Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Postrádám službu která by dokázala mojí elektronickou komunikaci transformovat na klasickou. Třeba potřebuji někomu poslat PDF dokument, tak si jej vytisknu, dam do obálky, nadepíšu, a odnesu na poštu. Napadlo mě, zda by nešlo tento proces svěřit někomu jinému, ideálně někde budu mít kredit, pošlu PDF soubor emailem, soušasně vložím adresu a na konci měsíce dostanu jen vyúčtování...
Neznáte někdo nějakou podobnou službu? Nechce se mi věřit že jsem jedinej kdo by o to měl zájem , zbavit se tiskárny, zbavit se běhání na poštu, místo tisíce dokladů na 10kč bych měl jedno souhrnné vyúčtování... prostě pohoda. Tak co? Dodá k tomu někdo něco? :D
Ahoj Johny
Tiskni
Sdílej:
A pokud nechceš, aby to ti pošťáci přečetli, tak to zašifruješ. Pošťáci si to vytisknou, dají do obálky a odešlou. Příjemce to vyndá z obálky, přepíše do elektronické podoby (nebo naskenuje a "přepis" provede nějakým nástrojem) a v počítači to rozšifruje. Praktické.
Jinak, osobně by mě zajímalo, v čem je lepší model odesílatel--pošťák--vytištění--příjemce než odesílatel--příjemce--vytištění.
třeba proto, že jsou stále lidi co nemají email, tiskárnu... nebo že prostě email nejde poslat doporučeně. Lze taky udělat script kterej tyto "elektronické" dopisy bude posílat na základě nějaké události.. třeba nezaplacení faktury. Email by ale každej dlužník hned smáznul, takle mám něco v ruce že jsem to fakt poslal
> třeba proto, že jsou stále lidi co nemají email, tiskárnu...
No jasně... Nebral jsem v potaz případ, kdy posíláš líbesbríf holce z Mužumbury...
> No napriklad v tom, ze kdyz vam to tiskne posta, tak tisk bude stat urcite min, nez na lokalni tiskarne prijemce.
Ano, pošta zaplatí za tisk méně než příjemce. Ale ty poště neplatíš jen za vytištění jako takové (inkoust a papír), ale za komplexní službu. Tomu, kdo to doruší, musí dát plat, chtějí mít zisk atd. Jsem si jistý, že je to ve výsledku dražší
> Krom toho, pokud vite jak vypada technologie co to tiskne a obalkuje, tak o nejakem precteni nemuze byt moc rec, protoze ikdyz budete hodne rychly ctenar, tak 10 dopisu za vterinu neprectete
To samé můžu říct o odposlechu telefonů... To je stejná kokotina, jako že pošťáci nikdy nevybírají z obálek prachy, protože mají obálek tolik, že by to nestíhali...
To je stejná kokotina, jako že pošťáci nikdy nevybírají z obálek prachy, protože mají obálek tolik, že by to nestíhali...To plati mozno u zasielok v mensom meritku ( cielova posta niekde v prdelakove ). Fakt si myslis, ze v tlacovom stredisku, kde im toho lietaju metre za sekundu, toto robia? Netvrdim, ze technicky to neni problem, ale oni to musia mat osetrene aj po pravnej stranke. Ako inak by takto banky posielali napr. vypisy z uctu a podobne?
> To plati mozno u zasielok v mensom meritku ( cielova posta niekde v prdelakove ). Fakt si myslis, ze v tlacovom stredisku, kde im toho lietaju metre za sekundu, toto robia?
Hehe, jasně, že si nebudou číst všechno, co jim kdo pošle... Jde spíš o to, že existuje určitá skupina lidí (podnikatelé, politici, ...), jejichž korespondence prostě je zajímavá pro mnoho jiných lidí. Samozřejmě není problém si toto filtrovat a distribuovat dál.
Tak či onak, i kdybych byl nějaký zabedněný, hloupý a zcela nezajímavý Jožka z Horní Dolní, tak stejně ocením určité "soukromí". Nikdo přece nemusí vědět, že mi někdo zasílá fakturu na dvacet lubrikačních gelů.
> Netvrdim, ze technicky to neni problem, ale oni to musia mat osetrene aj po pravnej stranke.
O nějaké "právní ochraně" si možná tak můžeme povídat u táboráku, ale realita je taková, že např. před asi dvěma měsíci ztratila nějaká německá telekomunikační společnost údaje o milionech klientů, pokud se nemýlím...
> Ako inak by takto banky posielali napr. vypisy z uctu a podobne?
Banky mají určitě nějakou speciální smlouvu, pokud si to netisknou a nebalí samy... Při objemu dat, která posílají, bych řekl, že ano.
To je super, dalo by se nějak toto napojit na jinou aplikaci? Nepotřebuji tiskárnu, nejlepší pro mě by bylo uploadovat PDF/PS soubor nějakým scriptem na tvůj server a následně by došlo k odeslání. Jedná se o webovou aplikaci která by měla běžen na serveru, konkrétně jde o rezervační systém integrující do sebe malé CRM a základní modul pro vedení účetnictví. Například faktury, upomínky, potvrzení o rezervaci bych rád zasílal jinak než běhal na poštu :D