Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tak a je tu nová verze eilin – utility pro ovládání monitorů Eizo. Nejvýznamnější novinkou je přesunutí „magických“ čísel ze zdrojáku do konfiguračního souboru a podpora monitoru S2243.
Pro konfiguraci jsem použil XML, protože umožňuje vytvoření pěkně strukturovaného konfiguráku. Díky tomu je velmi snadné přidat podporu pro další monitory. Díky tomu a hlavně díky trpělivé pomoci od zdejšího uživatele jménem finn jsem mohl přidat podporu pro monitor S2243.
Typ monitoru lze přepínat pomocí volby -T
(--type
), případně změnou defaultního nastavení v konfiguračním souboru. Více detailů lze nalézt v souboru README přiloženém ke zdrojákům.
Použití XML si vyžádalo novou závislost a tou je expat.
Domovská stránka s downloadem.
Projekt na SourceForge.net.
Něco pro ArchLinuxáky
Tiskni
Sdílej:
Pak jsem ještě zkusil ./eilin -T S2243 -t (off) a ./eilin -T S2243 -R (44), ale to 44 už jsem neviděl, protože monitor zobrazil rastr černých a bílých svislých čar a nešel vypnout. To je trochu drsný na to, že jsem s eilin-1.2 jen četl hodnoty.Jo, tak to je drsný. Mě se maximálně vypnul monitor.
Prozatím se vzdávám testování, asi to bude chtít odchytat.OK, čekám na nachytanou komunikaci
find_package(EXPAT REQUIRED)
target_link_libraries(eilin ${EXPAT_LIBRARIES})
find_package(PkgConfig REQUIRED)
pkg_check_modules(LIBUSB REQUIRED libusb >= 1.0)
target_link_libraries(eilin ${LIBUSB_LIBRARIES})
19 #ifndef MAGIC_H
20 #define MAGIC_h
Dalsi otazka je spis coding style, proc tam tolikrat dokola opakujes ty samy prikazy, nemyslis ze by se na to vyplatily funkce?Pokud narážíš na eilin.c a nastavení numerických hodnot tak je to volání jedné fce s různými parametry. Uznávám, že teplota, gamma a mód by šly deduplikovat docela snadno, ale už toho mám plné zuby a spíš se přesunu na něco jiného.
A zaverem tam mas zadratovanou cestu k tomu konfiguraku do /etc/ i kdyz muzes pouzit cmake aby tu SYSCONFIGDIR predal dal jako define pro ten C zdrojak a ten si to ulozil :)Úůůů, na to jsem zapomněl. V CMakeLists.txt už jsem si na to připravil CONFDIR s tím, že to před vydáním opravím a úplně jsem na to zapomněl. V každém případě díky za připomínky.