Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Project page: SlimRat – Linux Rapidshare Downloader
Oproti předchozí verzi je to jednodušší (dík patří sem do této diskuze)
Stáhněte si archiv slimrat-0.9.1.tar.bz2, rozbalte ho někam a spusťte slimrat
pro CLI verzi (bez parametrů vypíše nápovědu) nebo slimrat-gui
pro GUI nadstavbu. Na tyto soubory můžete vytvořit symlinky někde v $PATH. Oproti minulé verzi přibyla závislost na modulu WWW::Mechanize (více info v souboru INSTALL)
ffplay (ffmpeg)
),Jedním z hlavních vylepšení v této verzi je kontrola odkazů. Na příkazové řádce se kontrola spustí stejně jako stahování (tj. seznamem odkazů nebo jménem souboru, ve kterém jsou odkazy uloženy) akorát navíc s parametrem -c
nebo --check
:
$ slimrat -c -l list.txt Loaded plugins: Rapidshare, YouTube, DepositFiles, Leteckaposta [OK] http://depositfiles.com/files/8110795 (DepositFiles) [DEAD] http://depositfiles.com/files/811 (DepositFiles) [?] http://leteckaposta.cz/185036736 (Leteckaposta) [OK] http://rapidshare.com/files/146955194/screenshot-20080911_122625.png.html (Rapidshare)
Význam značek:
[OK] – v pořádku, půjde stáhnout
[DEAD] – soubor nenalezen/smazán ze serveru, nemá cenu se ho snažit stáhnout
[?] – neví se, buď to plugin neumí zjistit, nebo se stalo něco divného ;)
Takto jdou zkontrolovat i přímé odkazy.
Návratová hodnota CLI varianty při kontrole odkazů udává počet nefunkčních odkazů, 0
když jsou všechny v pořádku.
V GUI se kontrola spustí označením souborů, které chceme kontrolovat a stisknutím tlačítka s „fajfkou“. Stav odkazů je indikován ikonou v prvním sloupečku.
Význam ikon: červená: DEAD, zelená: OK, otazníček (ta malá věc v červeném trojúhelníku): stejně jako u CLI.
Po kontrole odkazů v GUI zůstanou označeny jen nefunkční odkazy aby šly rychle vymazat ze seznamu.
Standardně se soubory stahují do místa odkud je program spuštěn. U CLI varianty to většinou vyhovuje, ale změnit se to dá parametrem -t
nebo --to
. V GUI na to přibylo nastavení v místě, kde byl stavový řádek, který byl stejně k ničemu (viz předchozí screenshot).
Výstup CLI verze je po ukončení všech stahování doplněn o přehled co bylo kam staženo a které odkazy se nepodařilo stáhnout. Výpis může být totiž delší a špatně by se v tom hledalo co se nestáhlo.
Program při spuštění vypisuje nainstalované pluginy (servery, ze kterých může stahovat) a informuje o případných chybách nebo chybějících modulech.
Podpora serveru LinkProtector v této verzi není protože jsem si ten soubor omylem smazal ;)
Je lepší, aby tlačítko pro kontrolu odkazů zkontrolovalo všechny odkazy bez ohledu na to co je vybráno nebo jen ty vybrané (většinou není vybráno nic a musely by se často vybírat - třeba všechny). Vyhovuje po kontrole označení mrtvých odkazů pro rychlejší vymazání ze seznamu (ztratí se informace o tom co bylo vybráno před kontrolou odkazů)?
Předělali byste nějak dialog pro přidávání odkazů? Nebo cokoliv v GUI?
Z jakých serverů často stahujete?
Našli jste nějakou chybu? Něco se vám nelíbí? Chybí vám nějaká funkce? Cokoliv jiného?
Můžete připsat i způsob zprovoznění ve vaší distribuci (jména balíčků a tak..) Děkuji.
Tiskni
Sdílej:
Je lepší, aby tlačítko pro kontrolu odkazů zkontrolovalo všechny odkazy bez ohledu na to co je vybráno nebo jen ty vybrané (většinou není vybráno nic a musely by se často vybírat - třeba všechny).
A co takhle zkotrolovat označené, není-li označeno nic, zkontrolovat všechny?
stiahne prvy subor a potom uz nejde.ale už to takhle funguje dlouho... takže jako dočasné řešení doporučuji zjistit jak dlouho se musí čekat mezi downloady a obalit slimrat do scriptu se
sleep
em
nebo proložit v seznamu souborů ke stažení odkazy na depositfiles odkazy na rapidshare ;)
časem to asi spravím...
Podporuje již Premium account Rapidshare?
Kam mam napsat prihlasovací udaje?