plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Tyto chyby mají jednu věc společnou - netýkají se vlastního systému, ale vnějšího prostředí.
Komplexnější úlohy je dobré rozdělit na více kroků – v prvním jen přijmeš soubor od studenta, bezpečně ho někam uložíš a potvrdíš studentovi přijetí souboru. A pak teprve řešit další kroky, které jsou závislé na vnějším okolí (tady můžou nastávat problémy, ale nic se neděje, protože vždycky se můžeš vrátit a začít znova zpracovávat data, která jsi získal v prvním kroku).
Paradoxně na mé lokální kopii na stejném stroji to fungovalo. Řešením bylo tuto vlastnost vypnout, posílat zdrojové kódy v plaintextu do té doby, než se to vyřeší. Na fakt, že chyba byla způsobena updatem verze vimu a mě nedostupným konfigurákem vimu (ostrý systém běží pod jiným uživatelem), jsem přišel až asi o dva dny později.
Po každém upgradu je dobré ostrý systém otestovat, alespoň základní scénář.
Nebýt upozornění na jiný problém, chyby bych si všiml později, a studenti by ve velkém nadávali, proč nemají body; podobně jako kdyby nějaký cvičící začal o půlnoci rovnou opravovat vyhodnocení domácích úloh.
Jestli student může přijít o body kvůli tomu, že se někde zasekl nějaký e-mail, tak je to prostě špatně navržený proces. K vyučujícímu by se měly dostat tyto tři stavy:
Souhlasím, že to není ideální řešení, bohužel při daném množství studentů jsme nepřišli zatím na lepší způsob. Dodám však, že cvičící zdrojové kódy po úspěšném projetí testů kontroluje a má právo studentovi zdroják vrátit s tím, že ho zprasil (a děje se to).
K druhé části dodám, že daný předmět je zaměřen především na výuku programovacího jazyka, na úlohy s otevřeným řešením máme k dispozici jiné předměty (naštěstí).
Souhlasím, že to není ideální řešení, bohužel při daném množství studentů jsme nepřišli zatím na lepší způsob.Kolik vas tam je na takove mnozstvi?
Dodám však, že cvičící zdrojové kódy po úspěšném projetí testů kontroluje a má právo studentovi zdroják vrátit s tím, že ho zprasil (a děje se to).Pak je to OK. Osobne preferuji oba pristupy soucasne.
Takove automaticke testovani sice setri cas, ale podle me to neni uplne dobre.to mi pripomina jednu diskuzi na rootu
chyba byla způsobena updatem verze vimuNo to mi vysvětli, jak vim ovlivňuje serverovou aplikaci?
nebo dokonce to, ze prijemce dostane jen cislo revize a udela si checkou zdrojaku ze SVN sam?Na prohlížení je ideální odkaz na pohled na danou revizi přes web.
Tiskni
Sdílej: