboží a navíc má vše kolem toho proprietární. Musíte tam mít Sony kartu, Sony příslušenství a doma Sony ženskou do postele.
Tak já pro jistotu jsem požadavky na mobil upravil následovně:
Větší ambice na telefon nemám. Poté co jsem zjistil, že i tohle je problém, raději jsem z telefonu udělal jenom toto. Naposledy mi vyhověla Nokia 1600, ale ta už se nevyrábí.
Navíc investovat do telefonu se nevyplatí, nikdy mi nevydržel telefon déle, než dva roky a vždy chybou výrobce, nikoli zacházením:
1) Ericsson A1018s – po roce odešel na špatný firmware, a protože to byl problém všech kusů tohoto telefonu, servisy od toho daly ruce pryč a jediná možnost bylo zaslání do servisního centra v Praze + dlouhá doba bez telefonu.
2) 2× Siemens telefony – oba shodně po roce a půl odešly na špatnou nabíjecí jednotku v telefonu, která už nebyla schopná nabít baterku.
3) Nokia 1600 – odešel mikrofon a okolí, O2 mi ho vrátil s verdiktem neoprávněná reklamace, že jsem ho ponořil do vody. Asi si ho namočili v servisu sami.
Takže já od telefonu už nic nečekám, investovat do něj nehodlám, a spíše bych šel cestou nějako jako pda/mobil v jednom, pro coč není IMHO dnes vhodná doba.
Podle mě vašemu zadání nejvíce odpovídá nokia 6310i, výdrž je výborná a zbytek to taky splňuje. Jenom je to potřeba najít v nějakém bazaru a koupit novou baterii.
Na 6310i byla Java celkem nepoužitelná. Kromě MIDP1, což by ještě tak nevadilo, tam bylo omezení na velikost aplikace maximálně 32 kB a navíc jim ta nějak moc dobře nefungovala ani HttpConnection třída. Takže na Jabber určitě nebrat.
Ty své podmínky jako bys mi sebral z klávesnice... Ale nenajdeš... Jsem zatíženej na Eriky, bohužel, to už neexistuje, tak mám SE. Ale vzpomínám na R320i, který jsem měl kdysi, rovný display, krásně čitelný bez podsvícení; když odešel, měl jsem R520m, ale tam už zkurvili display, nebyl rovný a bez podsvícení ze strany se četl dost blbě... Ale co se týče funkcí, naprosto mi vyhovoval. Do poslední chvíle, než odešel, mi fungovalo bluetooth, což se o haldě Nokií, s nimiž jsem se potkal, říct nedá. "Pokrok", nad nímž jásá (a případně slintá) většina populace, není vždy k užitku, aspoň ne pro mne... Nebo mi to tak připadá...
Ja mam Erika T39m
Nokia 6310i. Vím, o čem mluvím
teda až na tu pamět na Javu, že...
Tak to jsme dva Stará T650 v klidu dávala i 3-4 dny, bohužel současná T680 má vadnou baterku a maximální výdrž je den a půl. Hodně však teď datuju (na vodafoním EDGE mi to v Brně frčí kolem 180-200 kbit/s) takže to záleží ode dne.
Mně pořád ještě Treo 650 vydrží těch 5-6 dní, ale mám rok a půl starou baterii s větší kapacitou. Jinak pořád se nechá koupit nová za cca 400,- Kč.
Sony Ericsson K800i. Po skoro 2 letech mi baterka vydrží klidně 4-5 dní na místě s mizerným signálem, ve městě klidně týden. Splňuje většinu podmínek co požaduješ, až na ten displej a spoustu funkcí navíc. Telefon je rychlý a spolehlivý. Akorát nesnáší čokoládu v kapse, takže se mi upatlalo sluchátko a teď skoro nic neslyším, ale za to on moc nemůže
Tiskni
Sdílej: