Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
$ ./spoje bash: ./spoje: No such file or directory $ chmod +x spoje.py $ ./spoje.py bash: ./spoje.py: /usr/bin/python: bad interpreter: No such file or directory $ whereis python python: /usr/local/bin/python /usr/local/man/man1/python.1.gz /usr/ports/lang/python $ head -n1 spoje.py #!/usr/bin/python $Pro tyhle veci by se mel pouzivat nejaky kouzelny prikaz misto samotne absolutni cesty, ale za boha si nemuzu vzpomenout jaky..
Časy příjezdů jsou paráda, moc díky za to. Ještě jednou smekám, moc užitečná věcička.
Měl bych ještě jeden tip, když tu byla nad vaším předchozím blogpostem ta debata o conky. Bylo by fajn mít možnost zobrazit zpoždění vlaku (pokud je na cestě), případně mít možnost zobrazit zpoždění přímým zadáním čísla nebo názvu (příp. části názvu) vlaku (pokud ho znám). Ta druhá možnost asi není realizovatelná přes jizdnirady.idnes.cz (nikde jsem tam tuhle volbu nenašel) ani přes cd.cz (tam možnost zjistit polohu vlaku podle jeho čísla existuje, ale formulář je chráněný captchou), ale existuje možnost brát data odsud a odsud. Když mám jít někomu naproti k vlaku, hodilo by se mít v conky na ploše údaj o tom, kolik mám ještě času.
Pokud už pro vás tenhle námět nebude taková výzva, abyste se tím zabýval, nevadí, i tak velký dík za stávající aplikaci. Ale pokud byste měl aspoň tip na nějaké šikovné howto kterak rozparsovat html v bashi (k pythonu jsem ještě vůbec nedostal, musel bych se ho naučit komplet od začátku), uvítám info, časem bych to případně zkusil sám (najdu-li čas na studium).
priste nekdo dalsi bude chtit hodinky s vodotriskem.Nic ve zlém, já to bral spíš jako
Střízlivé náměty na zlepšení a jiné ohlasy pište ještě do diskuze (...)
Tiskni
Sdílej: