Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a
… více »Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.
Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -
… více »GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.
V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »
Vývojáři Debianu zhruba v polovině vývojového cyklu Debianu 14 s kódovým názvem Forky rozhodli, že Debian musí dodávat reprodukovatelné balíčky, tj. kdokoli si může nezávisle ověřit, že daný binární balíček vznikl překladem a sestavením z konkrétních zdrojových kódů. Aktuálně je reprodukovatelných 98,29 % balíčků.
Německý e-shop Škoda Auto byl hacknut. Útočníci získali přístup k uživatelským údajům (jméno, adresa, e-mail, heslo, telefon, …).
Na webu konference Den IPv6 2026, která se uskuteční 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, je nyní k dispozici kompletní program této tradiční akce věnované tématům spojeným s protokolem IPv6. Na celodenní pásmo přednášek je třeba se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek 242 korun. Registrační formulář najdou zájemci opět na webu akce. Konferenci Den IPv6 2026 organizují i letos společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.
Byl představen emulátor terminálu Ratty (GitHub) s podporu 3D grafiky přímo v terminálu. Inspirací byl operační systém TempleOS od Terryho Davise. Ratty je napsán v jazyce Rust. Využívá knihovnu Ratatui pro tvorbu rozhraní a herní engine Bevy pro 3D vykreslování.
Tiskni
Sdílej:
Ale dobré je tohle:
AVC SH - Přesměrovnání na nový veb
Pokud nebudete automaticky přesněrováni prosim klikněte zde
To je češtin
Díky, sám jsem tu hlášku příliš nezkoumal, ale už jsem informoval zodpovědnou osobu.
Jo a prozradil jsi správné řešení. Já bych to taky na slepo netipnul (Jen bych vyloučil "Server down" protože to trvá déle než 404 a podobně".
Nicméně cíle zápisku bylo spíš poukázat na to, jak přílišná snaha o nápovědu a zatajení informace, která přišla ze serveru vede ke zmatení uživatele, který pak není sxhopen určit pravou příčinu. Pokud by se totiž objevilo alespoň 301 Moved, tak by to (angličtinu znalého) uživatele třeba napadlo co má dělat. No a poučení pro ostatní. Bacha IE kašle na některé hlavičky HTTP protokolu.
Location v hlavičce odpovědi.
Location není. Místo toho je tam tohle:
refresh: 5; url=http://avc.sh.cvut.cz/avc.php?id=2718Pak to logicky fungovat nemůže.
Jo a prozradil jsi správné řešení.Sorry, to jsem nechtěl
Byl jsem tak zaslepen těmi češtinskými skvosty, že jsem to sem prostě musel dát.
No a poučení pro ostatní. Bacha IE kašle na některé hlavičky HTTP protokolu.Nejedná se o hlavičky HTTP protokolu – MSIE někdy zobrazuje vlastní chybové zprávy (nevím teď přesně, jak to nazývají – zjednodušené chybové zprávy nebo tak nějak). Je možné je vypnout v konfiguraci, pak se zobrazuje vždy zpráva, kterou poslal server. A pak je ještě jedna možnost – MSIE vlastní chybové zprávy zobrazuje pouze v případě, že stránka poslaná serverem s chybovým kódem je „krátká“ (přesnou délku v bajtech jde dohledat na internetu) – stačí tedy chybovou stránku natáhnout, a zobrazí se vždy. Což nemění nic na tom, že je to chování MSIE pěkný nesmysl.