Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.
Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.
fedpkg --dist=f22 srpm
zajistí a počítám, že si ho i upravím, aby fungoval.
pokud menis Source ve spec file, musis upravit i soubor 'sources' aby se ti zbytecne nestahovalo neco co nepotrebujesJakým příkazem můžu nechat sources přizpůsobit novému souboru v případě, že balík není ve Fedoře?
fedpkg push && fedpkg build
, ale i o build z adresáře ve smyslu fedpkg build --srpm --scratch
, což by navíc mělo být podstatně jednodušší.
UPDATE: To tlačítko na zopakování buildu se zdá býti k ničemu, vzhledem k tomu, že ani nestáhne opravený zdrojový balík z uvedeného URL a místo toho použije ten původní špatný.
To nie je tak celkom pravda, build moze padnut aj kvoli veciam, co nesuvisia so samotnym srpm, napr. nedostatok ram alebo miesta na disku na pridelenej masine, co sa mi aj par krat stalo. Vtedy to tlacitko zmysel ma.
V prvotnej faze vyvoja bolo to tlacitko urcite velmi uzitocne, tam sa to rozsypavalo urcite skoro stale. Ja som zachytil ostru testing fazu a aj tam som mal problemy, kde som to vyuzil. Samozrejme to chce nieco narocnejsie na buildenie, aby na tie problemy clovek narazil.
S tym, ze by to chcelo nejaky lepsi sposob nez manualny upload samozrejme suhlasim. Napr. koji toto riesi moznostou uploadu src.rpm na ich servere (preto funguje fedpkg --srpm --scratch), copr na to afaik nema vzdialene api. Rozmyslal som nad zneuzitim koji na tieto ucely, ale v pripade koji api to nie je vseobecne zneuzitelne -- vracia to nieco ako lokalny identifikator uploadu toho src.rpm, ktory nie je stiahnutelny z vonka.
V prvotnej faze vyvoja bolo to tlacitko urcite velmi uzitocneV prvotní fázi vývoje bych GUI vůbec nepoužíval, zvlášť u takového projektu ;).
copr na to afaik nema vzdialene apiOno by se to dalo schovat i tím, že by dotyčný tool nahrál data třeba na fedorapeople, když už stejně člověk potřebuje fedoří account.
Předal jsem source rpm url copru pomocí webového rozhraní k buildu.
Jak je to s kontrolou podpisu nebo alespoň otisku zdrojového balíčku?
Smyslem je ochrana před MITM mezi tvým serverem a strojem, kde běží copr.
setup.py
nebo alespoň Makefile.am
. Objevil jsem setup.py
až v podadresáři cli
, ale ten sám o sobě stejně nefunguje. Hlavně že se mezi zdrojáky nachází soubor README
, ve kterém ovšem není ani slovo o tom, jak software správně instalovat. Tak snad se to zlepší a nebudu muset dopisovat vlastní build systém jako součást ebuildu.
#!/bin/sh user="$USER" project="$1" srpm="$2" scp $srpm fedorapeople.org:public_html/ || exit 1 copr-cli build "$project" "http://fedorapeople.org/$user/$srpm" || exit 1(~/bin/copr-build)
Tiskni
Sdílej: