Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
V KDE sa mi to stávalo bežne. V psi ani raz, ale v gentoo používam opatchované psi+ z rion overlayu.
/sbin/reboot
, protože ten jenom zamrzne systém.
Ale na druhou stranu se mi čas od času stane, že nechám laptop bez napájení a umře. Nebo může z různých důvodů zamrznout systém. Takže bych radši, kdyby se aplikace staraly o své zápisy korektně a tyhle nepříjemnosti řešil až v druhé řadě.
Pomôže presne to, čo napísal v blogu. Stačí zapisovať do dočasného súboru, zatvoriť a premenovať (premenovanie je vďaka journalovacím fs atomická operácia, takže najhoršie čo sa stane je, že po štarte tam bude stará verzia).
Je to súčasťou štandardu POSIX. Journalovacie fs to spĺňajú za predpokladu, že tam nie je škaredý bug.
Raiser som tiež kedysi používal, ale potom som prešiel na XFS z ktorého som vyhodil pár blbostí okolo uzamykania.
Ono sa to zpíše do bafru a keď ti pri prepisovaní bafru na disk vytuhne komp, tak ti nepomôže nič.Co do toho pleteš buffery a sync? V blogpostu jsem popsal problém i jeho triviální a zároveň běžné řešení. Bavíme se o ztrátě dat, která byla už v minulosti bezpečně zapsána na disku, dost pravděpodobně v některém z předchozích běhů systému.
Neviem na čom teraz pracuješ a rád by som to vedel, ale používanie systemd na primárny vývoj je podľa mňa zbytočný a môžeš to testovať pred ostrím vydaním na extra partícií.Před časem jsem o tom uvažoval, ale došel jsem k závěru, že vývoj nad OpenRC nebo podobnou ptákovinou značně odlišnou od cílové platformy a následné testování, ladění a opravy nad systemd není pro moji práci obhájitelné. Navíc se systemd ke službám chová lépe než cokoli jiného, o OpenRC radši ani nemluvím.
Ja mám na desktope cca 5distier a v NTB s Atomom momentálne dve a miesto na ďalšie. Virtuál nepokladám za plnohodnotný testing distra.Já testuju podle potřeby. Většinou netestuju distribuce, ale velmi konkrétní věci a tak 99% z nich jde rovnocenně testovat na virtuálu.
Tiskni
Sdílej: