Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Nemůžu najít zdroj takového šířeníJasný případ spontánní abiogeneze. To pozoroval již Aristoteles. Zřejmě máte v kuchyni mimořádně vhodné podmínky pro pozorování, o zkažené maso, z kterého jak je všeobecně známo vznikají, u vás asi nebude nouze.
Je ale zajímavé, že přestože vědomě na abiogenezi už dávno nikdo nevěří, podvědomě si to pořád dost lidí nějak takhle představuje.
mam ale podezření na to že mi opravdu nějaký pták zaletěl za kuchyňskou linku, ale to není skoro šance ho odtamtud dostat, to bych jí musel celou rozebraS tím si nelam hlavu, kdyby tam něco bylo tak si s tím poradí červi
1. Mouchy lítají jen tam kde je nejvíc světla, přes den na okně, v noci kdekoliv, když jsem tam zhasnul a namířil baterkou na stěnu tak jsem je spolehlivě skoro všechny nachytal :)
2. Nikde se moc nehrabou, prostě jako by jen chtěly zmizet.
Negativni stranka toho likvidovani je v tom, ze se prubezne vyvijeji (resp prirozenym vyberem posiluji) dokonalejsi verze tech much, takze napr. 3. generace uz neseda slepe na bily zdi, ale pod listkama pokojovych rostlin, takze moje vyhledavaci algoritmy se musely taky adaptovat. … Ted uz tu zadnou nevidim.Přirozený vývoj vede k oboustranné spokojenosti. Mouchy si žijou dál, ale už se adaptovaly a schovávají se. No a vy žádnou mouchu nevidíte, tak jste taky spokojený. Protože v boji člověka s mouchami vlastně nejde o to, aby mouchy nebyly, ale aby je člověk neviděl
Tiskni
Sdílej: