Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vzhledem k tomu, že u předchozího zápisku o Předpovědi pro kraje se zdvihla vlna kritiky týkající se použití, nebo spíše nepoužití, volného místa (což je dobře, protože když lidi pindají jen na vzhled tak to asi funguje) jsem se rozhodl v tom trochu povrtat. Blog ukazuje připravované změny vzhledu a anketu, kde můžete vyjádřit svůj názor ke změnám.
Původně jsem chtěl změnit rozvržení pouze u tabletů, na menších zařízeních se mi současný vzhled líbil. Proto tedy začnu změnami pro tabletů, přestože ani mobily nezůstaly ušetřeny změn. Na rozdílný vzhled ikonek neberte prosím ohled, jedná se o opravu která s rozložením nesouvisí.
Nejvýraznější změnou je změna vzhledu nadpisů se jmény dní, ty teď mají na pozadí přechod z černé do barvy pozadí, přičemž text je bílý. Výsledkem je lepší návaznost na levý sloupec s výběrem kraje, který je také v černé. Oproti předchozí verzi jsem také přidal malinké odsazení textu ve sloupci s předpovědmi.
Ukázka vzhledu, vlevo (první) starý, vpravo (druhý) nový:
Rozložení na výšku došlo nejvýraznějších změn. Většina změn by se dala shrnout jako „nacpat všude spoustu volného místa.“ Další výraznou změnou, na kterou mě navedl komentář od kotrcky je centrování nadpisu se jménem dne a použití gradientu. Díky vycentrování textu by teď mělo rozložení vypadat vyváženěji. Gradient na pozadí dále přispívá k optickému oddělení jedlových dní, přičemž je méně násilný než předchozí jednolitě šedý podklad.
Ukázka vzhledu, vlevo (první) starý, vpravo (druhý) nový:
Ukázka vzhledu, vlevo (první) starý, vpravo (druhý) nový:
Tiskni
Sdílej: