Vzhledem k nejisté pandemické situaci bylo rozhodnuto, že LibreOffice Conference 2021 se bude opět konat online. Zatím je stanoveno datum 23. - 25. 9. 2021, brzy bude následovat vyhlášení call for papers. Novinky budou postupně zveřejňovány na stránkách konference a v skupině na Telegramu.
Do čtvrtka 22. dubna probíhá online Konference e-infrastruktury CESNET. Dnešní dopoledne je věnováno sdružení CESNET jako takovému. Odpolední část je věnována sekci Síť a síťové služby. Druhý den konference je zaměřen na služby a aktivity v oblasti počítání a ukládání a podpory spolupráce a multimédií. Třetí den bude věnován digitálním identitám a bezpečnosti.
Na Humble Bundle byla spuštěna akce Humble Book Bundle: Head First Programming by O'Reilly aneb prodej zlevněných kolekcí elektronických knih z edice Head First Programming od vydavatelství O'Reilly za 1, 8 nebo 15 €.
Byla vydána nová verze 8.6 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Byl vydán Mozilla Firefox 88.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nejnovější verze přináší lepší podporu vyplňování formulářů ve vestavěném prohlížeči PDF dokumentů. Tlačítko pro pořízení snímku webové stránky se přesunulo z adresního řádku do lišty. Končí podpora protokolu FTP. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby. Nejnovější Firefox je již k dispozici také na Flathubu.
Alyssa Rosenzweig informuje o aktuálním stavu open source ovladače pro Apple M1 GPU. Po trojúhelníku lze pomocí něj zobrazit už i točící se kostku.
Žádost o pomoc s překladem Ubuntu: Zdá se, že český překladatelský tým Ubuntu opět umřel. Překladům se aktivně věnoval pouze jeden člověk, který však za minulý rok odvedl skvělou práci, nicméně na začátku tohoto roku znenadání přestal být aktivní a aktivní není dodnes. Žádný jiný aktivní člen v českém týmu není a je to poměrně negativně znát na stavu překladu aktuálního Ubuntu 21.04.
Vedle volby vedoucího projektu proběhlo v Debianu také hlasování o prohlášení k návratu Richarda Stallmana do vedení FSF. Výsledek hlasování: Debian se nebude oficiálně vyjadřovat.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL). Staronovým vedoucím zůstává Jonathan Carter.
Dokumentační tým LibreOffice vydal příručku Writer Guide 7.1. Tuto a další příručky si můžete stáhnout ze stránek dokumentace. Český LibreOffice tým pracuje na překladech příruček.
cca. dva dny zpet mi na mem debian sid po apt-get dist-upgrade prestalo fungovat spojeni privoxy a firefox (iceweasel).
nevim zda-li to bylo upgradem iceweaslu ci privoxy, ale nakonec mi pomohlo v /etc/privoxy/config prepsat hodnotu "listen-address localhost:8118" na "listen-address 127.0.0.1:8118" a vse beha jak ma
behem hledani reseni na netu jsem vsak narazil na hezky navod, kterak vyresit problem, kdy se privoxy po bootu sama nespusti a clovek ji musi spoustet rucne prikazem "/etc/init.d/privoxy start". trik spociva v tom, ze v /etc/rc2.d/ prejmenujete soubor "S18privoxy" na "S99privoxy".
Tiskni
Sdílej:
127.0.0.1 localhost
a pokud to vypada OK, tak bych zkusil privoxy spustit v nejakym debug modu v popredi, aby psal na obrazovku hlaseni co dela. Pak tam urcite bude nejaka hlaska, ze skoncil, protoze ... Reseni "trik spociva ...." je docela blby, protoze neodpovida na otazku "Proc?". Zrejme totiz neco startuje mezi S19 a S99 a privoxy to neco potrebuje ke startu. Takze opet, nahlasit do bugzilly.
Pán především neřekl z jaké verze na jakou (3.0.15-2?) aktualizoval.
Jestli z 3.0.15-1, tak
+privoxy (3.0.15-2) unstable; urgency=low + + * 30_localhost_fixup: Remove workaround for "localhost" listen-address, + which should solve all problems with privoxy not starting. + (Closes: #534735). + + -- Roland Rosenfeld <roland@debian.org> Sun, 13 Dec 2009 10:09:11 +0100
Pokud z něčeho staršího, tak je možné, že v tom mám prsty já, protože když jsem tam natlačil IPv6, tak „localhost“ se začalo překládalo systémovým resolverem. V následující verzi to ale správce změnil tak, že „localhost“ vždycky znamená 127.0.0.1, aby se lidi neděsili, že jim privoxy poslouchá na IPv6 adrese. (To samé se týká nespecifikované adresy „:8118“.)
Celkem by mě to zajímalo. (To mi připomíná, že na serveru mám ještě 3.0.14 :)