V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Díky svému šlechetnému zaměstnavateli mám hezký nový Macbook Air 11' a na něm MacOS 10.8 Mountain Lion. Je to vlastně BSD unix s nějakou nadstavbou, ale není tam C kompilátor. Chvilku mi trvalo, než jsem si ho našel a zprovoznil.
Binárka ke stažení přímo není, nebo o ní nevím. Takže pěkně na
stránky výrobce , tam jsem se zaregistroval jako vývojář a nic mě to nestálo, jenom jsem musel oznámit svoji mailovou adresu. Načež jsem si chtěl stáhnout balíček Xcode 4.x, to je kompletní vývojové prostředí a obsahuje i gcc a g++ . Nijak se to nebránilo, jenom mě zdvořile požádalo o číslo mojí kreditní karty. Ale naštěstí mě napadlo kliknout na Other Downloads a tam byla starší verze Xcode 3.1.1 zadarmo. Nainstalovalo se to do adresáře
/Developera do cesty k programům jsem si přidal
/Developer/usr/bin. Pak ještě
LIBRARY_PATH=/Developer/SDKs/MacOSX10.5.sdk/usr/lib C_INCLUDE_PATH=/Developer/SDKs/MacOSX10.5.sdk/usr/includenačež gcc vypadá živě. Kdyby ještě něco, myslím že teď už bude cestička ke kompilaci GNU nástrojů ze zdrojáku.
Tiskni
Sdílej:
Tohle všechno už dávno udělal někdo před tebou
http://www.macports.org/Fink jsem neznal, děkuji. Nicméně oba uvedení potřebujou napřed Xcode, aspoň to o sobě uvádějí.
Díky svému šlechetnému zaměstnavateli mám hezký nový Macbook … tam jsem se zaregistroval jako vývojářOMFG, to radši oželím hezký nový Macbook a budu používat PCa nic mě to nestálo, jenom jsem musel oznámit svoji mailovou adresu … Nijak se to nebránilo, jenom mě zdvořile požádalo o číslo mojí kreditní karty…
Hardvér ako krabička je fajn. Ten zvyšok ktorý súvisí s user interface je so mnou nekompatibilný.
Taká myš je hrozná. Zle sa drží, je neergonomická, má ostré hrany, s mojimi spotenými rukami mám pri scrollovaní odpor prsta niekde na úrovni gekona chodiaceho po stene. Ešte, že sa dá otočiť ten blbý smer scrollovania lebo inak je tá myš dobrá akurát na to aby som ju hodil o stenu.
Klávesnica je kapitola sama o sebe. Plechová blbosť na ktorú si nemôžem poriadne položiť prsty lebo reaguje už pri minimálnom tlaku. Defaultné rozloženie pri ktorom si skôr polámem prsty než než stlačím skratku s cmd. O ergonómii radšej ani nebudem hovoriť.
Tak mě napadá že by asi mělo být možné si vše potřebné prostě zkompilovat cross-platform někde jinde, a tak úplně obejít registraci u apple.IMHO si ale všichni co by něco takového chtěli prostě nainstalují linux a je to
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
http://mxcl.github.io/homebrew/
$ brew install wget mc
vim ~/.emacs