Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Tak jsem napsal svoji první aplikaci pro Android! Jde o předpověď počasí, která zřejmě jako jediná svého druhu stahuje předpověď pro kraje ze stránek Českého hydrometeorologického úřadu.Jediná určitě není, ale očividně má dlouhodobější výhled (i když je otázka, nakolik lze předpovědi na víc než dva dny věřit, i tu odkazovanou appku s daty z Aladina je vhodné brát s rezervou)...
Jeste bych mel napad na zlepseni - mohla by pri prvnim spusteni zobrazit kraj podle geolokaceNad tím jsem také přemýšlel, ale nakonec jsem to zavrhnul. Kromě toho, že je to spousta babrání se navíc Google Maps API (nejsou náhodou součástí Google Services, které v Cyanogen Modu nejsou?), tak jde i o osobní nechuť k aplikacím, které chtějí spoustu oprávnění (stačí, když už mě sleduje Google).
Taky v okne "o aplikaci" se temer neda precist text (tmave seda na cernem pozadi).Bude opraveno v příští verzi.
Časem bych ji rád přidal i na F-Droid.ehm, proč? - tedy proč to "časem", proč jsi ji prostě nedal na F-Droid a na GP se nevykašlal (notabene jestli v diskusi píšeš, že po tobě chtěli $25 za registraci)?
Na GP je větší šance, že si to někdo stáhneto bezpochyby, ale přijde mi to jako trošku moc altruismu ... nejenže dáváš výsledek své práce zdarma ale ještě platíš za to, aby z něj těžil jouda, co je línej zjistit, že Google (ještě) není celej svět(*)? pokud sis to primárně psal pro sebe, proč ti záleží na tom, aby to mělo bůhvíkolik uživatelů? (*) a naopak, odřezáváš lidi, co o svět Google nestojí a konto nemají, jako např. mě :-/
a asi je to i jednodušší. F-Droid jsem moc nezkoumal, ale co jsem z dokumentace pochopil, tak člověk musí nejdřív napsat nějaký build script, do čehož se mi úplně nechce.no, já z dokumentace pochopil, že to je volitelné (když jim chceš fakt pomoct), a že vpodstatě stačí dát jim o své aplikaci vědět
to bezpochyby, ale přijde mi to jako trošku moc altruismu ... nejenže dáváš výsledek své práce zdarma ale ještě platíš za to, aby z něj těžil jouda, co je línej zjistit, že Google (ještě) není celej svět(*)? pokud sis to primárně psal pro sebe, proč ti záleží na tom, aby to mělo bůhvíkolik uživatelů? (*) a naopak, odřezáváš lidi, co o svět Google nestojí a konto nemají, jako např. mě :-/S tím se těžko argumentuje. I když časem bych rád zkusil i nějakou tu placenou aplikaci (pár nápadů bych měl).
no, já z dokumentace pochopil, že to je volitelné (když jim chceš fakt pomoct), a že vpodstatě stačí dát jim o své aplikaci vědětJestli stačí jenom to, tak to zkusím. Ještě ale doladím ten styl pro tablety, nějak mi to nechce fungovat podle mých představ.
Tiskni
Sdílej: