Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
strlen(num)
' zase o tolik delší nepřipadá…
Logaritmus je první, co člověka napadne, ale to naráží na zaokrouhlovací chyby.
Tu druhou myšlenku bych realizoval spíš tak, že bych šel nejdřív po 10^(2^k) a pak bych půlil interval. Ale když vezmu v úvahu, jaký je maximální počet desítkových číslic pro používané celočíselné typy, vychází mi, že nestojí za to vymýšlet nic přehnaně sofistikovaného.
Ale když vezmu v úvahu, jaký je maximální počet desítkových číslic pro používané celočíselné typy, vychází mi, že nestojí za to vymýšlet nic přehnaně sofistikovaného.
Třeba v Pythonu je omezen velikostí paměti. Na těchto dvou gigabajtech by to mohlo být už krapet zajímavé.
Logické řešení spočívá v cyklickém celočíselném dělení dotyčného čísla desítkou a zaznamenávání počtu iterací.Ne, logické řešení spočívá ve výpočtu logaritmu a vhodném použití jeho celočíselné části, třeba takhle, i když je to hnusné (jen rychlý nástřel):
1+(long)(log(0.5+atol(cislo))/M_LN10)
. Kdyby na vstupu byl řetězec s číslicemi, tak prosím, ale o tom nebyla řeč. atol()
tam nemá co dělat, předpokládám, že už na vstupu je číslo. void main (int argc, char *argv[]) { printf("%d\n", argc > 1 ? strlen(argv[1]) : 0); }
$ perl -e '$_ = 1111; print y///c;' 4
def pocet_znaku(n): r = 1 while n > 9: c = 1 q = 10 while q * q < n: q = q * q c *= 2 r += c n /= q return r
Tiskni
Sdílej: