Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Project page: SlimRat – Linux Rapidshare Downloader
Oproti předchozí verzi je to jednodušší (dík patří sem do této diskuze)
Stáhněte si archiv slimrat-0.9.1.tar.bz2, rozbalte ho někam a spusťte slimrat
pro CLI verzi (bez parametrů vypíše nápovědu) nebo slimrat-gui
pro GUI nadstavbu. Na tyto soubory můžete vytvořit symlinky někde v $PATH. Oproti minulé verzi přibyla závislost na modulu WWW::Mechanize (více info v souboru INSTALL)
ffplay (ffmpeg)
),Jedním z hlavních vylepšení v této verzi je kontrola odkazů. Na příkazové řádce se kontrola spustí stejně jako stahování (tj. seznamem odkazů nebo jménem souboru, ve kterém jsou odkazy uloženy) akorát navíc s parametrem -c
nebo --check
:
$ slimrat -c -l list.txt Loaded plugins: Rapidshare, YouTube, DepositFiles, Leteckaposta [OK] http://depositfiles.com/files/8110795 (DepositFiles) [DEAD] http://depositfiles.com/files/811 (DepositFiles) [?] http://leteckaposta.cz/185036736 (Leteckaposta) [OK] http://rapidshare.com/files/146955194/screenshot-20080911_122625.png.html (Rapidshare)
Význam značek:
[OK] – v pořádku, půjde stáhnout
[DEAD] – soubor nenalezen/smazán ze serveru, nemá cenu se ho snažit stáhnout
[?] – neví se, buď to plugin neumí zjistit, nebo se stalo něco divného ;)
Takto jdou zkontrolovat i přímé odkazy.
Návratová hodnota CLI varianty při kontrole odkazů udává počet nefunkčních odkazů, 0
když jsou všechny v pořádku.
V GUI se kontrola spustí označením souborů, které chceme kontrolovat a stisknutím tlačítka s „fajfkou“. Stav odkazů je indikován ikonou v prvním sloupečku.
Význam ikon: červená: DEAD, zelená: OK, otazníček (ta malá věc v červeném trojúhelníku): stejně jako u CLI.
Po kontrole odkazů v GUI zůstanou označeny jen nefunkční odkazy aby šly rychle vymazat ze seznamu.
Standardně se soubory stahují do místa odkud je program spuštěn. U CLI varianty to většinou vyhovuje, ale změnit se to dá parametrem -t
nebo --to
. V GUI na to přibylo nastavení v místě, kde byl stavový řádek, který byl stejně k ničemu (viz předchozí screenshot).
Výstup CLI verze je po ukončení všech stahování doplněn o přehled co bylo kam staženo a které odkazy se nepodařilo stáhnout. Výpis může být totiž delší a špatně by se v tom hledalo co se nestáhlo.
Program při spuštění vypisuje nainstalované pluginy (servery, ze kterých může stahovat) a informuje o případných chybách nebo chybějících modulech.
Podpora serveru LinkProtector v této verzi není protože jsem si ten soubor omylem smazal ;)
Je lepší, aby tlačítko pro kontrolu odkazů zkontrolovalo všechny odkazy bez ohledu na to co je vybráno nebo jen ty vybrané (většinou není vybráno nic a musely by se často vybírat - třeba všechny). Vyhovuje po kontrole označení mrtvých odkazů pro rychlejší vymazání ze seznamu (ztratí se informace o tom co bylo vybráno před kontrolou odkazů)?
Předělali byste nějak dialog pro přidávání odkazů? Nebo cokoliv v GUI?
Z jakých serverů často stahujete?
Našli jste nějakou chybu? Něco se vám nelíbí? Chybí vám nějaká funkce? Cokoliv jiného?
Můžete připsat i způsob zprovoznění ve vaší distribuci (jména balíčků a tak..) Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Je lepší, aby tlačítko pro kontrolu odkazů zkontrolovalo všechny odkazy bez ohledu na to co je vybráno nebo jen ty vybrané (většinou není vybráno nic a musely by se často vybírat - třeba všechny).
A co takhle zkotrolovat označené, není-li označeno nic, zkontrolovat všechny?
stiahne prvy subor a potom uz nejde.ale už to takhle funguje dlouho... takže jako dočasné řešení doporučuji zjistit jak dlouho se musí čekat mezi downloady a obalit slimrat do scriptu se
sleep
em
nebo proložit v seznamu souborů ke stažení odkazy na depositfiles odkazy na rapidshare ;)
časem to asi spravím...
Podporuje již Premium account Rapidshare?
Kam mam napsat prihlasovací udaje?