Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
:set autoindent
btw, odporúčam začať používať (x)emacs kto nevyskúša, nepochopí
Prepisy ve jmenech promennych pri vhodne zvoleny pojmenovaci konvenci jsou v pohode (tzn ze nejsou u sebe moc blizko a taky se jejich jmena nedaji snadno splest). Proste kompilator rekne pomerne srozumitelnou hlasku,…To je ten šťastnější případ. Vzhledem k masivnímu skriptování webových stránek na straně klienta se nyní ukazuje JavaScript jako dynamický jazyk bez nutnosti deklarace proměnných jako ne příliš šťastná volba pro klientské skriptování. Resp. pro několika řádkové skripty by stačil, ale to co se píše dnes… O nějaké srozumitelné hlášce se může programátorovi jenom zdát, a chybu v tom, že proměnnou
elements
jednou jedinkrát napíšete jako element
můžete hledat klidně několik hodin (protože co je to platné vyvíjet primárně ve Firefoxu, když ta chyba je zrovna v kódu, který obchází nějaký nedodělek MSIE)… Doufám, že se dožiju renesance Java Appletů v prohlížečích, byť by i byly skryté a pouze manipulovali s DOMem prohlížeče, jako to dnes dělá JavaScript.
imho za väčšinou chýb stojí nevhodne zvolený postup vývoja
A vami spomínaný príklad s obchádzaním chýb? To je také ťažké vytvoriť si jednu medzivrstvu s rovnakým interface, implementovanú pre každý browser zvlášť? Pravda, medzivrstvovať či nemedzivrstvovať, to otázka.
Při trochu složitějších skriptech bohužel hlášky MSIE o typu chyby a jejím místě jsou zcela nezávislé na tom, kde chyba skutečně je
Podle mne je za vším ta zpropadená zpětná kompatibilita. Tahle tradice pochází už z dob CP/M, která měla pro všechny chyby celkem tři různé hlášky… :-)
for (int i =
...
for(int i=0;i<lines;i++)
matice.c:32: error: ‘for’ loop initial declaration used outside C99 mode
gcc
v C99 určitě, respektive, bez --std=c99
se mi podobná konstrukce nepovedla přeložit. Horší je Visual Studio, které vyžaduje příponu .cpp
, jinak to nahlásí jako chybu.
<stdint.h>
1>------ Build started: Project: test002, Configuration: Debug Win32 ------ 1>Compiling... 1>test5 1>Build log was saved at "file://d:\Projects\test002\test002\Debug\BuildLog.htm" 1>test002 - 0 error(s), 0 warning(s) ========== Build: 1 succeeded, 0 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========
Tiskni
Sdílej: