Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Dnes už je Perl na okraji zájmu ...To si nemyslím. Několik odkazů je na perl6.cz : Perl mýty.
... jazyky, které ruší zpětnou kompatibilitu jdou rozšířením dolůOno to samozřejmě není černá nebo bílá. U Perlu jsou tyto diskuse celkem aktuální, viz. např. What does "Stable" Mean?, What is "Support" Anyway?, Perl Long Term Support and "The GreyPAN". Díky za pochvalu. Máte pravdu. Za třeba 10 let se sejdeme někde u piva a zasmějeme se tomu jak to nakonec celé dopadlo.
Stavět na IT řešeních, které slibují stoprocentní kompatibilitu po desítky let bych rozhodně nechtěl.Ono jich až na IBM zSeries, kde to mají dobře zmáknuté, taky moc není
za to může Perl sám, že nastoupil do této vlny a tím zastavil rozšiřování Perluimho tento predpoklad je uplne chybny... perl jako takovy neztraci podil, protoze by vznikla jeho nekompatibilni verze. (vzdyt do nedavna vtipy o vydani perlu 6, patrily do stejne kategorie jako vtipy o vydani Hurd 1.0) problem byl, ze ho z vysluni vytlacily jazyky typu PHP, Python a pozdeji Ruby... protoze mely uzivelsky privetivejsi syntaxi a knihovny a byly snazsi na nauceni... (hlavne pro zacinajici a mene zkusene programatory) navic, hezkym prikladem, ze zavedeni nekompatibilnich zmen do jazyka nema zadny vliv na jeho popularitu, je PHP, kde je s kazdou verzi neco dokonale prekopane, a i presto je to stale popularni programovaci jazyk
Tiskni
Sdílej: