V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
package main; use Getopt::Long; # pouzitie: # $0 -d mem -D mix-path=/dev/mixer -D mem-size=64G GetOptions ( my $args = {}, 'enable-module|e=@s', 'disable-module|d=@s', 'define|D=%s', ); $args->{define}{'cpu-path'} ||= '/...'; my $modules = { cpu => 'Plugin::CPU', mem => 'Plugin::MEM', mix => 'Plugin::Mixer', }; for my $module (values %$modules) { $module = $module->new ($args->{define}); } ... package Plugin::CPU; use IO::File; sub new { my ($proto, $param) = @_; bless { fh => new IO::File ($param->{'cpu-path'}, 'r'), }; } sub process { my $self = shift; $self->{fh}->seek (0, 0); $self->{fh}->getline =~ ... # obsah terajsej sub cpu } package Plugin::MEM; ...
A nejdulezitejsi!subset, pche
Hehe, nechapuA nejdulezitejsi!subset, pcheosobne som zástanca superset-u
superset = nadmnožina ... aj gnome, aj kde (nech si user dokódi svoj vlastný plugin, ak nemá, čo práve chce)
ono, je také ťažké niečo naprogramovať? pár knižiek, pár príkladov, trocha dobrej vôle, a môžeme sa baviť aj o vašom výtvore
pri súčastnom stave knižníc to univerzálne nebude.Ale jo. Jde to i univerzalne. Ale dneska kazdej chytne python+qt a uz to tam masti. Ale pak to neni pro kazdyho. Viz napr. xbiff nebo i ten gkrellm (kdyz koukam na jeho zavislosti v gentoo s vypnutyma vsema flagama, tak tam nevidim kde, gnome, gtk+ ani qt).
ono, je také ťažké niečo naprogramovať? pár knižiek, pár príkladov, trocha dobrej vôle, a môžeme sa baviť aj o vašom výtvoreNa tuhle otazku existuji dve odpovedi. Odpoved "Ne, neni to tezke" odpovi programator. Odpoved "Ano, je to tezsi" odpovi admin. Ja jsem spis admin, takze prevazne bashuju na cmdline a ke grafice se nedostanu. Pokud uz bych neco delal v grafice, tak to bude taky v nejakym perlu nebo tak a bude to klasicky okno (ktery bude urcite taky navazany, kvuli ruznym modulum, na dalsi knihovny). Tady bych ale potreboval nejakou light verzi okna, kde se zobrazi jenom jeden nebo dva prvky (text+bar, etc). Mozna nejlip v C/C++ nebo tak za pouziti standardnich C knihoven a X knihoven. A tohle uz bohuzel nezvladnu. Jak jsem psal, vzal jsem si xbiff a ten jsem si doupravil pomoci check-commandu, ikon a zmenou velikosti. Jeste bych mozna dokazal nejak lehce upravit zdrojak xbiffu. Ale pripsat tam neco dalsiho, to asi sotva. Ale neslo mi o to tady nekoho nutit, aby to pro me napsal. Spis me zajimalo, jestli nekdo neco takovyho uz nema nebo jestli to nezna. Zkousel jsem ruzne wm* dockapps, ale velikosti ikony me zklamaly. Taky se tam nedaly napasovat vlastni hlaseni a testy. Tak jsem znasilnil xbiff.
$tray = Gtk2::TrayIcon->new("allintray");
prepsat na okno.. a jestli to chces doleva svisle tak asi HBox vymenit za VBox
jinak funguje to a otestovano to je v programu "trayer" To je myslim vykuchana "oznamovaci oblast" z panelu pro fluxbox nebo tak neco
Tiskni
Sdílej: