Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Já jsem KDE 4.1 zkusil na "dětském" počítači, a šlo zase pryč. Dal jsem jim tam teď právě KDEmod. Vím, že se všude tvrdí přesný opak, ale při pohledu do KInfoCenter jim KDE 3.5.9 zabírá nějakých 22 % paměti z 512MB RAM (to co se zobrazuje jako aplikační data ve fyziocké paměti). KDE 4.1 jim zabíralo 54 % (!). A to jsem povypínal všechny efekty, co šly, a zvolil jakýsi jednoduchý motiv vzhledu. Hlavní nabídku jsem přepnul do "klasického" režimu. Při rozbalení kterékoliv záložky se zobrazil jakýsi pruhovaný obdélník, který se až asi po 1 vteřině překreslil.
Odpovídám předem: Ano, mají tam nvidii. Zkusil jsem doporučené úpravy - nic objektivně lepšího. Dočetl jsem se, že tyhlety věci šlapou perfektně s ovladačem vesa (i když je potom v háji celé 3D). Zkusil jsem ho. Žádné viditelné zlepšení. S ovladačem nv totéž. Přitom 3.5.9 jim tam šlape perfektně.
Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít. To by divoký kočky neměly jen jedno malý městečko, ale hned celou planetu
Tak ta první:No zrovna to stažení portage a vytáhnutí patchů byla otázka asi 10 nebo 15 minut. Nejvíc času jsem strávil úpravou PKGBUILDů tak, aby fungovaly dle mých představ.Některé balíčky nešly zkompilovat, vypomohl jsem si stažením portage Gentoo, odkud jsem vytáhnul a použil různé patche.Tvůj volný čas bych chtěl mít.
připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…Jo, to máš recht. Barvičky, rychlost, spokojenost - na obou stranách jsou spokojení i nespokojení uživatelé.
A ta druhá: Ta se týká té ankety. Nemůžu si pomoci, ale připadá mi to naprosto stejné, jako WIndows Vista ano či ne. I ty argumenty jsou docela podobné: vzhled, rychlost, stabilita…
No právě ... a netýká se to jen ankety.
Abych bez manuálu nebyl schopen na krásně pomalovaném desktopu vyrobit ikonu, a aby přechod na tuto verzi byl navíc systémem "sám rád budu muset" ... no, ano. To srovnání s Vistama má něco do sebe
#include <stdlib.h> #include <cstring>
Určitě to byly všechny fmt_codec_*.cpp
soubory, a ještě jeden nebo dva jiné soubory. A nezapomeň si po každé změně spustit make clean
(a kompilovat makepkg -e
)
Předpokládám, že samotný prohlížeč na tom bude stejně.
[ "$QTDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/qt3.sh [ "$KDEDIR" = "" ] && source /etc/profile.d/kde3.sh
na druhou stranu KDE4.1 je budoucnost a tak se stim musim smirit.Myslím, že budoucnost bude až tak KDE 4.5
Tiskni
Sdílej: