Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Pak jsem ještě zkusil ./eilin -T S2243 -t (off) a ./eilin -T S2243 -R (44), ale to 44 už jsem neviděl, protože monitor zobrazil rastr černých a bílých svislých čar a nešel vypnout. To je trochu drsný na to, že jsem s eilin-1.2 jen četl hodnoty.Jo, tak to je drsný. Mě se maximálně vypnul monitor.
Prozatím se vzdávám testování, asi to bude chtít odchytat.OK, čekám na nachytanou komunikaci
find_package(EXPAT REQUIRED)
target_link_libraries(eilin ${EXPAT_LIBRARIES})
find_package(PkgConfig REQUIRED)
pkg_check_modules(LIBUSB REQUIRED libusb >= 1.0)
target_link_libraries(eilin ${LIBUSB_LIBRARIES})
19 #ifndef MAGIC_H
20 #define MAGIC_h
Dalsi otazka je spis coding style, proc tam tolikrat dokola opakujes ty samy prikazy, nemyslis ze by se na to vyplatily funkce?Pokud narážíš na eilin.c a nastavení numerických hodnot tak je to volání jedné fce s různými parametry. Uznávám, že teplota, gamma a mód by šly deduplikovat docela snadno, ale už toho mám plné zuby a spíš se přesunu na něco jiného.
A zaverem tam mas zadratovanou cestu k tomu konfiguraku do /etc/ i kdyz muzes pouzit cmake aby tu SYSCONFIGDIR predal dal jako define pro ten C zdrojak a ten si to ulozil :)Úůůů, na to jsem zapomněl. V CMakeLists.txt už jsem si na to připravil CONFDIR s tím, že to před vydáním opravím a úplně jsem na to zapomněl. V každém případě díky za připomínky.
Tiskni
Sdílej: