abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    AbcLinuxu:/ Blogy / / nic /  
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

     

    21.12.2007 19:20 | nic | poslední úprava: 28.12.2018 16:59

    Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.

           

    Hodnocení: 80 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    JiK avatar 21.12.2007 19:58 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    nebude ten jejich uhlik spis polykarbonat? protoze uhlik je treba tuha, uhli nebo diamant ale delat z toho mys by mne nenapadlo...
    |🇵🇸 avatar 21.12.2007 20:00 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Uhlík je to rozhodně, druhá věc ale je, jak je poskládaný. Oni tvrdí, že tenhle by měl být v důsledku odolný a to je to podstatné, teda ještě podstatnější je, jestli skutečně je odolný.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    22.12.2007 02:37 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Odolný… ale proti čemu vlastně? Co s tou myší hodláte dělat za vylomeniny, že očekáváte, že by vám normální materiál (PVC?) nestačil?
    |🇵🇸 avatar 22.12.2007 04:09 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Kočka si hraje s kdečím a jinak to chci nosit v batohu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bluebear avatar 22.12.2007 21:33 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Laserová myš - zdravotní nebezpečí pro kočku?
    Kočka si hraje s kdečím

    Okamžitá myšlenka příliš nesouvisející se zbytkem diskuse: nemůže si kočka ublížit, pokud si hraje se zapnutou laserovou myší? Kočka neví, že se nesmí dívat přímo do zdroje paprsku, a laserové myši, které jsem zatím viděl, mají paprsek v neviditelném spektru, takže se ani nestáhne zornice - mohlo by to kočce poranit oko?
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    22.12.2007 22:40 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Co se nošení v batohu týká, tady bych se spíš obával zanesení špíny dovnitř, proti čemuž mechanicky odolnější materiál moc nepomůže.
    22.12.2007 02:33 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Holt buď bude zatraceně drahá nebo bude trochu špinit… :-)
    21.12.2007 21:33 ghostmonk | skóre: 10 | blog: freemind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    hlodavec G9 od logitechu - doporucuju :)
    21.12.2007 21:34 ghostmonk | skóre: 10 | blog: freemind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    ale neni do 600 :(
    21.12.2007 23:31 Jan Trávníček | skóre: 10 | blog: ehonza | Existuje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií

    Mám Genius Ergo 525 a zatim se mi povedlo rozběhat mimo "normální" klávesy jenom horizontální rolování (jestli se to tak menuje) a se zbytkem sem se chvíli pral nicméně bez úspěchu.

    Kdyby náhodou někdo měl jinou zkušenost nechť mě opraví třeba odkazem na návod;-)

    To mess up a Linux box, you need to work at it; to mess up your Windows box, you just have to work on it.
    Bluebear avatar 22.12.2007 00:24 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Pokud to jen trochu jde, doporučuji si myš před koupí "osahat", protože každému vyhovuje něco jiného. I když je myš technicky skvělá, může se stát, že uživateli prostě nějak nesedne do ruky.

    S popsanými druhy myší bohužel vlastní zkušenost nemám, takže konkrétní zkušeností neposloužím :-(
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    22.12.2007 11:12 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Dotaz první: Snad všechny (pasivní) USB huby poskytují čtyři USB 2.0, jak se to ale bude chovat po zapojení do USB 1.1?
    Úplně normálně. Zařízení budou připojena přes USB 1.1 a šmitec.
    Klávesnice bude jednoznačně Genius SlimStar 311
    Mám doma dvě starší klábosnice téže řady a mají velmi nepříjemný chod kláves (a to nejsem na klávesnice vybíravý) - doporučuju vyzkoušet u někoho, kdo ji už nějaký ten měsíc používá.

    Myš: genius ber jenom pokud nevíš, k čemu je dobré kolečko. Všechny optické geniusy, co jsem měl v ruce, měly nepřesné kolečko (poslední kvalitní genius, který jsem měl v ruce, byl kuličkový ;-)). Dobré zkušenosti mám s ne-OEM logitechy, mají velmi dobré snímače.
    |🇵🇸 avatar 23.12.2007 05:37 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Úplně normálně. Zařízení budou připojena přes USB 1.1 a šmitec.

    Super!

    Mám doma dvě starší klábosnice téže řady a mají velmi nepříjemný chod kláves (a to nejsem na klávesnice vybíravý) - doporučuju vyzkoušet u někoho, kdo ji už nějaký ten měsíc používá.

    To je škoda, tyhle Geniusy jsou totiž asi jediné klávesnice, které jsem díky zdvihu a rozložení schopen používat.

    Myš: genius ber jenom pokud nevíš, k čemu je dobré kolečko. Všechny optické geniusy, co jsem měl v ruce, měly nepřesné kolečko (poslední kvalitní genius, který jsem měl v ruce, byl kuličkový ;-)). Dobré zkušenosti mám s ne-OEM logitechy, mají velmi dobré snímače.

    Logitech je na mě (hlavně po cenové stránce) moc luxusní. Jinak s tou klasickou nejlevnější optickou geniuskou nemám zase tak špatné zkušenosti. Pořád je tady ten A4-Tech, jak s DPI.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    23.12.2007 19:31 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Logitech je na mě (hlavně po cenové stránce) moc luxusní.
    Používám RX300 a nijak luxusní mi co do ceny nepřijde. Nemá sice další tlačítka a zprohýbané tvary, ale zato má snímač, který je přesný na všem mimo skla, nerezi a zrcadel. A s tou ergonomií je to taky fajn, umožňuje držení na několik způsobů a ruka se z ní neunavuje (hm tedy poté, co se z ní vyndá přítěž).
    Jinak s tou klasickou nejlevnější optickou geniuskou nemám zase tak špatné zkušenosti.
    Já teda jo. Prošlo mi rukama několik geniusů a všechny byly nepříjemně nepřesné. Stojím si za tím, že poslední kvalitní geniusky měly kuličky...
    Pořád je tady ten A4-Tech, jak s DPI.
    A4Tech jsem používal asi 10 min, takže moc zkušeností s ním nemám. :-)
    24.12.2007 01:46 Ladislav Jancik | skóre: 16 | Červený Kostelec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Ja pouzivam RX-300 uz cca 2 roky a nic jsem z ni nevyndaval. Co jste z ni vyndal ?
    Bolest je jen jiné území a strach, strach je neřest.
    24.12.2007 08:52 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dotaz ohledně USB periférií
    Přítěž - dva kusy asi 2mm plechu, které váží zhruba totéž, co zbytek myši. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.