Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tohle všechno už dávno udělal někdo před tebou
http://www.macports.org/Fink jsem neznal, děkuji. Nicméně oba uvedení potřebujou napřed Xcode, aspoň to o sobě uvádějí.
Díky svému šlechetnému zaměstnavateli mám hezký nový Macbook … tam jsem se zaregistroval jako vývojářOMFG, to radši oželím hezký nový Macbook a budu používat PCa nic mě to nestálo, jenom jsem musel oznámit svoji mailovou adresu … Nijak se to nebránilo, jenom mě zdvořile požádalo o číslo mojí kreditní karty…
Hardvér ako krabička je fajn. Ten zvyšok ktorý súvisí s user interface je so mnou nekompatibilný.
Taká myš je hrozná. Zle sa drží, je neergonomická, má ostré hrany, s mojimi spotenými rukami mám pri scrollovaní odpor prsta niekde na úrovni gekona chodiaceho po stene. Ešte, že sa dá otočiť ten blbý smer scrollovania lebo inak je tá myš dobrá akurát na to aby som ju hodil o stenu.
Klávesnica je kapitola sama o sebe. Plechová blbosť na ktorú si nemôžem poriadne položiť prsty lebo reaguje už pri minimálnom tlaku. Defaultné rozloženie pri ktorom si skôr polámem prsty než než stlačím skratku s cmd. O ergonómii radšej ani nebudem hovoriť.
Tak mě napadá že by asi mělo být možné si vše potřebné prostě zkompilovat cross-platform někde jinde, a tak úplně obejít registraci u apple.IMHO si ale všichni co by něco takového chtěli prostě nainstalují linux a je to
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
http://mxcl.github.io/homebrew/
$ brew install wget mc
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: