Švýcarská AI centra EPFL, ETH Zurich a CSCS představila otevřený vícejazyčný velký jazykový model (LLM) s názvem Apertus. Vyzkoušet lze na stránce Public AI Inference Utility.
Byl vydán Linux Mint 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Čínská společnost Tencent uvolnila svůj AI model HunyuanWorld-Voyager pro generování videí 3D světů z jednoho obrázku a určené trajektorie kamery. Licence ale nedovoluje jeho používání na území Evropské unie, Spojeného království a Jižní Koreje.
Blender Studio se spojilo s kapelou OK Go a výsledkem je videoklip k písni Impulse Purchase. Stejně jako samotný 3D software Blender je i ve videoklipu použitý animovaný chlápek open source. Kdokoli si jej může stáhnout a upravovat.
Zig Software Foundation stojící za programovacím jazykem Zig publikovala finanční zprávu za rok 2024. Současně s prosbou o finanční příspěvek.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za srpen (YouTube). Vypíchnuta je podpora Tabulek Google, implementace Gamepad API a Cookie Store API nebo také podpora WebGL na Linuxu.
openSUSE Leap 16, včetně Leap Micra 6.2+, nově nabízí 24 měsíců podpory pro každé vydání. To je dva roky aktualizací a stability, což z něj činí nejdéle podporovanou komunitní distribuci vůbec. Leap se tak stává ideální platformou pro všechny, kdo hledají moderní, stabilní a dlouhodobě podporovanou komunitní Linux distribuci.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal dne 3. 9. 2025 VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v předávání systémových a uživatelských dat do Čínské lidové republiky a ve vzdálené správě technických aktiv vykonávané z území Čínské lidové republiky. Varováním se musí zabývat povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti.
Americká internetová společnost Google nemusí prodat svůj prohlížeč Chrome ani operační systém Android. Rozhodl o tom soud ve Washingtonu, který tak zamítl požadavek amerického ministerstva spravedlnosti. Soud ale firmě nařídil sdílet data s jinými podniky v zájmu posílení konkurence v oblasti internetového vyhledávání. Zároveň Googlu zakázal uzavírat dohody s výrobci mobilních a dalších zařízení, které by znemožňovaly
… více »Prvního září ozbrojení policisté zatkli na na londýnském letišti Heathrow scénáristu a režiséra Grahama Linehana, známého především komediálními seriály Ajťáci, Otec Ted nebo Black Books. Během výslechu měl 57letý Graham nebezpečně zvýšený krevní tlak až na samou hranici mrtvice a proto byl z policejní stanice převezen do nemocnice. Důvodem zatčení bylo údajné podněcování násilí v jeho 'vtipných' příspěvcích na sociální síti
… více »WTF, odkazovaná stránka neexistuje. O tom se máme zamyslet?
CHYBA Požadovaný dokument nebyl nalezen... Pokud si myslíte, že by dokument měl existovat, napište prosím správci těchto stránek.…odpovím si sám: protože to máš rozbité:
$ wget http://visualllab.net/balance-it --2013-05-14 21:54:17-- http://visualllab.net/balance-it Překládám visualllab.net (visualllab.net)… 2a02:4a8:ac24:108::96:229, 81.95.96.175 Navazuje se spojení s visualllab.net (visualllab.net)|2a02:4a8:ac24:108::96:229|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 404 Not Found 2013-05-14 21:54:17 CHYBA 404: Not Found.
$ wget -4 http://visualllab.net/balance-it --2013-05-14 21:54:23-- http://visualllab.net/balance-it Překládám visualllab.net (visualllab.net)… 81.95.96.175 Navazuje se spojení s visualllab.net (visualllab.net)|81.95.96.175|:80… spojeno. HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď… 200 OK Délka: neudáno [text/html] Ukládám do: „balance-it“
Můžeš si opravit DNS záznamy nebo (lépe) pustit webový server i na té IPv6 adrese.
wget http://visualllab.net/balance-it --2013-05-14 22:13:57-- http://visualllab.net/balance-it Resolving visualllab.net (visualllab.net)... 81.95.96.175 Connecting to visualllab.net (visualllab.net)|81.95.96.175|:80... connected. HTTP request sent, awaiting response... 200 OK Length: unspecified [text/html] Saving to: `balance-it' [ <=> ] 17,258 --.-K/s in 0.03s 2013-05-14 22:14:18 (568 KB/s) - `balance-it' saved [17258]
Schvalne, kdo z vas dokaze z hlavy napsat Pi na tech 10 deseitnych mist?1.0.... (v poradnych skolach se pouziva konvence 1 = c = h = \hbar = \pi = ... = 1)
... h = \hbar = \pi = ... = 1 ...\hbar = h /(2*pi) => 2 = 1 WIN!
Tiskni
Sdílej: