Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Pak jsem ještě zkusil ./eilin -T S2243 -t (off) a ./eilin -T S2243 -R (44), ale to 44 už jsem neviděl, protože monitor zobrazil rastr černých a bílých svislých čar a nešel vypnout. To je trochu drsný na to, že jsem s eilin-1.2 jen četl hodnoty.Jo, tak to je drsný. Mě se maximálně vypnul monitor.
Prozatím se vzdávám testování, asi to bude chtít odchytat.OK, čekám na nachytanou komunikaci
find_package(EXPAT REQUIRED)
target_link_libraries(eilin ${EXPAT_LIBRARIES})
find_package(PkgConfig REQUIRED)
pkg_check_modules(LIBUSB REQUIRED libusb >= 1.0)
target_link_libraries(eilin ${LIBUSB_LIBRARIES})
19 #ifndef MAGIC_H
20 #define MAGIC_h
Dalsi otazka je spis coding style, proc tam tolikrat dokola opakujes ty samy prikazy, nemyslis ze by se na to vyplatily funkce?Pokud narážíš na eilin.c a nastavení numerických hodnot tak je to volání jedné fce s různými parametry. Uznávám, že teplota, gamma a mód by šly deduplikovat docela snadno, ale už toho mám plné zuby a spíš se přesunu na něco jiného.
A zaverem tam mas zadratovanou cestu k tomu konfiguraku do /etc/ i kdyz muzes pouzit cmake aby tu SYSCONFIGDIR predal dal jako define pro ten C zdrojak a ten si to ulozil :)Úůůů, na to jsem zapomněl. V CMakeLists.txt už jsem si na to připravil CONFDIR s tím, že to před vydáním opravím a úplně jsem na to zapomněl. V každém případě díky za připomínky.
Tiskni
Sdílej: