abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    kotyz avatar 27.8.2011 12:15 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Zajímavý čtení
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    AsciiWolf avatar 27.8.2011 14:08 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Díky za link na zajímavý článek. ;-)

    p.s. Jen čekám, kdy tohle někdo použije jako argument proti vegetariánům.

    xxxs avatar 27.8.2011 14:17 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    to je v pohode. kedze rastliny su dominantne, tak nas nutia k tomu, aby sme ich konzumovali. ale bacha, nesmieme to prehanat, lebo sa na nas nastvu ako na antilopy.
    27.8.2011 14:26 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali

    p.s. Jen čekám, kdy tohle někdo použije jako argument proti vegetariánům.

    Přesně! :-D
    27.8.2011 14:57 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    :) však to je ( okrem toho, že je ten rozhovor naozaj zaujímavý)súčasť stratégie trollov ako som ja
    28.8.2011 08:49 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Nic nového. O cítících rostlinách jsem četl před cca třiceti lety. Nojo, chudák květák.

    Argument k vegetariánství je to závažný. Však také Indové považují za ideální být dýchačem, živit se jen vzduchem. Vtip je v tom, že se to některým vcelku prokazatelně dost dlouho dařilo. Na rozdíl od mistra Anachrona z jednoho českého románu. Ovšem v jiném českém románu, překvapivě od Olbrachta, je postava kajícícho se šlechtice, který tohle řeší. Obléká se do vlny a dřeváků z mrtvých stromů a jí jen med a mléko - tedy nejšetrnější k dárci z potravin.

    Tak vidíte, jak informace, tak problém dopadu na vegetariánství už tady je. Opět, přijít na něco nového znamená být špatně informován o tom, co už je dávno známé.

    ...smajlíci...
    28.8.2011 09:19 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Však také Indové považují za ideální být dýchačem, živit se jen vzduchem.

    Len Indovia? Ja myslím, že je to na svete oveľa rozšírenejší názor a že to plánujú o.i. aj naše (príp. aj vaše) úspešne pokračujúce hosp. reformy, podporované legislatívcami.

    Obléká se do vlny a dřeváků z mrtvých stromů a jí jen med a mléko - tedy nejšetrnější k dárci z potravin.

    Materiálu na dreváky bude dostatok,ale med je luxusná potravina, včely v týchto životunebezpečných pracovných podmienkach odmietajú pracovať, majú veget, a radšej sa niekde zašívajú. ťažko ešte zoženiete nejaký roj ochotný na nás drieť.A vlna... no, tá sa vraj dá vyrobiť zo všeličoho. Ale viem, že ste milovník psov.

    přijít na něco nového znamená být špatně informován o tom, co už je dávno známé.

    No áno, ale predtým to nebolo vedecky a hlavne štatuisticky dokázané.

    smajlík - cynický úsmev + :-)
    28.8.2011 09:26 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Za jedné z minulých krizí právě mistr Anachron (vlastním jménem Nečas) se znažil živit jako dýchač. Naštěstí pro něj to doplňoval ve vývařovně pro chudé. Je ovšem pravda, že o plánu na vývařovny jsem neslyšel, takže... dýchejme zhluboka!

    Já už přemýšlel sbírat chlupy ze psů. Psí svetřík...
    28.8.2011 09:39 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Štatisticky mám overené, že po dlhšom spolužití sa väčšina psov začne podobať na svojho pána( alebo naopak). V psom svetríku budete na nerozoznanie:).
    28.8.2011 10:02 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Však ano! Už štěkám a značkuju teritorium!
    28.8.2011 10:17 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    štekanie by mi tiež šlo... len s tým značkovaním to nebude také jednoduché ako u vás:)
    28.8.2011 10:39 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Feny nemusí! .))
    28.8.2011 11:04 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali

    :)

    28.8.2011 11:08 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Mám Neónovú bibliu aj Společenství hlupců, vďaka za tip:)
    28.8.2011 09:41 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    28.8.2011 09:46 Bony Klayt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    a viete, že za emisie vo vzduchu bude vyššia DPH ?
    28.8.2011 11:29 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Však také Indové považují za ideální být dýchačem, živit se jen vzduchem.
    nielen indovia...
    28.8.2011 12:29 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    No vida! Docela vlastně běžná věc.
    Jendа avatar 28.8.2011 22:29 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Vtip je v tom, že se to některým vcelku prokazatelně dost dlouho dařilo.
    No.
    jí jen med a mléko
    Hej, med potřebují včely na zimu a mlékem se mohlo živit tele! Jdu si dát kuře…
    1.9.2011 20:51 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Pravda, je to pořád zločin, ale alespoň lepší krádež a ne vražda :-)
    Jendа avatar 2.9.2011 01:28 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    Co když včely kvůli nedostatku medu nepřežijí zimu?
    2.9.2011 08:36 .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    28.8.2011 11:48 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    28.8.2011 12:01 Claude Robichaux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Agáty ešte nevečerali
    rudé, komouše & mrkev, zakázat!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.