Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.
[pavlix@traveller ~]$ rpm -q NetworkManager dhclient NetworkManager-0.8.9997-1.git20110531.fc15.x86_64 dhclient-4.2.1-9.P1.fc15.x86_64A malé upozornění pro všechny, nepotřebuju pomoc ani poradit, na své síti používám pouze radvd bez DHCPv6. Blogpost má za cíl pouze konstatovat zjištěná fakta. Diskuzi samozřejmě uvítám :).
Obecně, na IPv4, je NetworkManager nesmírně pohodlný, pokud od něj chceš něco z toho, co umí.Chtěl bych od něj spolehlivě se připojovat k WiFi sítím. To neumí. Obecně na eduroamu (mnoho AP, rušení) se po čase zblázní a není schopen se připojit. Ruční použití wpa_supplicant v té samé situaci je přitom stabilní.
Chtěl bych od něj spolehlivě se připojovat k WiFi sítím. To neumí. Obecně na eduroamu (mnoho AP, rušení) se po čase zblázní a není schopen se připojit. Ruční použití wpa_supplicant v té samé situaci je přitom stabilní.Jen pozor, aby to nebylo závislé na hardware. Mimochodem potěšilo by mě, kdybys to hlásil jako bug, mělo by to jít jednoduše řešit, vzhledem k tomu, že i NetworkManager volá wpa_supplicant. Zrovna přemýšlím, jak nejlíp zahlásit (případně najít už nahlášené) toto. Mimochodem, ten problém se podle mě netýká ani tak NetworkManageru, ale buď je to chyba v DHCPv6 klientovi, nebo to může být i nějaká chyba firewallu...
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=591630
NetworkManager jsem vždy vyzkoušel, zjistil, že stále skoro nic neumíTeď už umí prakticky vše, co je běžně potřeba. Na atypické věci nebude možná stačit nikdy.
(například se připojit na více VPN v jeden okamžik)Mno pokud chci dělat s VPN cokoli jiného než standardně se připojit k jedné a na tu nastavit default GW, tak na to NM ani jinou podobnou automatiku používat nebudu.
Co se týče IPv6, tak s RA jsem nikde nezaznamenal větší problém, router se ohlásil a uzel měl okamžitě IP.IP fungovala i v tomhle případě, ale s DNS byl problém.
Co nefunguje, je implementace RA v mikrotiku. Ale snad se to zlepší.S RA v Mikrotiku jsem neměl problém. Jaká verze zlobí? Jinak pokud jde o RouterOS pro IPv6, nic staršího než 5.0 mě nezajímá, vše starší je více či méně broken.
Nebudu se dohadovat o tom, co je to standardní použití VPN. Mám jich více a default gw jsem přes žádnou nikdy nesměroval.Ani není třeba.
Mám na mysli ROS5, zejména ty bety. Poslední ostrou verzi jsem nijak více netestoval. Chovalo se to tak, že se router správně ohlašoval v zadaných intervalech, ale mezi nimi nebyl schopný reagovat na Router Solicitation. Takže uzel vždy musel čekat až na další RA. Nakonec jsem interval RA snížil na minimum, takže to přiděluje IP skoro hned.Jo, tak to je docela špatná zpráva, doufám, že to bude brzo opraveno. Já doma přiděluju z OpenWRT a RouterOS je jen na routerech až za mnou. Mno uvidíme.
Když si se sítí hraju, tak obvykle NM vypnu a konfiguruju ručně :)Stejnětak bys vypnul Wicd.
Pouzivam Wicd. Neni to sice zadna vyhra, ale oproti Networkmanageru neskutecny luxus. Networkmanager padal pokazde kdyz me videl, nebo jsem jen prosel okolo.Takže když mi NM nepadá, nemá cenu, abych Wicd zkoušel? :)
Ale i o Wicd me NESKUTECNE vytaci, ze kdyz odpojim sitovej kabel za zase ho pripojim zpatky, musim sit nastavit znova.NM tuším pracuje s nějakým timeoutem, ale pochybuju, že by to stačilo na restart serveru, muselo by se to přesvědčit k delšímu čekání.
jojo, proto je lepší s tim přechodem začít dřív... až to všichni udělaj na poslední chvíli a objeví se tyhle problémy, tak jsem zvědav co s tim budou dělat :))Tomáš Podermanski to krásně vystihl na EurOpen, když potom, co oprávněně zdrbal IPv6 z bezpečnostního hlediska (zdrbal by stejně tak i IPv4, až na to, že u IPv4 už mají všichni koupená nějaká řešení), prohlásil, že nejlepší řešení všech průserů s IPv6 je nasadit ho co nejdříve.
Tiskni
Sdílej: