Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.
Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Mám Genius Ergo 525 a zatim se mi povedlo rozběhat mimo "normální" klávesy jenom horizontální rolování (jestli se to tak menuje) a se zbytkem sem se chvíli pral nicméně bez úspěchu.
Kdyby náhodou někdo měl jinou zkušenost nechť mě opraví třeba odkazem na návod
Dotaz první: Snad všechny (pasivní) USB huby poskytují čtyři USB 2.0, jak se to ale bude chovat po zapojení do USB 1.1?Úplně normálně. Zařízení budou připojena přes USB 1.1 a šmitec.
Klávesnice bude jednoznačně Genius SlimStar 311Mám doma dvě starší klábosnice téže řady a mají velmi nepříjemný chod kláves (a to nejsem na klávesnice vybíravý) - doporučuju vyzkoušet u někoho, kdo ji už nějaký ten měsíc používá. Myš: genius ber jenom pokud nevíš, k čemu je dobré kolečko. Všechny optické geniusy, co jsem měl v ruce, měly nepřesné kolečko (poslední kvalitní genius, který jsem měl v ruce, byl kuličkový
Úplně normálně. Zařízení budou připojena přes USB 1.1 a šmitec.
Super!
Mám doma dvě starší klábosnice téže řady a mají velmi nepříjemný chod kláves (a to nejsem na klávesnice vybíravý) - doporučuju vyzkoušet u někoho, kdo ji už nějaký ten měsíc používá.
To je škoda, tyhle Geniusy jsou totiž asi jediné klávesnice, které jsem díky zdvihu a rozložení schopen používat.
Myš: genius ber jenom pokud nevíš, k čemu je dobré kolečko. Všechny optické geniusy, co jsem měl v ruce, měly nepřesné kolečko (poslední kvalitní genius, který jsem měl v ruce, byl kuličkový). Dobré zkušenosti mám s ne-OEM logitechy, mají velmi dobré snímače.
Logitech je na mě (hlavně po cenové stránce) moc luxusní. Jinak s tou klasickou nejlevnější optickou geniuskou nemám zase tak špatné zkušenosti. Pořád je tady ten A4-Tech, jak s DPI.
Logitech je na mě (hlavně po cenové stránce) moc luxusní.Používám RX300 a nijak luxusní mi co do ceny nepřijde. Nemá sice další tlačítka a zprohýbané tvary, ale zato má snímač, který je přesný na všem mimo skla, nerezi a zrcadel. A s tou ergonomií je to taky fajn, umožňuje držení na několik způsobů a ruka se z ní neunavuje (hm tedy poté, co se z ní vyndá přítěž).
Jinak s tou klasickou nejlevnější optickou geniuskou nemám zase tak špatné zkušenosti.Já teda jo. Prošlo mi rukama několik geniusů a všechny byly nepříjemně nepřesné. Stojím si za tím, že poslední kvalitní geniusky měly kuličky...
Pořád je tady ten A4-Tech, jak s DPI.A4Tech jsem používal asi 10 min, takže moc zkušeností s ním nemám.