V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Tak jsem napsal svoji první aplikaci pro Android! Jde o předpověď počasí, která zřejmě jako jediná svého druhu stahuje předpověď pro kraje ze stránek Českého hydrometeorologického úřadu.Jediná určitě není, ale očividně má dlouhodobější výhled (i když je otázka, nakolik lze předpovědi na víc než dva dny věřit, i tu odkazovanou appku s daty z Aladina je vhodné brát s rezervou)...
Jeste bych mel napad na zlepseni - mohla by pri prvnim spusteni zobrazit kraj podle geolokaceNad tím jsem také přemýšlel, ale nakonec jsem to zavrhnul. Kromě toho, že je to spousta babrání se navíc Google Maps API (nejsou náhodou součástí Google Services, které v Cyanogen Modu nejsou?), tak jde i o osobní nechuť k aplikacím, které chtějí spoustu oprávnění (stačí, když už mě sleduje Google).
Taky v okne "o aplikaci" se temer neda precist text (tmave seda na cernem pozadi).Bude opraveno v příští verzi.
Časem bych ji rád přidal i na F-Droid.ehm, proč? - tedy proč to "časem", proč jsi ji prostě nedal na F-Droid a na GP se nevykašlal (notabene jestli v diskusi píšeš, že po tobě chtěli $25 za registraci)?
Na GP je větší šance, že si to někdo stáhneto bezpochyby, ale přijde mi to jako trošku moc altruismu ... nejenže dáváš výsledek své práce zdarma ale ještě platíš za to, aby z něj těžil jouda, co je línej zjistit, že Google (ještě) není celej svět(*)? pokud sis to primárně psal pro sebe, proč ti záleží na tom, aby to mělo bůhvíkolik uživatelů? (*) a naopak, odřezáváš lidi, co o svět Google nestojí a konto nemají, jako např. mě :-/
a asi je to i jednodušší. F-Droid jsem moc nezkoumal, ale co jsem z dokumentace pochopil, tak člověk musí nejdřív napsat nějaký build script, do čehož se mi úplně nechce.no, já z dokumentace pochopil, že to je volitelné (když jim chceš fakt pomoct), a že vpodstatě stačí dát jim o své aplikaci vědět
to bezpochyby, ale přijde mi to jako trošku moc altruismu ... nejenže dáváš výsledek své práce zdarma ale ještě platíš za to, aby z něj těžil jouda, co je línej zjistit, že Google (ještě) není celej svět(*)? pokud sis to primárně psal pro sebe, proč ti záleží na tom, aby to mělo bůhvíkolik uživatelů? (*) a naopak, odřezáváš lidi, co o svět Google nestojí a konto nemají, jako např. mě :-/S tím se těžko argumentuje. I když časem bych rád zkusil i nějakou tu placenou aplikaci (pár nápadů bych měl).
no, já z dokumentace pochopil, že to je volitelné (když jim chceš fakt pomoct), a že vpodstatě stačí dát jim o své aplikaci vědětJestli stačí jenom to, tak to zkusím. Ještě ale doladím ten styl pro tablety, nějak mi to nechce fungovat podle mých představ.
Tiskni
Sdílej: