Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
A pokud nechceš, aby to ti pošťáci přečetli, tak to zašifruješ. Pošťáci si to vytisknou, dají do obálky a odešlou. Příjemce to vyndá z obálky, přepíše do elektronické podoby (nebo naskenuje a "přepis" provede nějakým nástrojem) a v počítači to rozšifruje. Praktické.
Jinak, osobně by mě zajímalo, v čem je lepší model odesílatel--pošťák--vytištění--příjemce než odesílatel--příjemce--vytištění.
třeba proto, že jsou stále lidi co nemají email, tiskárnu... nebo že prostě email nejde poslat doporučeně. Lze taky udělat script kterej tyto "elektronické" dopisy bude posílat na základě nějaké události.. třeba nezaplacení faktury. Email by ale každej dlužník hned smáznul, takle mám něco v ruce že jsem to fakt poslal
> třeba proto, že jsou stále lidi co nemají email, tiskárnu...
No jasně... Nebral jsem v potaz případ, kdy posíláš líbesbríf holce z Mužumbury...
> No napriklad v tom, ze kdyz vam to tiskne posta, tak tisk bude stat urcite min, nez na lokalni tiskarne prijemce.
Ano, pošta zaplatí za tisk méně než příjemce. Ale ty poště neplatíš jen za vytištění jako takové (inkoust a papír), ale za komplexní službu. Tomu, kdo to doruší, musí dát plat, chtějí mít zisk atd. Jsem si jistý, že je to ve výsledku dražší
> Krom toho, pokud vite jak vypada technologie co to tiskne a obalkuje, tak o nejakem precteni nemuze byt moc rec, protoze ikdyz budete hodne rychly ctenar, tak 10 dopisu za vterinu neprectete
To samé můžu říct o odposlechu telefonů... To je stejná kokotina, jako že pošťáci nikdy nevybírají z obálek prachy, protože mají obálek tolik, že by to nestíhali...
To je stejná kokotina, jako že pošťáci nikdy nevybírají z obálek prachy, protože mají obálek tolik, že by to nestíhali...To plati mozno u zasielok v mensom meritku ( cielova posta niekde v prdelakove ). Fakt si myslis, ze v tlacovom stredisku, kde im toho lietaju metre za sekundu, toto robia? Netvrdim, ze technicky to neni problem, ale oni to musia mat osetrene aj po pravnej stranke. Ako inak by takto banky posielali napr. vypisy z uctu a podobne?
> To plati mozno u zasielok v mensom meritku ( cielova posta niekde v prdelakove ). Fakt si myslis, ze v tlacovom stredisku, kde im toho lietaju metre za sekundu, toto robia?
Hehe, jasně, že si nebudou číst všechno, co jim kdo pošle... Jde spíš o to, že existuje určitá skupina lidí (podnikatelé, politici, ...), jejichž korespondence prostě je zajímavá pro mnoho jiných lidí. Samozřejmě není problém si toto filtrovat a distribuovat dál.
Tak či onak, i kdybych byl nějaký zabedněný, hloupý a zcela nezajímavý Jožka z Horní Dolní, tak stejně ocením určité "soukromí". Nikdo přece nemusí vědět, že mi někdo zasílá fakturu na dvacet lubrikačních gelů.
> Netvrdim, ze technicky to neni problem, ale oni to musia mat osetrene aj po pravnej stranke.
O nějaké "právní ochraně" si možná tak můžeme povídat u táboráku, ale realita je taková, že např. před asi dvěma měsíci ztratila nějaká německá telekomunikační společnost údaje o milionech klientů, pokud se nemýlím...
> Ako inak by takto banky posielali napr. vypisy z uctu a podobne?
Banky mají určitě nějakou speciální smlouvu, pokud si to netisknou a nebalí samy... Při objemu dat, která posílají, bych řekl, že ano.
To je super, dalo by se nějak toto napojit na jinou aplikaci? Nepotřebuji tiskárnu, nejlepší pro mě by bylo uploadovat PDF/PS soubor nějakým scriptem na tvůj server a následně by došlo k odeslání. Jedná se o webovou aplikaci která by měla běžen na serveru, konkrétně jde o rezervační systém integrující do sebe malé CRM a základní modul pro vedení účetnictví. Například faktury, upomínky, potvrzení o rezervaci bych rád zasílal jinak než běhal na poštu :D
Tiskni
Sdílej: