Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Nejdou, jediné co jde sehnat od Lifeview je model NOT LV3H a ještě jeden podobný, bohužel obě jsou kopie jiného tuneru (nejedná se o vlastní výrobu), ale používají jiný firmware, který se ještě nikomu nepodařilo dostat z ovladačů, takže v Linuxu nejdou, kdyby se to někomu podařilo, tak napište jak :)
to já mám doma WinFast a měl jsem jeden problem. Potřeboval jsem nahrát analogové video z kamery do počítače. Nejdříve jsem to zkoušel z windlí ale bud jsem totálně natvrdlej nebo widle blbý ale ty programy co jsem měl nakoupený ke kartě prostě nefungovaly ani se nedali nějak pořádně nainstalovat, takže v prdeli. takže jsem zkoušel najít nějaký návody jak z louže ven a našel jsem pár českých lánků jak na to. Doporučovali nějakej mencoder, ale ten uměl pouze video(né zvuk) a podobně. Až nakonec jsem sehnal aplikačku XawTV která uplně v pohodě umí nahrávat(video + zvuk) a zárověn zobrazit. Nejhorší je že na českém netu je spousta sraček o tom jak si rozchodit apache a podobně ale jak si nahrát video je na netu hovno.... Dále je zajímyvý že třebas někdo neudělá v Qtčku nějaký podobný program jako je XawTV, ale místo toho dělá do nekonečka piškvorky apodobně... holt linuxáci jsou fakt divní lidi(teda kromě těch co chlastaj), ale zase skládám poklonu linuxu že jsem to na to mparádně rozchodil a lidem z XawTV že side dělají program pod X11 ale zato parádně funkční!!!
a co teprve takové XdTV
Ještě do zápisku přidám model Pinnacle PCTV Hybrid PRO PCI, TERRATEC Cinergy Hybrid T USB XS FM a ještě jeden USB Tuner DVB-T Tuner.
Jj ... už budu mít s tou kartou roční výročí :o) Jinak ten můj patch zřejmě zařazen bude ... poslal sem ho do v4l konference a vypadá to, že bude zařazen. ALe nevím kdy.
Je to dost dlouho. Umřel mi ntbook, kde mám poštu, takže nevím kdy přesně ... ale řekněme tak třičtvrtě roku. Nicméně poslední E-mail od zodpovědné osoby je, že "Patch looks good for me", takže sem počítal s tím, že ho zařadí ...
07:00.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05) 07:00.1 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [Audio Port] (rev 05) 07:00.2 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [MPEG Port] (rev 05)Pokud si pingnes na iptv.gavanet.czf, muzu ti dat pristup, vic hlav vic vi, resime vpodstate to same. Zdenek
No mě u té DTV2000H nejde jen FM rádio, ale DTV2000H Plus nejde vůbec.
Podle mě je třeba speciálním firmwarem incializovat FM tuner tak jak se to provádí u DTV1800H, kde to provádí incializace DVB-T části, do té doby také FM rádio nejde. Zkoušel jsem nastavovat různé registry karty, dokonce všechny přesně podle nastavení z Windows, (asi 100 registrů) ale rádio nikdy nechodilo. Naštěstí funguje ten DTV1800H, který pro tento projekt hodlám použít, mrzí mě na něm jen 2 věci: 1. Nejde používat Digital a Analog současně, 2. Neukazuje sílu signálu u FM rádia ani režim audia (fmscan, nebo přímo skrze ioctl).
Ještě dodatek, obě revize se liší jen minimálně, používají malinko jiné GPIO pro nastavení (analog) a mají přepínač zvukových vstupů navíc (také pro analog), který se těmito GPIO ovládá, také mají malinko jiné PCI ID. DVB-T část se neliší.
07:00.0 0400: 14f1:8800 (rev 05) 07:00.1 0480: 14f1:8811 (rev 05) 07:00.2 0480: 14f1:8802 (rev 05) 07:01.0 0400: 14f1:8800 (rev 05) 07:01.1 0480: 14f1:8801 (rev 05) 07:01.2 0480: 14f1:8802 (rev 05)Zrejme jsou lehce odlisny.. Muzes prozradit z jakeho duvodu touzis po analogu? Chces do site prenaset i radia ktere nelze kvalitne naladit pres net nebo z DVB? U radii bych to jeste pochopil, ale u televize? Zeby pro prumyslove kamery? Ty uz prece v czele uz mate, neni lepsi pouzit hardwarovy IP konvertor na mpeg2 stream? At uz nejaky klasicky co vyrabi IP kameru nebo primo DVB-T koder a multiplexor. Treba jako si hraje RYS: http://www.ok1mjo.com/all/ostatni/STA_Alcad/DVB-T_multiplex_modulator.jpg Zdenek
Doma mám také DTV2000H rev 05 a běží mi se vším všudy na většině verzí jader (Gentoo) už někdy od 2.6.18. Přišel jsem na skutečnost, že pro analogové rádio se použivá stejný kus chipu jako pro analogou tv. To v praxi znamená, že můžete poslouchat rádio třeba v kdetv, stačí znát rozsah FM kmitočtů. Místo obrazu sice vidíte šumění, ale to nijak neovlivňuje poslech.
Jde o zadání monitorovat analogová rádia v 13 krajských městech po celé ČR, tohle se mi jeví jako nejlepší a nejlevnější, jako bonus je k tomu digitální TV.
Tiskni
Sdílej: