Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Bingo. Mají tam několik specifických chyb, které se mě dotýkají; testing freeze je něco, po čem netoužím, a 4.8.4 taky žádná sláva.
Any other bright ideas, smartass?
+1
Ale zase nebýt Ubuntu, OpenSuSE... tak by se Linux nedostal na počítače BFU. Nedovedu si představit, jak BFU instaluje/konfiguruje... třeba Arch Linux nebo Slackware či Gentoo
zbytek týdne mám asi programovat nebo co.Bingo! A to vcetne vikendu bez prestani (takhle to je tedy v mem pripade jiz 2 roky, protoze u nas na skole to snad ani jinak nejde
Ubuntu Minimal jsem tam měl za půl hodinky bez práce, pak jsem si zkompiloval, co potřebuju, a od té doby jsem na to nemusel sáhnout.
Máš to "bez práce", ale taky se hovno naučíš. Když se pak něco posere, tak seš v háji. Kdežto u dister, kde musíš "rýt", víš většinou kam šáhnout. A to nemluvím o tom, že "bez práce" je to jenom tehdy, pokud ti vyhovuje výchozí konfigurace.
Samozřejmě bych si tam mohl hodit Arch/Gentoo a onanovat nad tím, jak jsem kchůl, ale už bych se nedostal k ničemu dalšímu.
Troufám si tvrdit, že většina uživatelů, co používají Arch/Gentoo/Slackware (...), tak to nedělají kvůli tomu, aby byli "kchůl", nýbrž protože chtějí mít svůj systém opravdu pod kontrolou a také aby mu lépe rozuměli, tzn. aby jim neběžely zbytečné služby apod. U Ubuntu mám pocit, že si "žije vlastním životem", podobně jako Zavaděč na hry.
Tiskni
Sdílej: