Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Byla vydána verze 0.9 knihovny libisds.
„Tak co mi povíš, chlapče?“
„Vy se nedomníváte, ctihodný Otče, že to mohl být –“
„Já po tobě nechci, aby ses něco domníval. Já chci, abys to řekl narovinu. Byl nebo nebyl to obyčejný tvor z masa a kostí?“
To byla děsivá otázka. A to, že vyšla z úst osoby natolik vysoko postavené, jako byl opat, ji dělalo ještě děsivější, i když Francis chápal, že představený ji položil pouze proto, že chtěl určitou odpověď. A chtěl ji dost důrazně. Jesliže ji chtěl tak moc, musela být důležitá. A jestliže ta otázka byla důležitá pro opata, pak byla mnohem důležitější pro bratra Francise, který neměl odvahu odpovědět špatně.
„Ře-řekl bych, že byl z masa a kostí, ctihodný Otče, ale úplně obyčejný ne. V jistém smyslu byl spíš ne obyčejný.“
V jakém smyslu?“ zeptal se Arkos ostře.
„Třeba v tom – jak rovně dovedl plivat. A myslím, že uměl číst.“
–Miller, Walter M.. Chvalozpěv na Leibowitze.
Devátá vývojová verze knihovny pro přístup k Informačnímu systému datových schránek je verze především opravná: řeší jeden únik paměti ve funkci isds_DbOwnerInfo_free(), překlad proti vývojové verzi glibc, překlad C++ aplikací a problémy se sestavováním na operačním systému OS X. Dále opravuje a vylepšuje sadu vnitřních testů a aktualizuje dokumentaci. Nově přidává funkce isds_PersonName_free(), isds_BirthInfo_free() a isds_Address_free() pro uvolňování odpovídajících datových struktur.
Další podrobnosti naleznete v souboru NEWS a úplný seznamu změn v souboru ChangeLog.
Tiskni
Sdílej: