Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
fedpkg --dist=f22 srpm
zajistí a počítám, že si ho i upravím, aby fungoval.
pokud menis Source ve spec file, musis upravit i soubor 'sources' aby se ti zbytecne nestahovalo neco co nepotrebujesJakým příkazem můžu nechat sources přizpůsobit novému souboru v případě, že balík není ve Fedoře?
fedpkg push && fedpkg build
, ale i o build z adresáře ve smyslu fedpkg build --srpm --scratch
, což by navíc mělo být podstatně jednodušší.
UPDATE: To tlačítko na zopakování buildu se zdá býti k ničemu, vzhledem k tomu, že ani nestáhne opravený zdrojový balík z uvedeného URL a místo toho použije ten původní špatný.
To nie je tak celkom pravda, build moze padnut aj kvoli veciam, co nesuvisia so samotnym srpm, napr. nedostatok ram alebo miesta na disku na pridelenej masine, co sa mi aj par krat stalo. Vtedy to tlacitko zmysel ma.
V prvotnej faze vyvoja bolo to tlacitko urcite velmi uzitocne, tam sa to rozsypavalo urcite skoro stale. Ja som zachytil ostru testing fazu a aj tam som mal problemy, kde som to vyuzil. Samozrejme to chce nieco narocnejsie na buildenie, aby na tie problemy clovek narazil.
S tym, ze by to chcelo nejaky lepsi sposob nez manualny upload samozrejme suhlasim. Napr. koji toto riesi moznostou uploadu src.rpm na ich servere (preto funguje fedpkg --srpm --scratch), copr na to afaik nema vzdialene api. Rozmyslal som nad zneuzitim koji na tieto ucely, ale v pripade koji api to nie je vseobecne zneuzitelne -- vracia to nieco ako lokalny identifikator uploadu toho src.rpm, ktory nie je stiahnutelny z vonka.
V prvotnej faze vyvoja bolo to tlacitko urcite velmi uzitocneV prvotní fázi vývoje bych GUI vůbec nepoužíval, zvlášť u takového projektu ;).
copr na to afaik nema vzdialene apiOno by se to dalo schovat i tím, že by dotyčný tool nahrál data třeba na fedorapeople, když už stejně člověk potřebuje fedoří account.
Předal jsem source rpm url copru pomocí webového rozhraní k buildu.
Jak je to s kontrolou podpisu nebo alespoň otisku zdrojového balíčku?
Smyslem je ochrana před MITM mezi tvým serverem a strojem, kde běží copr.
setup.py
nebo alespoň Makefile.am
. Objevil jsem setup.py
až v podadresáři cli
, ale ten sám o sobě stejně nefunguje. Hlavně že se mezi zdrojáky nachází soubor README
, ve kterém ovšem není ani slovo o tom, jak software správně instalovat. Tak snad se to zlepší a nebudu muset dopisovat vlastní build systém jako součást ebuildu.
#!/bin/sh user="$USER" project="$1" srpm="$2" scp $srpm fedorapeople.org:public_html/ || exit 1 copr-cli build "$project" "http://fedorapeople.org/$user/$srpm" || exit 1(~/bin/copr-build)
Tiskni
Sdílej: