3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Zaprvé je to ponižujícíPráce je ponižující, to ano.
Ne, jen práci na veřejných zakázkách a nikdy ne srovnatelně s plným úvazkem. Ani trochu nechci, aby se politika nezaměstnanosti stala způsobem, jak sehnat levnou pracovní sílu.Ale to přesně navrhujete, protože vaše představa je moc idylická (Franto, posekej tu trávu) - zkuste si takhle organizovat nezaměstnané ve větších městech a zjistíte, že potřebujete extra legislativu a extra aparát, přičemž cílem nového úsilí a nových výdajů bude nikoliv zprostředkovat lidem práci, ale "zaměstnat" nezaměstnané, jen aby si nemysleli, že jim bude stát za ty odvody sociálního pojištění nějak přispívat (to doufám víte, že nárok na podporu v nezaměstnanosti vzniká až po určité době odvodů sociálního pojištění?).
S tím, že "špinavá" práce by měla být platově atraktivnější tak, aby ji lidé dělali dobrovolně, bez výhrad souhlasím. Když chci, aby se na mne usmívala česky rozumící prodavačka, těžko to bude dělat za 1.2 násobek minimální mzdy. Nicméně s tématem to IMHO nesouvisí.IMHO to s tím souvisí a docela dost. Protože "špinavá" práce nebude nikdy platově atraktivnější, dokud budou příspěvky v nezaměstnanosti takhle nízké (kamenujte mě
jenomže k čemu by mě jako zaměstnanci byla práce, za kterou bych neuživil sebe a svou rodinu...)Kdybyste dobře pracoval, tak byste sebe i rodinu uživil. Protože podle neoliberalistické (zvlášť té české "konzervativně liberální") ideologie zřejmě neexistuje, že byste za kvalitní práci dostávali špatně zaplaceno, to neviditelná ruka trhu prostě nedopustí. Takže prostě pracujete dobře. Teda... možná jen protože existuje minimální mzda a vůbec všechny ty sockovský sociální dávky, tak proto dostanete špatně zaplaceno. Kdyby minimální mzda nebyla, tak byste dostal určitě víc. A kdyby nebyly dávky, tak byste si žil za poctivou práci aspoň jako poslanec. To je tak těžké k pochopení??? A jinak, znáte to: najděte si první zaprášené odhozené jabko, to vyleštěte, prodejte za dva centy, za ty kupte dvě jabka, naleštěte, prodejte za čtyři... a když nebudou u moci socani, tak do pěti let vítejte mezi těmi, kterým se daňová reforma vyplatí! Když jste ale líná socka a furt jenom dřete a myslíte si, že si vyděláte něco prací, tak si žerte třeba trávu (obecní ne soukromou!!!).
Starosta vysila ty lidi sekat zahrady svym znamym a ti ho v pristich volbach opet zvoli.Pak je otázka, proč ti, kteří to vědí, na něj nepodali trestní oznámení a nesvědčili proti němu. To je totiž § 158 jak vyšitý - a dotyčný starosta patří za katr, a ne na radnici.
Jakmile by se to melo dostat do obratek, tak na to budou postizeni reagovat, napr. tim, ze nahlasi nemoc.Nemoc se nenahlašuje. Potvrzení o pracovní neschopnosti vystavuje lékař. Lze samozřejmě simulovat, ale to lze podrobnějším vyšetřením (včetně psychologického) odhalit.
Nutit nekoho delat co nechce je ztratove. Zapomente to.
Tomuto argumentu v zásadě rozumím. Kdybych přišel o práci a pracák mě poslal sbírat odpadky u silnice, také bych nebyl nadšený. Ale pořád mi to přijde lepší než současný systém, kdy statisíce asociálů spokojeně přežívají na sociálních dávkách a vesele plodí nové generace asociálů. To mi přijde mnohem ztrátovější a z dlouhodobého hlediska neudržitelné. Myslím, že pokud někdo dostává od státu peníze, tak by za ně mohl odvést aspoň trochu práce.
Kdybych přišel o práci a pracák mě poslal sbírat odpadky u silnice, také bych nebyl nadšený.Natož abyste si ještě mezi hrabáním listí nezapomněl hledat práci a účastnit se příjmacích pohovorů... "Co teď děláte (jak využíváte čas, kdy nejste zaměstnaný)?" - Hrabu listí u pracáku..."
