Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tohle všechno už dávno udělal někdo před tebou
http://www.macports.org/Fink jsem neznal, děkuji. Nicméně oba uvedení potřebujou napřed Xcode, aspoň to o sobě uvádějí.
Díky svému šlechetnému zaměstnavateli mám hezký nový Macbook … tam jsem se zaregistroval jako vývojářOMFG, to radši oželím hezký nový Macbook a budu používat PCa nic mě to nestálo, jenom jsem musel oznámit svoji mailovou adresu … Nijak se to nebránilo, jenom mě zdvořile požádalo o číslo mojí kreditní karty…
Hardvér ako krabička je fajn. Ten zvyšok ktorý súvisí s user interface je so mnou nekompatibilný.
Taká myš je hrozná. Zle sa drží, je neergonomická, má ostré hrany, s mojimi spotenými rukami mám pri scrollovaní odpor prsta niekde na úrovni gekona chodiaceho po stene. Ešte, že sa dá otočiť ten blbý smer scrollovania lebo inak je tá myš dobrá akurát na to aby som ju hodil o stenu.
Klávesnica je kapitola sama o sebe. Plechová blbosť na ktorú si nemôžem poriadne položiť prsty lebo reaguje už pri minimálnom tlaku. Defaultné rozloženie pri ktorom si skôr polámem prsty než než stlačím skratku s cmd. O ergonómii radšej ani nebudem hovoriť.
Tak mě napadá že by asi mělo být možné si vše potřebné prostě zkompilovat cross-platform někde jinde, a tak úplně obejít registraci u apple.IMHO si ale všichni co by něco takového chtěli prostě nainstalují linux a je to
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
http://mxcl.github.io/homebrew/
$ brew install wget mc
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: