abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo

    7.12.2010 17:31 | poslední úprava: 7.12.2010 17:29

    4.14pm: Charles Arthur, the Guardian's technology editor, points out that while MasterCard and Visa have cut WikiLeaks off you can still use those cards to donate to overtly racist organisations such as the Knights Party, which is supported by the Ku Klux Klan. The Ku Klux Klan website directs users to a site called Christian Concepts. It takes Visa and MasterCard donations for users willing to state that they are "white and not of racially mixed descent. I am not married to a non-white. I do not date non-whites nor do I have non-white dependents. I believe in the ideals of western Christian civilisation and profess my belief in Jesus Christ as the son of God."        

    Hodnocení: 81 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    7.12.2010 19:25 heh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    poměrně trefné. V zemi svobody za oceánem může ktejaký nacista hlásat, co se mu zlíbí, ale wikileaks je terorismus...
    7.12.2010 20:27 Senior Database Programmer
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Ja si slobodu slova predstavujem tak, ze mozem slobodne hlasat svoje vlastne myslienky a nazory (ako napriklad ti "fasisti"). Toto v USA stale plati a preto to je najslobodnojsia krajina na svete.

    Ak niekto ukradne cudzie informacie ktore mu nepatria a este sa tym verejne chvali tak je polutovaniahodny.

    vulgární Nick avatar 7.12.2010 21:01 vulgární Nick | blog: Takže já jsem jedinej, kdo čůrá do vany?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    S tou svobodou by to mohlo být i lepší. Například se nesmí soudruhu Obamovi posílat e-mail, že je čurák. :)) Takže se asi do USA už nepodívám. ;)
    JSEM PRASE A HOVADO.
    8.12.2010 10:03 misch | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    No, asi je trošku rozdíl napsat si na svůj blog "myslím si že Obama je čurák", a napsat totéž přímo dané osobě na její email, nejlépe ještě se spoustou výhrůžek.

    Aspoň tak jsem ten článek pochopil. Zkratka "vynadal Obamovi, nesmí do USA" je hezká, ale ... když _mě_ bude nějaký zkurvený ožralec na ulici vyhrožovat, fakt nebudu pátrat po tom jestli to myslí vážně, jestli náhodou neměl špatné dětství, a jestli se s ním nerozešla holka. A doufám že mě nikdo nebude nikdy nutit abych podobného zkurvysyna někdy pustil k sobě domů :).
    7.12.2010 23:35 fred
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    co chtít po ukvíkáncích a alternativních ovcích? oni přeci jsou alternativní a vlastně bojují za naši svobodu poslouchat několik verzí lží, takže přeci musí mít pravdu :/

    souhlasim s tebou
    8.12.2010 09:59 misch | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Souhlas. Svoboda projevu je svobodou projevovat _vlastní názor_.

    To že někomu šlohnu peněženku (nebo "si zařídím aby to někdo provedl za mě") a pak hodím na net čísla kreditek a soukromá telefonní čísla z poznámek které jsem tam našel, nemá se svobodou projevu nic společného.
    8.12.2010 11:57 Tutor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    A co svoboda tisku? Woodward a Bernstein byli taky arci-terroristi? Jak to, že je FBI rovnou nezastřelila?

    IMHO jde stále o totéž, jen místo špinavostí mezi dvěma politickými subjekty uvnitř USA jde o špinavosti mezi USA a zbytkem světa.
    8.12.2010 18:26 pán tě vidí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    +1
    msk avatar 9.12.2010 09:27 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    +1
    8.12.2010 11:59 ©ecil
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Přesně tak. Můžeme mít na wikileaks jaký názor chceme, ale je prostě rozdíl hlásat názory a zveřejňovat ukradená data.
    8.12.2010 21:16 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Ale kdepak. Jediný rozdíl je v tom, že se wikileaks moc propírá na veřejnosti, takže jako správná firma prostě jenom omezili rizika. O KKK se nemluví a nikdo si je s nima momentálně nespojuje, tak to neřeší a berou penízky...
    Quando omni flunkus moritati
    8.12.2010 13:40 ::: | skóre: 14 | blog: e_lama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    kdyz nekdo pacha valecny zlociny a jinej to zverejni tak je spatnej ten co to zverejnil? to ses vazne takovej kokot nebo to jenom hrajes?
    8.12.2010 19:18 fred
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    evidentne si kokot ty!
    AsciiWolf avatar 8.12.2010 19:27 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Toto v USA stale plati a preto to je najslobodnojsia krajina na svete.

    Ehm...

    -1

    7.12.2010 20:07 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Ježíš Kristus by se obracel v hrobě (no tohle by asi bylo na hlubší teologickou debatu ;-)), kdyby věděl s čím ho spojují synové západu.
    7.12.2010 20:13 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Po neangličináře se pokusím o rychlý překlad:

    16:14: Charles Arthur, redaktor Guardianu přes technologie, ukázal, že zatímco MasterCard a Visa odřízly WikiLeaks, stále můžete používat jejich karty k finanční podpoře otevřeně rasistických organizací jako Knights Party, která je podporovaná Ku Klux Klanem. ...

    No a dál snad nemá cenu překládat, všichni snad víme, co jsou ti zakuklenci se špičatými čepicemi zač.
    vulgární Nick avatar 7.12.2010 20:52 vulgární Nick | blog: Takže já jsem jedinej, kdo čůrá do vany?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Jak moc musít být člověk ubohý, aby jako zápisek vložil jen citát?
    JSEM PRASE A HOVADO.
    7.12.2010 21:09 Medvídek Koala
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Nevim, jak?
    vulgární Nick avatar 7.12.2010 21:38 vulgární Nick | blog: Takže já jsem jedinej, kdo čůrá do vany?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na všechno ostatní je tu ... globální Gestapo
    Takže už jsme dva, koho to zajímá.
    JSEM PRASE A HOVADO.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.