Ale pořád mi to přijde lepší než současný systém, kdy statisíce asociálů spokojeně přežívají na sociálních dávkách a vesele plodí nové generace asociálů.Pochybuju, že spokojené přežívání umožňuje pouhá podpora v nezaměstnanosti - to snad jen těm, kteří si vydělávali hodně peněz (a ti zpravidla nebývají ti dlouhodobě nezaměstnaní). Vesele z dávek si začnete žít teprve tehdy, když dostanete přídavky na hodně dětí a ty namísto potřeb pro děti použijete na financování vlastního živobytí.
To mi přijde mnohem ztrátovější a z dlouhodobého hlediska neudržitelné. Myslím, že pokud někdo dostává od státu peníze, tak by za ně mohl odvést aspoň trochu práce.Hm, a vy a váš zaměstnavatel neodvádíte státu sociální pojištění? A víte, že je v něm zahrnut příspěvek na "státní politiku zaměstnanosti" (čili pracáky a podporu)? Jestli to není taky tak, že když už dostává stát na něco peníze, tak by za ně mohl poskytovat pojistné plnění v případě vzniku oprávněného nároku. Problém vzniká hlavně proto, že stejně jako tzv. zdravotní pojištění (de facto povinná a vymahatelná zdravotní daň) tečou peníze nikoliv do nějakého státního fondu "politiky zaměstnanosti" (když už), ale pěkně do věčně děravého a z principu nenasytného státního rozpočtu. A toho se žádná vláda dobrovolně nevzdá, ani kdyby byla plná modrých ptáků ... problém se tedy klasicky bude řešit nikoliv tam, kde je příčina a šance vyřešit (pokud je cílem stabilizace sociálních výdajů), ale tam, kde se pokud možno narazí na nejmenší odpor: u chudých a nezaměstnaných. Copak ty "statisíce asociálů" jsou nějaká konkurence pro vojenský transportéry, gripeny nebo kampaně za americký radar v Brdech? Je prostě třeba určit priority, na co ty peníze vybrané z odvodů na sociální pojištění utratit, že ano.
Pochybuju, že spokojené přežívání umožňuje pouhá podpora v nezaměstnanosti - to snad jen těm, kteří si vydělávali hodně peněz (a ti zpravidla nebývají ti dlouhodobě nezaměstnaní). Vesele z dávek si začnete žít teprve tehdy, když dostanete přídavky na hodně dětí a ty namísto potřeb pro děti použijete na financování vlastního živobytí.
S tím plně souhlasím. Současný sociální systém je výhodný pro jednu jedinou skupinu obyvatel - rozvětvené asociální rodiny, které plodí další generace asociálů. Čistě jen shodou okolností se většinou jedná o příslušníky jistého etnika
Hm, a vy a váš zaměstnavatel neodvádíte státu sociální pojištění? A víte, že je v něm zahrnut příspěvek na "státní politiku zaměstnanosti" (čili pracáky a podporu)? Jestli to není taky tak, že když už dostává stát na něco peníze, tak by za ně mohl poskytovat pojistné plnění v případě vzniku oprávněného nároku.
Teoreticky to zní logicky, ale praxi vidím několik problémů. Většina příjemců sociálních dávek nikdy žádné pojistné státu neodvedla. My, co pojistné odvádíme, dostaneme v případě potřeby mnohem horší plnění. Stát může člověku snížit sociální dávky s tím, že dotyčného může živit manžel (manželka), nebo může člověka donutit, aby prodal auto atd.
A toho se žádná vláda dobrovolně nevzdá, ani kdyby byla plná modrých ptáků ... problém se tedy klasicky bude řešit nikoliv tam, kde je příčina a šance vyřešit (pokud je cílem stabilizace sociálních výdajů), ale tam, kde se pokud možno narazí na nejmenší odpor: u chudých a nezaměstnaných. ano.
Nejmenší odpor nekladou chudí a nezaměstnaní, ale obyčejní pracující lidé. Sice budou reptat u piva, ale tím to končí. Nemají čas na demonstrace, pálení aut a rabování obchodů. A také se jich nezastane žádná mezinárodní organizace s tím, že je to rasismus a diskriminace.
Tiskni
Sdílej: