Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Laser/IR má oproti panintballu jednu zásadní nevýhodu: Nedělá velké barevné fleky všude možně.Jde o to, že toto je pro mě výhoda! Jsem šťastným majitelem paintballu a neumíš si představit jaká je otrava to pořád prát. A to samé na táboře, v podmínkách co tam jsou by bylo moc super, kdyby to nedělalo fleky. Navíc je to bezpečné pro děti.
Hlavně musíš počítat se zásahy do různých částí těla. Hlava je celkem dobrý cíl...souhlas, asi není problém dát snímač na čepici. V každém případě když by na čapce nebyl, dá se to přežít. Hra na národní třídě byla na zásah do hrudi a zad, malé terče, a hratelné to bylo perfektně.
že zbraň musí dělat rámus...to je už otázka softwaeru, ty motherboardy mají repráčky, eventuelně není problém je vyvédst ven. Současně je důležité říci že krom zvuku to může dělat "tečku", v případě mlhy nebo dýmovnice dokonce světelnej "pruh". tedy se domnívám že zde to je flexibilní "až až".
Odrazy...No, za deště bych to nehrál :) navíc to jak moc to je problém se musí zkusit. Neumím an to teď odpovědět. V každém případě si myslím že spíš mě při paintballo sejme odražená kulička než tento odraz.. ale jak řikám, to se musí zkusit.
Baterie? Nabíjení? Moc moc energie...ten Asus EEE s jeho baterkou vydrží dvě hodiny. Vyděl bych to ale spíš na nějaký kilový olověný akumulátor... zase do batůžku. S takovýmto akumulátorem to vydrží podle mě v řádu desítek hodin. Navíc takové akumulátory nic nestojí.
Jinak baťůžek je moc velký. musí to být kapesní.Na národní sem tahal kilo na hrudi, kilo za zádech a půl kilovou zbraň. Podle mě batůžek je ideální. Samozřejmě miniaturizaci se meze nekladou
Ta myšlenka wifi sítě se mi líbí.No, možné to je, to je pak už zase "spíš" otázka software.. navíc se může počítat s tím, že ty desky mají bluetooth.. tedy na spárování dvou lidí do rozumné vzdálenosti pár metrů se dá taky použít... :D
>>> Pro testování a možná i další anstavení bych měl te k dispozici základní desky z Asusu EEE 900
Kde se da sehnat takova deska ? Mate nejake navic ?
JJ diky
Ja jen jestli nemate je moznost sehnat treba z vyroby apod.
Velice zajimavy napad
IR bude mit mensi dosah proti laseru a bude trpet rozostrenim a odrazem v desti / po desti. Na druhou stranu by nemelo hrozit zadne poskozeni zraku atd.
Tahat notebook na zadech mi prijde jako spatny napad kvuli velke spotrebe energie a vysoke vaze, jak psal vyse nejaky ARM / PDA by na to bylo mnohem vhodnejsi a myslim, ze by nebyl problem ani s dalsimy moduly - TeamSpeak, GPS, vykon by mel dostacovat.<br>
Sensory bych umistil nejen na vestu, ale i na helmu a rukavice, aby se dal urcovat lepe zasah. Display se zdravim, naboji atd by byl paradni na zbrani.
Pomoci USB by se dala skvele suplovat cinnost medika.
Z EEE bych udelal server, ktery by vyhodnocoval data od jednolivych hracu
IR bude mit mensi dosah proti laseru a bude trpet rozostrenim a odrazem v desti / po desti. Na druhou stranu by nemelo hrozit zadne poskozeni zraku atd.On by šel použít i IR laser, jako součástky se IR laserové diody běžné prodávají a můžete je dokonce vykuchat v hezkém kombu s červeným laserem ze staré vypalovačky. Ale v praxi bych raději zástal u LED, přece jenom tyto IR laserové diody jsou dost výkonné (běžně jdou sehnast kusy s pulzním výkonem v řádu wattů) a pokud by se např. v důsledku selhání modulátoru převedly do kontinuálního řežimu, tak by do okamžiku, než by se přehřály a zničily, mohly napáchat docela velkou škodu.
Bohužel si netroufám na to nejdůležitější – práci s pájkou a cínem.Můžu naučit
ATMEL/PICNevim co to je, ale uráží mně to
Na net jsou připojený IVT (VLT) Interaktivní Videoloterijní Terminál, x86 + periferie formou výměnnejch modulů.To jsou oně (takové ty mrchy s digitálním displayem místo těch kolotočů – zas tak se v tom nevyznám).
Centrální modul na zpracování – moje představa je, že vše bude spravovat nějaká průmyslová základní deska s USB porty a linuxem na paměťové kartě. Pro testování a možná i další anstavení bych měl te k dispozici základní desky z Asusu EEE 900 – wiki: Asus_Eee_PC_900To by mě opravdu zajímalo jakou k tomuhle může mít člověk motivaci. I můj otec. Z mini-ITX naprosto unesený, ale PandBoard je pro něj sprosté slovo. Na takovéto účely jsou dělané Gumstixe. Obsahuje to vše potřebné (vč. toho WiFi modulu – jsou to sestavy), žere to v řádu mA, takže v lepším případě je to možné napájet i nějakým solárním modulem a je to asi tak tisíckrát menší a tisíckrát odolnější. TeamSpeak, GPS jsou určitě dobré nápady, no na druhou stranu ani Americká armáda na to nepoužívá nějaké sofistikované procesory, ale jednoúčelové PIC jak je to jen možné. Problém je totiž v tom, že takový čip je vystavený v terénu dost silnému namáhání, někde sebou švihneš do křoví, dostaneš Kernel panic a co? Nehledě na to, že takový čip není vůbec problém zalehnout či jinak vlivem vysokého přetížení poškodit.
Tiskni
Sdílej: