Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ne, nefunguje.
Mě by zajímalo jestli někomu fungují glxgears s čipem NV50. Podle matrixu by to fungovat mělo a funguje, jenže se mi to zobrazí v nějakých divných barvičkách a pak spadne Xserver a vytuhne systém.
Napíšu sem jen co se mi jí podaří nějak obživit :))) J.
grafický chip v nejnovějších driverech 177.82 podporován je! Ale proč tak výkonnou grafiku v notebooku?
já vím že podporován je, o tom není zmínka - spíš řeším zda ta podpora takxy "funguje" .. mě bohužel ne, a z hlediska nastavování grafiky pod linuxem jsem řekněme nadprůměrný bfu standardní kroky co vždy stačili zde nezabírají.. ruční editace xorgu taky ne... google neporadil. Od "podporované" grafiky bych čekal méně komplikací :)
Ad proč v notesu? Protože notes je jediné co mám, muj desktop - od střihu videa po hry... a v neposlední řadě tahle grafika zde prostě byla :) víc není asi co dodat :( ... notes mám mj. i z dalších důvodů :)) se mi to hezky sešlo :D
Johny
Zkoušel jsi i jiné ditribuce než Ubuntu?
Zatím ne, v mém případě jsem zapřísáhlej debian-like-ista Když vezmu jaká jádra av debianu jsou a jaké problémy zde jsou s nesvobodným sw tak mi přišlo v tomto případě ubuntu lepší. Teď ještě zkouším 32-bit verzi kubuntu 8.10, uvidíme jak dopadnu. Suse a jiné distribuce bohužel moc neberu
To je ovšem argument jak brno
Nido ti necpe,co máš používat, ale jestli tě zajímá, zda 9600M GT skutečně funguje, doporučuji to otestovat alespoň na Opensuse, případně ještě Mandrivě. Protože se klidně může stát, že zahl karta nefunguje zrovna v ubuntu, kvůli nějakému problému s driverem v repozitážích nebo obecně. V tento moment ani nevíš, zda za to může Ubuntu nebo nVidia.
zkus se podivat na lsmod a jestli tam je nvidia a ma use vic nez 0. Potom se podivej jestli xorg pouziva accel knihovny nvidia.
jen co dojedu další instalaci 32bit ... hned to vše zase projedu. Zde mám problém že se xka ani nepustí... uvidíme
jistě, config plný "Unknovn Monitor" a pdoobných hlášek Bez jakékoliv odezvy... proto se ptám zda má někdo tuto kartu pod linuxem funkční :)
Johny
je divne ze ti funguje dobre uspani do RAM a disk, kdyz ti nefacha originalni ovladac :-O
ehm ehm... :D jako, můžeš se trochu víc rozespat? Nemělo by to chodit?
Mělo. To, že nemáš ovladač , pravděpodobnost funkčnosti ještě zvyšuje.
etch nebo testing? :D
koho to zajímá.. problém vyřešen, viz úprava zápisku :D
S*er na nějaký Ubuntu.
Vetkni tam Wokna a uvidíš jak bude vše lítat.
abych čekal 10 sekund od zapojení USB myše na to, než začne reagovat? Nebo flashdisk? CO kuis to instalace? Děkuji nechci
Tiskni
Sdílej: