V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Komentář skryt kvůli vulgaritám a urážkám.
Zobrazit komentářJsem zvyklý z unixu, že prostě root vidí všechno a je uplně šumafuk kdo to tam dal.
Windows nejsou unix! Ostatně ani v linuxu neplatí, že root může všude.
protoze vubec nezalezi na tom, jestli na ten disk vubec sahnes, staci kdyz nabootojes jakykoli live z cehokolinení problém ve Windows, ale v tom že zmíněné "jakékoli live z čehokoli" zkouší automaticky mountnout danou partition. Protože Windows si opravdu neukládají stav disku někam "bokem", jen aby pak mohly uživateli bezdůvodně nadávat. Tady se vzájemně mlátí dvě věci: 1) Uživatel, který se domnívá že všemu rozumí, a který má potřebu si na počítači s Windows spouštět další OS (avšak bez znalosti toho, co ten OS přesně dělá) 2) Windows, které se snaží kontrolovat zdali byla nešifrovaná NTFS partition naposledy korektně odpojena.
LOL a už ví ten váš slavný Lunex zmenšit aktivní oddíl? Tohle umí Windows už od nepamětiHele, někteří z nás toho docela dost pamatují (a ještě nejsme senilní).
Tiskni
Sdílej: