Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tady to možná vypadá jako plno lidí, ale to je chybným výběrem statistického vzorku.já bych to nepodceňoval - mobil kupuje kdekdo, takže i půl procenta trhu je už velmi zajímavá skupina (ostatně takových mobilů je spousta, které nezískají významný podíl na trhu, a přesto je výrobci v nabídce mají ...)
K temto pozadavkum by vyhovoval smartphone s operacnim systemem Symbian nebo jinym systemem, ale s tema nemam zkusenosti.proč Symbian, proč ne Linux?
System taky podporuje multitasking, takze nektere aplikace se nemuseji zdlouhave spoustet a jen jsou v pozadi.hm, zajímavá featura - většina aplikací na tom mojem founu nejde ukončit, jak je jednou spustím, tak běží, dokud nepadnou nebo foun nerestartuju ... což mi nepřijde zrovna jako optimální :-/
kdyz takovehle vymozenosti nabizi smartphony, tak nechapu jak si nekdo muze jeste koupit normalni telefon, kdyz zna tyto vyhody.jednoduše - peníze nebo třeba že "normální" telefony se občas vyskytují v lepším mechanickém provedení a s mnohem větší výdrží ...
jediné, co bych se nestyděl vytáhnout na veřejnostiNení nad to mít všechno v té správné "cool" značce. Telefon Nokia, boty Adidas, v kapse půllitrovku Coca-Coly, a operační systém + kancelářský balík ... jaké asi? (nápověda: Linux a OpenOffice to nejsou)
Co se značkových bot týká, také to nemusí být jen frajeřina. Kdysi jsem dostal jedny boty Nike a trvalo mi šest let intenzivního nošení, než začalo být znát nějaké mechanické poškození. Tomu jsem se s jinými botami (skutečně nošenými, boty k obleku jsou jiná kapitola) ani zdaleka nepřiblížil. Překonávají to jen zimní boty od Bati, které mám už asi třináct let a nebýt sešlapaných podrážek a poněkud omšelého vzledu, není to na nich ani trochu znát.
Tiskni
Sdílej: