Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pak jsem ještě zkusil ./eilin -T S2243 -t (off) a ./eilin -T S2243 -R (44), ale to 44 už jsem neviděl, protože monitor zobrazil rastr černých a bílých svislých čar a nešel vypnout. To je trochu drsný na to, že jsem s eilin-1.2 jen četl hodnoty.Jo, tak to je drsný. Mě se maximálně vypnul monitor.
Prozatím se vzdávám testování, asi to bude chtít odchytat.OK, čekám na nachytanou komunikaci
find_package(EXPAT REQUIRED)
target_link_libraries(eilin ${EXPAT_LIBRARIES})
find_package(PkgConfig REQUIRED)
pkg_check_modules(LIBUSB REQUIRED libusb >= 1.0)
target_link_libraries(eilin ${LIBUSB_LIBRARIES})
19 #ifndef MAGIC_H
20 #define MAGIC_h
Dalsi otazka je spis coding style, proc tam tolikrat dokola opakujes ty samy prikazy, nemyslis ze by se na to vyplatily funkce?Pokud narážíš na eilin.c a nastavení numerických hodnot tak je to volání jedné fce s různými parametry. Uznávám, že teplota, gamma a mód by šly deduplikovat docela snadno, ale už toho mám plné zuby a spíš se přesunu na něco jiného.
A zaverem tam mas zadratovanou cestu k tomu konfiguraku do /etc/ i kdyz muzes pouzit cmake aby tu SYSCONFIGDIR predal dal jako define pro ten C zdrojak a ten si to ulozil :)Úůůů, na to jsem zapomněl. V CMakeLists.txt už jsem si na to připravil CONFDIR s tím, že to před vydáním opravím a úplně jsem na to zapomněl. V každém případě díky za připomínky.
Tiskni
Sdílej: