Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Navic spravny linuxak se a) obejde bez Xek...
A v terminálu si prohlíží fotky nebo paří Frets on Fire.
...a b) si upravi xorg.conf jeste pred prohozenim hardware.
Co když mu HW první selže a pak až dojde k výměně? Co když nemá čas se tím zabývat?
Naopak lidé, kteří na školu kašlou, respektive v hodinách dělají bordel, načež se na písemku nadrtí by to neměli tak lehké.Prostě asi chceš způsobně sedět ve škole a moci mít horší výsledky než ostatní ale stejné hodnocení jako oni. Nic jiného neříkáš. KONEC PŘENOSU
pak se nadrtí na písemku, do druhého dne vše zapomeneV tom případě by se měl odstranit tenhle problém a teda změnit systém psaní písemek, aby věrněji testoval vědomosti a méně momentální našrocení. To je sice velice dojemné, že máš blbou paměť a spoustu zájmů, ale když na to nemáš, tak nemáš mít dobré hodnocení, přestože jevíš zájem (a co jako?). To můžeš vyřešit buď tím, že se začneš víc učit, nebo se smíříš se špatným hodnocením.
To můžeš vyřešit buď tím, že se začneš víc učit...
A přestanu se učit hrát na kytaru, přestanu se učit japonštinu, přestanu programovat, přestanu dělat hafo dalších věcí.
...nebo se smíříš se špatným hodnocením.
Proč bych se měl nakonec smířit se špatným hodnocením, když toho v důsledku vím výrazně více (a budu to vědět ještě za dlouho) oproti jiným lidem, prostě jen nejsem schopen koncentrovat veškeré znalosti do jednoho okamžiku, obloukem řečeno.
Proč bych se měl nakonec smířit se špatným hodnocením, když toho v důsledku vím výrazně více (a budu to vědět ještě za dlouho) oproti jiným lidem, prostě jen nejsem schopen koncentrovat veškeré znalosti do jednoho okamžiku, obloukem řečeno.A s porozuměním textu to taky nebude nejlepší, co? Jasně jsem řekl, že se má změnit způsob testování vědomostí, pokud nefunguje.
A přestanu se učit hrát na kytaru, přestanu se učit japonštinu, přestanu programovat, přestanu dělat hafo dalších věcí.No tak přestaneš, když chceš mít lepší známky. Nemůžeš mít všechno. Koneckonců na ostatní se ohlížet vůbec nemusíš, pak nebudeš mít takovéhle blbé nápady. Když někdo jiný začne dostávat horší známky, tak ti to paměť ani vědomosti nezlepší.
Jasně jsem řekl, že se má změnit způsob testování vědomostí, pokud nefunguje.
A já jsem navázal na to, cos uvedl, kdyby k tomu nedošlo (a ono pravděpodobně nedojde).
No tak přestaneš, když chceš mít lepší známky.
Sám musíš dobře vědět, že to je blbost, co jsi napsal. Proč? Protože přece rozumný člověk se nevzdá věcí, které jej duševně naplňují, kvůli nějakým pofidérním ukazatelům (které ovšem mohou mít často zásadní vliv na další věci, ale rozebítání tohoto by bylo na dlouho).
Koneckonců na ostatní se ohlížet vůbec nemusíš, pak nebudeš mít takovéhle blbé nápady. Když někdo jiný začne dostávat horší známky, tak ti to paměť ani vědomosti nezlepší.
Nezlepší, nicméně každý hodnotící systém je komparativní a rozumně nastavený bodový systém by byl navíc výrazně spravedlivější.
Možná si svoji slabost neházel na ostatní, vykašlal jsi se na to, že ostatní mohou řešit v hodině nové boty a dosáhnou stejných výsledků jako ty, který dáváš pozor, tak budeš mít snsdnější život
Pokud prostě chceš lepší známky tak se holt budeš muset víc učit. Bohužel máš prostě jak píšeš horší paměť, tak holt se budeš muset víc učit.
Jo a počítej s tím, že podobné problémy budeš řešit pořád. Někdo shání líp práci, protože prostě má menší trému. Někdo třeba když jde u zkoušky do tuhého je schopen vybavit si věci, který si jiný nevybaví. Někdo může dát večer osm piv a další den jít do práce, protože netrpí kocovinama. Někdo měl kliku a vybral si lehčí bakalářku.A tak by se dalo pokračovat.
PS: střední mě naučila jedné věci, a to že svět není spravedlivej.
Tiskni
Sdílej: