Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Chceš totálně našlapaný notebook, s kvalitním provedením a úžasným displejem.
Výkon na úrovni průměrné (možná lehce nadprůměrné) mašiny tři roky staré. To se mi jako "totálně našlapaný" nezdá. Úžasný displej beru jako výhodu, těch požadavků je tam spousta a nemusí se nutně doslova vyhovět všem, to snad ani nejde, v důsledku to bude souhra kompromisů (třeba když bych si náhodou koupil ten acer -- je malý, lehký, vydrží dlouho na baterie, má vhodné specifikace (až na ten celeron) atd., akorát je to acer a klávesnice není zdaleka dokonalá).
Podle požadavků na procesor, paměť a grafiku by takový notebook nemohl být starší než (řekněme) dva roky a to všechno za deset až patnáct tisíc Kč. To bys koupil leda kradený.
Budeš se divit, ale ty D630 nebo T61 se občas objeví kolem desíti tisíc -- vesměs s vyhovujícími parametry (akorát bych třeba vyměnil disk nebo paměť) a končící tříletou zárukou (prodloužitelnou). Samozřejmě na USAnotebook.cz si člověk připlatí. Škoda, že se teď nedostanu do Kanady, jednak bych se tam chtěl podívat a jednak je to vedle USA, takže není problém tam pořídit repasovaný Dell Precision M2300 za $700.
Nejblíž tvojim požadavkům by asi bylo tohle: http://www.usanotebook.cz/notebooky/Notebooky-Lenovo-IBM/rozliseni-1680x1050.html. Bohužel je to velká 15" mrcha. Nebo tohle http://www.usanotebook.cz/notebooky/Ostatni-Notebooky---DELL/Dell-Latitude-D630-DELLD630_1.html (ale těžko říct, co je to za rozlišení).
Vždyť tam píšou, že ten dell má 1280*800 (WXGA), což nechci. Spíš než ten tebou uváděný thinkpad se mi tam líbí T61p (s WUXGA displejem), akorát je to nVidia, což by se dalo překousnout.
Ovšem ani jeden z nich nemá otočný dotekový displej a těžko říct jak je to s výdrží a kvalitou u repasů.
Nemá, no. A co? Není každý den posvícení, zase má spousty jiných skvělých fíčur. Kvality repasů bych se fakt nebál, pokud je u toho aspoň chvíli záruka (kdyby bylo něco rovnou vadného), potom poslouží hromady náhradních díly dostupné přes eBay a šroubovák k tomu. Předchozí D410 jsem si takhle v podstatě poskládal.
...protože na větší rozlišení jsou externí monitory a pro vysoký výkon za dobrou cenu jsou tu procesory AMD na deskách Asus nebo Gigabyte s rychlými 3.5palcovými disky, případně s grafikou do PCI-E.
Jenže to se mi na koleje pořizovat nechce a jinak se budu pohybovat mezi více místy, přičemž to (relativní) pohodlí bych si nejraději tahal všude s sebou.
nevezmu si nabušený chytrý telefon na MoR nebo na horyA co teda vlastně chceš? Když budu chtít Oracle Database na House párty, mám vzásadě dvě možnosti:
Tiskni
Sdílej: