abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    =^..^= AmigaPower® avatar 3.6.2010 14:16 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Jestli ty vyjedeš na silnici, budu si muset v rámci vlastní bezpečnosti udělat Céčko a koupit si Tatru, protože určitě řídíš stejně, jako děláš podcasty... :-D
    3.6.2010 15:19 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    kotyz avatar 3.6.2010 15:52 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    kdyz uz sem ty papiry udelal i ja (sice to nebylo napoprvy), tak uz je udela fakt kazdej debil. takze mas uplne jedno kde to budes delat, uspech je predem temer zarucen ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    3.6.2010 16:39 arnor | skóre: 2 | blog: moje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    jestli se chceš u toho i pobavit tak běž ke Svozilovi.
    |🇵🇸 avatar 3.6.2010 16:57 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    To vím. Ale některé historky zněly dost děsivě. Obávám se, že tam skončím, takže je raději nebudu šířit dřív, než ten papír dostanu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    3.6.2010 21:09 Karel | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Napiste nejakou historku, at se pobavi i nezasveceni. :)
    3.6.2010 22:33 boriz | skóre: 4 | Localhost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    ja dostal od svozila parkrat pres helmu... pofiderni zastaveni na stopce... sice sem zastavil, ale nedal sem nohy na zem, takze sme staly mozna tak sto milisekund :)
    I slackwaristi maji sve dny
    4.6.2010 00:51 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    afaik je zastaveni vozidla definovane tak ze se vsechny kola netoci alespon t>0 takze 100ms je ok :-)
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    4.6.2010 16:26 Sodalite | skóre: 18 | blog: tucnakov | Břeclav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    No jo, ale na motorce mají ještě podmínku, že musíš mít u toho nohy na zemi. Takže aspoň na těch 100ms líznout špičkou asfalt :)
    Absolutní pravda je nepoznatelná. Všechny ostatní jsou jenom soukromé lži.
    6.6.2010 15:47 Douglish | skóre: 9 | blog: mind_dump
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Taky jsem autoskolu delal u Svozila a s mladym Svozilem to byla docela pohoda, sice obcas sam slape na plyn a pridava a pak ti rekne, ze jedes jak prase, ze tohle te neucil, ale bere to s humorem. Na hodinach Svozil vypravi vtipne zazitky, no a taky maji megana cabrilet, v lete to bylo docela fajn, akorat se clovek musi pred jizdou namazat :)
    3.6.2010 18:32 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Good je marianek .... v 2008 jsem u nej delal A+B :) http://www.autoskolamarianek.cz/
    USE="-gnome -kde";turris
    4.6.2010 07:12 MartinK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Taky mi byl doporučován. Nakonec, už ani nevím proč jsem to dělal u Modusu a bylo to docela divoké (nedostatek času na jízdy z jejich strany apod. - dělal jsem to asi 5 měsíců), ale ve výsledku to dopadlo dobře :)
    3.6.2010 20:54 Mercuriuz | skóre: 16 | blog: Mercuriuz | V hospodě =)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Ty vole :-D na silnicích bude další řidič se smrtí v očích a promilí v krvi :-D
    Jinak...já to dělal u Číhala a nejvíc v klidu :-) Dobří instruktoři, s jedním si i po cestě pokecáš o OSS ;-)
    Linux users everywhere, raise your keyboards into the air, we´re warriors, warriors of the world.
    3.6.2010 23:18 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Nedoporučuji Olcar. Mrdal mě v autě, až jsem skoro brečel.
    =^..^= AmigaPower® avatar 3.6.2010 23:32 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Máš jezdit s intruktorkou! Dobře tvý prdeli tak! :-D
    4.6.2010 09:23 pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Ja delal autoskolu v Brne a mel jsem instruktorku. Trvalo mi pak asi rok nez jsem se naucil jezdit jako chlap a ne jako zenska. Takze zasadne instruktora, nejlepe nejakyho staryho pardala.
    Spoluzaci co meli instruktora, byl to dedek v duchode. Tak se naucili jezdit 2x rychleji a jizdy probihali tak, ze se sesli tri plus instruktor a jeli do Znojma pro sudy s vinem :-)
    Dalsi den jeli treba k nemu na chatu, kde mu pomohli zalit zahony a zase zpet.
    Jinak z autoskoly si clovek odnese docela funny historky. Na nektere me jizdy nezapomenu. Napriklad, kdyz byl v Brne na Rondu nejakej koncert a ja mel jizdy, tak z te hodiny jsem stal 50 minut v zacpe :-) a mohl bych i pokracovat.
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.6.2010 09:34 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Já měl asi deset aut než sem si ve 23 udělal papíry, instruktor mi byl jedno, na asi čtvrtý jízdě mi zašlápnul stopku, tak sem si požádal o jinýho, že mně málem zabil a navíc smrdí. :-D
    4.6.2010 16:30 Sodalite | skóre: 18 | blog: tucnakov | Břeclav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Taky jsem jednou, když jsem měl jízdu s vozíkem, vezl instruktorovi na chatu cement. Navíc se můj instruktor jmenoval Smrčka, strašně ráčkoval a ještě k tomu dost nadávál, takže nebyly výjimkou jeho výkřiky:

    "Berrrrrrr, kurrrrrrrrrrva, za ten volant do prrrrrrrrdele. :)

    Ale jezdit mě naučil výborně :)
    Absolutní pravda je nepoznatelná. Všechny ostatní jsou jenom soukromé lži.
    4.6.2010 06:25 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    V Olcaru sem dělal autoškolu taky ... nebylo to tak hrozný, ale zase to bylo dost dávno (tak před 10 lety). S modrým dieselovým Mondeem (nebo to byl Escort?) jsem jezdil ...
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.6.2010 09:17 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Taky o kvalitnim SM sexu, jako tady kolega Pavel? :-D
    4.6.2010 10:08 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    No já nevím, mně nemrdal :-)
    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    4.6.2010 23:04 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Focusem.
    4.6.2010 00:17 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    Docela dobrá je Kobzová z Bystročic, ale otázka je zdali bere i lidi z Olomouce nebo jen z okolních vesnic.
    4.6.2010 19:51 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OT: Autoškola v Olomouci
    s autoškolama je to podobný jako se špitálama. To co jednomu vyhovuje, na to jiný nadává. Někdo potřebuje tvrdou ruku a pak si pochvaluje jak se naučil jezdit bez váhání a zmatkování. Jinej bude naříkat jak mu tekly nervy když nemohl u každý křižovatky deset minut dumat. Jako ti důchodci ve špitále. Jeden bude naříkat jak ho trápili a jinej si libuje jak ho po operaci rozcvičili. Já dělal autoškoly celkem tři, M na fichtla, pak motorku a auto současně a nakonec vojenskou na náklaďák a traktor. Každá byla jiná, s jinýma lidma a každá něco přinesla. Nejzajímavější asi byla na náklaďák. Už jsem měl nějakou praxi v osobáku, pravidla jsem ovládal a tak šlo vlastně jen o to zvyknout si na větší rozměry a některé technické odlišnosti jako třeba řadění bez synchronizace. V podstatě jsem si hrál. Chce to pochopit učitelovu povahu, některý vyžaduje klidnou jízdu, toleruje váhání a jiný zas preferuje rozhodnost, postřeh a aktivitu. Některý je starý praktik který žije jízdou a jiný jen opakuje učebnicové klišé.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.