Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Díky, sám jsem tu hlášku příliš nezkoumal, ale už jsem informoval zodpovědnou osobu.
Jo a prozradil jsi správné řešení. Já bych to taky na slepo netipnul (Jen bych vyloučil "Server down" protože to trvá déle než 404 a podobně".
Nicméně cíle zápisku bylo spíš poukázat na to, jak přílišná snaha o nápovědu a zatajení informace, která přišla ze serveru vede ke zmatení uživatele, který pak není sxhopen určit pravou příčinu. Pokud by se totiž objevilo alespoň 301 Moved, tak by to (angličtinu znalého) uživatele třeba napadlo co má dělat. No a poučení pro ostatní. Bacha IE kašle na některé hlavičky HTTP protokolu.
Location
v hlavičce odpovědi.
Location
není. Místo toho je tam tohle:
refresh: 5; url=http://avc.sh.cvut.cz/avc.php?id=2718Pak to logicky fungovat nemůže.
Jo a prozradil jsi správné řešení.Sorry, to jsem nechtěl
No a poučení pro ostatní. Bacha IE kašle na některé hlavičky HTTP protokolu.Nejedná se o hlavičky HTTP protokolu – MSIE někdy zobrazuje vlastní chybové zprávy (nevím teď přesně, jak to nazývají – zjednodušené chybové zprávy nebo tak nějak). Je možné je vypnout v konfiguraci, pak se zobrazuje vždy zpráva, kterou poslal server. A pak je ještě jedna možnost – MSIE vlastní chybové zprávy zobrazuje pouze v případě, že stránka poslaná serverem s chybovým kódem je „krátká“ (přesnou délku v bajtech jde dohledat na internetu) – stačí tedy chybovou stránku natáhnout, a zobrazí se vždy. Což nemění nic na tom, že je to chování MSIE pěkný nesmysl.
Tiskni
Sdílej: