Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Linux nemusí stáť len symbolickú cenu a dokonca môže byť drahši ako Windows. Mandriva 2006+ Power Pack (200eur), či Novell Open Enterprise Server & Prior 100-User e-License (18 500 USD).Příště aspoň porovnej Windows+cena ekvivalentního sw vs. Mandrika PowerPack, nebo Windows Server + 100 licencí pro uživatele + cena ekvivalentního sw vs. Novell! Jinak jsi bohužel stejný demagog, jako ostatní.
že to bude lepšie napísať o kúsok inak, aby bolo jasné, že porovnám len cenu.Ne "jen" cenu, ale hlavne cenu ekvivalentnich reseni. Odpovidat na zavadejici argumenty opet zavadejicimi argumenty neni debata na urovni. Pripomina spor o cervene jablko, kdy jedna strana krici, ze je modre a druha posmesne odpovida, ze ne, ze zelene. Hadka z toho muze byt pekna, bohuzel pro pozorovatele (ctenare) naprosto neprinosna.
Kdo mohol takéto bláboly dať na web? Ja by som proti nim nehľadal protiargumenty, ale kuchinský nôž ;)
Niekedy mám pocit, že večšina užívateľov Slobodného Softvéru nevidí do jeho problematiky a ani nevie, že ten "Linux", čo používa je slastne "Slobodný Softvér - OS GNU/Linux" :(
Asi o tom napíšem nejaké bružúrky a budem rozdávať na najbližšom "Stretnutí Linuxákov v KE"... ano, daj to na web, nech to každý vidí.
Hneď ako sa mi uvoľní trocha času... práve pracujem na nie-triviálnej úlohe, ktorá sa zdala byť... jednoduchá :/
Nad brožúrkami, ktoré by som rozdával, už uvažujem dosť dlho. Musí to mať ale úroveň - objektívny pohľad na vec, pekná úprava (štruktúra, obrázky, štýl textu, ...) a kvalitná tlač. Vytlačiť to na A4-ky a prehnúť... to by vyzeralo...
Možno by z toho bol zaujímavý buket, jedno vydanie za jedno stretnutie. Témy:
Tiskni
Sdílej: