V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Nemůžu najít zdroj takového šířeníJasný případ spontánní abiogeneze. To pozoroval již Aristoteles. Zřejmě máte v kuchyni mimořádně vhodné podmínky pro pozorování, o zkažené maso, z kterého jak je všeobecně známo vznikají, u vás asi nebude nouze.
Je ale zajímavé, že přestože vědomě na abiogenezi už dávno nikdo nevěří, podvědomě si to pořád dost lidí nějak takhle představuje.
mam ale podezření na to že mi opravdu nějaký pták zaletěl za kuchyňskou linku, ale to není skoro šance ho odtamtud dostat, to bych jí musel celou rozebraS tím si nelam hlavu, kdyby tam něco bylo tak si s tím poradí červi
1. Mouchy lítají jen tam kde je nejvíc světla, přes den na okně, v noci kdekoliv, když jsem tam zhasnul a namířil baterkou na stěnu tak jsem je spolehlivě skoro všechny nachytal :)
2. Nikde se moc nehrabou, prostě jako by jen chtěly zmizet.
Negativni stranka toho likvidovani je v tom, ze se prubezne vyvijeji (resp prirozenym vyberem posiluji) dokonalejsi verze tech much, takze napr. 3. generace uz neseda slepe na bily zdi, ale pod listkama pokojovych rostlin, takze moje vyhledavaci algoritmy se musely taky adaptovat. … Ted uz tu zadnou nevidim.Přirozený vývoj vede k oboustranné spokojenosti. Mouchy si žijou dál, ale už se adaptovaly a schovávají se. No a vy žádnou mouchu nevidíte, tak jste taky spokojený. Protože v boji člověka s mouchami vlastně nejde o to, aby mouchy nebyly, ale aby je člověk neviděl
Tiskni
Sdílej: