abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    JiK avatar 21.12.2007 19:58 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    nebude ten jejich uhlik spis polykarbonat? protoze uhlik je treba tuha, uhli nebo diamant ale delat z toho mys by mne nenapadlo...
    |🇵🇸 avatar 21.12.2007 20:00 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Uhlík je to rozhodně, druhá věc ale je, jak je poskládaný. Oni tvrdí, že tenhle by měl být v důsledku odolný a to je to podstatné, teda ještě podstatnější je, jestli skutečně je odolný.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    22.12.2007 02:37 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Odolný… ale proti čemu vlastně? Co s tou myší hodláte dělat za vylomeniny, že očekáváte, že by vám normální materiál (PVC?) nestačil?
    |🇵🇸 avatar 22.12.2007 04:09 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Kočka si hraje s kdečím a jinak to chci nosit v batohu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bluebear avatar 22.12.2007 21:33 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Laserová myš - zdravotní nebezpečí pro kočku?
    Kočka si hraje s kdečím

    Okamžitá myšlenka příliš nesouvisející se zbytkem diskuse: nemůže si kočka ublížit, pokud si hraje se zapnutou laserovou myší? Kočka neví, že se nesmí dívat přímo do zdroje paprsku, a laserové myši, které jsem zatím viděl, mají paprsek v neviditelném spektru, takže se ani nestáhne zornice - mohlo by to kočce poranit oko?
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    22.12.2007 22:40 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Co se nošení v batohu týká, tady bych se spíš obával zanesení špíny dovnitř, proti čemuž mechanicky odolnější materiál moc nepomůže.
    22.12.2007 02:33 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Holt buď bude zatraceně drahá nebo bude trochu špinit… :-)
    21.12.2007 21:33 ghostmonk | skóre: 10 | blog: freemind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    hlodavec G9 od logitechu - doporucuju :)
    21.12.2007 21:34 ghostmonk | skóre: 10 | blog: freemind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    ale neni do 600 :(
    21.12.2007 23:31 Jan Trávníček | skóre: 10 | blog: ehonza | Existuje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií

    Mám Genius Ergo 525 a zatim se mi povedlo rozběhat mimo "normální" klávesy jenom horizontální rolování (jestli se to tak menuje) a se zbytkem sem se chvíli pral nicméně bez úspěchu.

    Kdyby náhodou někdo měl jinou zkušenost nechť mě opraví třeba odkazem na návod;-)

    To mess up a Linux box, you need to work at it; to mess up your Windows box, you just have to work on it.
    Bluebear avatar 22.12.2007 00:24 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Pokud to jen trochu jde, doporučuji si myš před koupí "osahat", protože každému vyhovuje něco jiného. I když je myš technicky skvělá, může se stát, že uživateli prostě nějak nesedne do ruky.

    S popsanými druhy myší bohužel vlastní zkušenost nemám, takže konkrétní zkušeností neposloužím :-(
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    22.12.2007 11:12 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Dotaz první: Snad všechny (pasivní) USB huby poskytují čtyři USB 2.0, jak se to ale bude chovat po zapojení do USB 1.1?
    Úplně normálně. Zařízení budou připojena přes USB 1.1 a šmitec.
    Klávesnice bude jednoznačně Genius SlimStar 311
    Mám doma dvě starší klábosnice téže řady a mají velmi nepříjemný chod kláves (a to nejsem na klávesnice vybíravý) - doporučuju vyzkoušet u někoho, kdo ji už nějaký ten měsíc používá.

    Myš: genius ber jenom pokud nevíš, k čemu je dobré kolečko. Všechny optické geniusy, co jsem měl v ruce, měly nepřesné kolečko (poslední kvalitní genius, který jsem měl v ruce, byl kuličkový ;-)). Dobré zkušenosti mám s ne-OEM logitechy, mají velmi dobré snímače.
    |🇵🇸 avatar 23.12.2007 05:37 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Úplně normálně. Zařízení budou připojena přes USB 1.1 a šmitec.

    Super!

    Mám doma dvě starší klábosnice téže řady a mají velmi nepříjemný chod kláves (a to nejsem na klávesnice vybíravý) - doporučuju vyzkoušet u někoho, kdo ji už nějaký ten měsíc používá.

    To je škoda, tyhle Geniusy jsou totiž asi jediné klávesnice, které jsem díky zdvihu a rozložení schopen používat.

    Myš: genius ber jenom pokud nevíš, k čemu je dobré kolečko. Všechny optické geniusy, co jsem měl v ruce, měly nepřesné kolečko (poslední kvalitní genius, který jsem měl v ruce, byl kuličkový ;-)). Dobré zkušenosti mám s ne-OEM logitechy, mají velmi dobré snímače.

    Logitech je na mě (hlavně po cenové stránce) moc luxusní. Jinak s tou klasickou nejlevnější optickou geniuskou nemám zase tak špatné zkušenosti. Pořád je tady ten A4-Tech, jak s DPI.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    23.12.2007 19:31 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Logitech je na mě (hlavně po cenové stránce) moc luxusní.
    Používám RX300 a nijak luxusní mi co do ceny nepřijde. Nemá sice další tlačítka a zprohýbané tvary, ale zato má snímač, který je přesný na všem mimo skla, nerezi a zrcadel. A s tou ergonomií je to taky fajn, umožňuje držení na několik způsobů a ruka se z ní neunavuje (hm tedy poté, co se z ní vyndá přítěž).
    Jinak s tou klasickou nejlevnější optickou geniuskou nemám zase tak špatné zkušenosti.
    Já teda jo. Prošlo mi rukama několik geniusů a všechny byly nepříjemně nepřesné. Stojím si za tím, že poslední kvalitní geniusky měly kuličky...
    Pořád je tady ten A4-Tech, jak s DPI.
    A4Tech jsem používal asi 10 min, takže moc zkušeností s ním nemám. :-)
    24.12.2007 01:46 Ladislav Jancik | skóre: 16 | Červený Kostelec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Ja pouzivam RX-300 uz cca 2 roky a nic jsem z ni nevyndaval. Co jste z ni vyndal ?
    Bolest je jen jiné území a strach, strach je neřest.
    24.12.2007 08:52 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Přítěž - dva kusy asi 2mm plechu, které váží zhruba totéž, co zbytek myši. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.