Do 23. ledna bylo možné připomínkovat Akt o kybernetické odolnosti – nová pravidla kybernetické bezpečnosti pro digitální produkty a podpůrné služby, novou iniciativu Evropské komise. Na možná nebezpečí pro open source upozornila Open Source Initiative nebo Eclipse Foundation.
Vyšla nová verze 10.7 desktopového prostředí Budgie. Zatím stále vychází z GNOME, ale nově používá např. vlastní backend nabídky a spouštěče aplikací. Vůbec přepracovaná nabídka také nyní podporuje přepínání hybridních GPU nebo možnost nastavení osobní uživatelské nabídky,…
Závažná zranitelnost ohrožuje více než 100 modelů tiskáren Lexmark (pdf). Společnost Lexmark vydala bezpečnostní záplatu firmwaru. Opravovaná zranitelnost může vést ke vzdálenému spuštění libovolného kódu (CVSSv3 9.0).
Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
cca. dva dny zpet mi na mem debian sid po apt-get dist-upgrade prestalo fungovat spojeni privoxy a firefox (iceweasel).
nevim zda-li to bylo upgradem iceweaslu ci privoxy, ale nakonec mi pomohlo v /etc/privoxy/config prepsat hodnotu "listen-address localhost:8118" na "listen-address 127.0.0.1:8118" a vse beha jak ma
behem hledani reseni na netu jsem vsak narazil na hezky navod, kterak vyresit problem, kdy se privoxy po bootu sama nespusti a clovek ji musi spoustet rucne prikazem "/etc/init.d/privoxy start". trik spociva v tom, ze v /etc/rc2.d/ prejmenujete soubor "S18privoxy" na "S99privoxy".
Tiskni
Sdílej:
127.0.0.1 localhost
a pokud to vypada OK, tak bych zkusil privoxy spustit v nejakym debug modu v popredi, aby psal na obrazovku hlaseni co dela. Pak tam urcite bude nejaka hlaska, ze skoncil, protoze ... Reseni "trik spociva ...." je docela blby, protoze neodpovida na otazku "Proc?". Zrejme totiz neco startuje mezi S19 a S99 a privoxy to neco potrebuje ke startu. Takze opet, nahlasit do bugzilly.
Pán především neřekl z jaké verze na jakou (3.0.15-2?) aktualizoval.
Jestli z 3.0.15-1, tak
+privoxy (3.0.15-2) unstable; urgency=low + + * 30_localhost_fixup: Remove workaround for "localhost" listen-address, + which should solve all problems with privoxy not starting. + (Closes: #534735). + + -- Roland Rosenfeld <roland@debian.org> Sun, 13 Dec 2009 10:09:11 +0100
Pokud z něčeho staršího, tak je možné, že v tom mám prsty já, protože když jsem tam natlačil IPv6, tak „localhost“ se začalo překládalo systémovým resolverem. V následující verzi to ale správce změnil tak, že „localhost“ vždycky znamená 127.0.0.1, aby se lidi neděsili, že jim privoxy poslouchá na IPv6 adrese. (To samé se týká nespecifikované adresy „:8118“.)
Celkem by mě to zajímalo. (To mi připomíná, že na serveru mám ještě 3.0.14 :)