Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Project page: SlimRat – Linux Rapidshare Downloader
Oproti předchozí verzi je to jednodušší (dík patří sem do této diskuze)
Stáhněte si archiv slimrat-0.9.1.tar.bz2, rozbalte ho někam a spusťte slimrat
pro CLI verzi (bez parametrů vypíše nápovědu) nebo slimrat-gui
pro GUI nadstavbu. Na tyto soubory můžete vytvořit symlinky někde v $PATH. Oproti minulé verzi přibyla závislost na modulu WWW::Mechanize (více info v souboru INSTALL)
ffplay (ffmpeg)
),Jedním z hlavních vylepšení v této verzi je kontrola odkazů. Na příkazové řádce se kontrola spustí stejně jako stahování (tj. seznamem odkazů nebo jménem souboru, ve kterém jsou odkazy uloženy) akorát navíc s parametrem -c
nebo --check
:
$ slimrat -c -l list.txt Loaded plugins: Rapidshare, YouTube, DepositFiles, Leteckaposta [OK] http://depositfiles.com/files/8110795 (DepositFiles) [DEAD] http://depositfiles.com/files/811 (DepositFiles) [?] http://leteckaposta.cz/185036736 (Leteckaposta) [OK] http://rapidshare.com/files/146955194/screenshot-20080911_122625.png.html (Rapidshare)
Význam značek:
[OK] – v pořádku, půjde stáhnout
[DEAD] – soubor nenalezen/smazán ze serveru, nemá cenu se ho snažit stáhnout
[?] – neví se, buď to plugin neumí zjistit, nebo se stalo něco divného ;)
Takto jdou zkontrolovat i přímé odkazy.
Návratová hodnota CLI varianty při kontrole odkazů udává počet nefunkčních odkazů, 0
když jsou všechny v pořádku.
V GUI se kontrola spustí označením souborů, které chceme kontrolovat a stisknutím tlačítka s „fajfkou“. Stav odkazů je indikován ikonou v prvním sloupečku.
Význam ikon: červená: DEAD, zelená: OK, otazníček (ta malá věc v červeném trojúhelníku): stejně jako u CLI.
Po kontrole odkazů v GUI zůstanou označeny jen nefunkční odkazy aby šly rychle vymazat ze seznamu.
Standardně se soubory stahují do místa odkud je program spuštěn. U CLI varianty to většinou vyhovuje, ale změnit se to dá parametrem -t
nebo --to
. V GUI na to přibylo nastavení v místě, kde byl stavový řádek, který byl stejně k ničemu (viz předchozí screenshot).
Výstup CLI verze je po ukončení všech stahování doplněn o přehled co bylo kam staženo a které odkazy se nepodařilo stáhnout. Výpis může být totiž delší a špatně by se v tom hledalo co se nestáhlo.
Program při spuštění vypisuje nainstalované pluginy (servery, ze kterých může stahovat) a informuje o případných chybách nebo chybějících modulech.
Podpora serveru LinkProtector v této verzi není protože jsem si ten soubor omylem smazal ;)
Je lepší, aby tlačítko pro kontrolu odkazů zkontrolovalo všechny odkazy bez ohledu na to co je vybráno nebo jen ty vybrané (většinou není vybráno nic a musely by se často vybírat - třeba všechny). Vyhovuje po kontrole označení mrtvých odkazů pro rychlejší vymazání ze seznamu (ztratí se informace o tom co bylo vybráno před kontrolou odkazů)?
Předělali byste nějak dialog pro přidávání odkazů? Nebo cokoliv v GUI?
Z jakých serverů často stahujete?
Našli jste nějakou chybu? Něco se vám nelíbí? Chybí vám nějaká funkce? Cokoliv jiného?
Můžete připsat i způsob zprovoznění ve vaší distribuci (jména balíčků a tak..) Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Je lepší, aby tlačítko pro kontrolu odkazů zkontrolovalo všechny odkazy bez ohledu na to co je vybráno nebo jen ty vybrané (většinou není vybráno nic a musely by se často vybírat - třeba všechny).
A co takhle zkotrolovat označené, není-li označeno nic, zkontrolovat všechny?
stiahne prvy subor a potom uz nejde.ale už to takhle funguje dlouho... takže jako dočasné řešení doporučuji zjistit jak dlouho se musí čekat mezi downloady a obalit slimrat do scriptu se
sleep
em
nebo proložit v seznamu souborů ke stažení odkazy na depositfiles odkazy na rapidshare ;)
časem to asi spravím...
Podporuje již Premium account Rapidshare?
Kam mam napsat prihlasovací udaje?