Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Tyto chyby mají jednu věc společnou - netýkají se vlastního systému, ale vnějšího prostředí.
Komplexnější úlohy je dobré rozdělit na více kroků – v prvním jen přijmeš soubor od studenta, bezpečně ho někam uložíš a potvrdíš studentovi přijetí souboru. A pak teprve řešit další kroky, které jsou závislé na vnějším okolí (tady můžou nastávat problémy, ale nic se neděje, protože vždycky se můžeš vrátit a začít znova zpracovávat data, která jsi získal v prvním kroku).
Paradoxně na mé lokální kopii na stejném stroji to fungovalo. Řešením bylo tuto vlastnost vypnout, posílat zdrojové kódy v plaintextu do té doby, než se to vyřeší. Na fakt, že chyba byla způsobena updatem verze vimu a mě nedostupným konfigurákem vimu (ostrý systém běží pod jiným uživatelem), jsem přišel až asi o dva dny později.
Po každém upgradu je dobré ostrý systém otestovat, alespoň základní scénář.
Nebýt upozornění na jiný problém, chyby bych si všiml později, a studenti by ve velkém nadávali, proč nemají body; podobně jako kdyby nějaký cvičící začal o půlnoci rovnou opravovat vyhodnocení domácích úloh.
Jestli student může přijít o body kvůli tomu, že se někde zasekl nějaký e-mail, tak je to prostě špatně navržený proces. K vyučujícímu by se měly dostat tyto tři stavy:
Souhlasím, že to není ideální řešení, bohužel při daném množství studentů jsme nepřišli zatím na lepší způsob. Dodám však, že cvičící zdrojové kódy po úspěšném projetí testů kontroluje a má právo studentovi zdroják vrátit s tím, že ho zprasil (a děje se to).
K druhé části dodám, že daný předmět je zaměřen především na výuku programovacího jazyka, na úlohy s otevřeným řešením máme k dispozici jiné předměty (naštěstí).
Souhlasím, že to není ideální řešení, bohužel při daném množství studentů jsme nepřišli zatím na lepší způsob.Kolik vas tam je na takove mnozstvi?
Dodám však, že cvičící zdrojové kódy po úspěšném projetí testů kontroluje a má právo studentovi zdroják vrátit s tím, že ho zprasil (a děje se to).Pak je to OK. Osobne preferuji oba pristupy soucasne.
Takove automaticke testovani sice setri cas, ale podle me to neni uplne dobre.to mi pripomina jednu diskuzi na rootu
chyba byla způsobena updatem verze vimuNo to mi vysvětli, jak vim ovlivňuje serverovou aplikaci?
nebo dokonce to, ze prijemce dostane jen cislo revize a udela si checkou zdrojaku ze SVN sam?Na prohlížení je ideální odkaz na pohled na danou revizi přes web.
Tiskni
Sdílej: