Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Kedze pre Fedoru 7 v rpm.livna.org nie je fgrlx, pretoze 8.36.5 sa neznasa s xsever 1.3 a pri 8.37.6 nechodi pod Fedorou ani 2D driver nie to este 3D (aspon podla phoronix), tak som sa zacal hrat aspon s r300 opensource driverom.
r300 bez pouzitia s3tc je pod ut2004 hodne pomaly (ale vystup je v celku ok). Na rychlosti mu neprida ani to, ze nedokaze pouzit ani tiled textury
Pokial sa pouzije s3tc ut2004 sa hodne zrychli problem je ze sa objavuju deformacie vo vystupe. Problemom je, ze s3tc textura je uz sama o sebe tiled a pokial sa mouzije multitexturing s nie tiled texturou tak sa vo vystupe objavuje sachovnicovy efekt. Tiling pre nie s3tc textury nie je mozne v sucasnom r300 drivere zapnut koli pouzitemu prenosu (3D blit) textur do videoram karty. Pri sucasnom blite (ktory dokaze robit tiling textur) musi byt offset textury zarovnany na 1024 bytov, co pri pouziti mipmap textur nie je mozne (vo video pamati su ulozene v rozsahu menej ako 1024 bajtov - minimum je 16 bajtov).
Jednym z rieseni je pouzit normalny 2D blit (ktory sa pouziva napriklad pri presune okien v xorg), ktory vie robit tiling tiez a nema obmedzenie na offset textury, takze nema problem s mipmap texturou. Tento blit pouziva aj fglrx. Tak sa teda snazim upravit r300 na pouzitie tohto blitu. Na to ze nemam ziadne skusenosti s upravou driverov (a uz vobec nie s 3D grafikou) sa vysledok ako tak podaril. Co funguje je tiling vsetkych textur, multitexturing s3tc textur s normalnymi texturami. To znamena, ze ut2004 bezi rychlejsie. Co este nefunguje su male textury (menej ako 2x2 - to je ten zeleny flak v pozadi vlavo), mozno alfa, luminance, intensity textury, textury s rozmerom inym ako mocnina 2. Takze mi ostava opravit tieto chyby, vycistit zdrojaky + chcel by som spravit aj download textur z videoram (ktory, pokial viem, nie je akcelerovany v r300 drivery vobec) a potom to hadam poslem cele do mesa-devel. Ale to mi chvilu potrva.
Tiskni
Sdílej: