Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
Laser/IR má oproti panintballu jednu zásadní nevýhodu: Nedělá velké barevné fleky všude možně.Jde o to, že toto je pro mě výhoda! Jsem šťastným majitelem paintballu a neumíš si představit jaká je otrava to pořád prát. A to samé na táboře, v podmínkách co tam jsou by bylo moc super, kdyby to nedělalo fleky. Navíc je to bezpečné pro děti.
Hlavně musíš počítat se zásahy do různých částí těla. Hlava je celkem dobrý cíl...souhlas, asi není problém dát snímač na čepici. V každém případě když by na čapce nebyl, dá se to přežít. Hra na národní třídě byla na zásah do hrudi a zad, malé terče, a hratelné to bylo perfektně.
že zbraň musí dělat rámus...to je už otázka softwaeru, ty motherboardy mají repráčky, eventuelně není problém je vyvédst ven. Současně je důležité říci že krom zvuku to může dělat "tečku", v případě mlhy nebo dýmovnice dokonce světelnej "pruh". tedy se domnívám že zde to je flexibilní "až až".
Odrazy...No, za deště bych to nehrál :) navíc to jak moc to je problém se musí zkusit. Neumím an to teď odpovědět. V každém případě si myslím že spíš mě při paintballo sejme odražená kulička než tento odraz.. ale jak řikám, to se musí zkusit.
Baterie? Nabíjení? Moc moc energie...ten Asus EEE s jeho baterkou vydrží dvě hodiny. Vyděl bych to ale spíš na nějaký kilový olověný akumulátor... zase do batůžku. S takovýmto akumulátorem to vydrží podle mě v řádu desítek hodin. Navíc takové akumulátory nic nestojí.
Jinak baťůžek je moc velký. musí to být kapesní.Na národní sem tahal kilo na hrudi, kilo za zádech a půl kilovou zbraň. Podle mě batůžek je ideální. Samozřejmě miniaturizaci se meze nekladou
Ta myšlenka wifi sítě se mi líbí.No, možné to je, to je pak už zase "spíš" otázka software.. navíc se může počítat s tím, že ty desky mají bluetooth.. tedy na spárování dvou lidí do rozumné vzdálenosti pár metrů se dá taky použít... :D
>>> Pro testování a možná i další anstavení bych měl te k dispozici základní desky z Asusu EEE 900
Kde se da sehnat takova deska ? Mate nejake navic ?
JJ diky
Ja jen jestli nemate je moznost sehnat treba z vyroby apod.
Velice zajimavy napad
IR bude mit mensi dosah proti laseru a bude trpet rozostrenim a odrazem v desti / po desti. Na druhou stranu by nemelo hrozit zadne poskozeni zraku atd.
Tahat notebook na zadech mi prijde jako spatny napad kvuli velke spotrebe energie a vysoke vaze, jak psal vyse nejaky ARM / PDA by na to bylo mnohem vhodnejsi a myslim, ze by nebyl problem ani s dalsimy moduly - TeamSpeak, GPS, vykon by mel dostacovat.<br>
Sensory bych umistil nejen na vestu, ale i na helmu a rukavice, aby se dal urcovat lepe zasah. Display se zdravim, naboji atd by byl paradni na zbrani.
Pomoci USB by se dala skvele suplovat cinnost medika.
Z EEE bych udelal server, ktery by vyhodnocoval data od jednolivych hracu
IR bude mit mensi dosah proti laseru a bude trpet rozostrenim a odrazem v desti / po desti. Na druhou stranu by nemelo hrozit zadne poskozeni zraku atd.On by šel použít i IR laser, jako součástky se IR laserové diody běžné prodávají a můžete je dokonce vykuchat v hezkém kombu s červeným laserem ze staré vypalovačky. Ale v praxi bych raději zástal u LED, přece jenom tyto IR laserové diody jsou dost výkonné (běžně jdou sehnast kusy s pulzním výkonem v řádu wattů) a pokud by se např. v důsledku selhání modulátoru převedly do kontinuálního řežimu, tak by do okamžiku, než by se přehřály a zničily, mohly napáchat docela velkou škodu.
Bohužel si netroufám na to nejdůležitější – práci s pájkou a cínem.Můžu naučit
ATMEL/PICNevim co to je, ale uráží mně to
Na net jsou připojený IVT (VLT) Interaktivní Videoloterijní Terminál, x86 + periferie formou výměnnejch modulů.To jsou oně (takové ty mrchy s digitálním displayem místo těch kolotočů – zas tak se v tom nevyznám).
Centrální modul na zpracování – moje představa je, že vše bude spravovat nějaká průmyslová základní deska s USB porty a linuxem na paměťové kartě. Pro testování a možná i další anstavení bych měl te k dispozici základní desky z Asusu EEE 900 – wiki: Asus_Eee_PC_900To by mě opravdu zajímalo jakou k tomuhle může mít člověk motivaci. I můj otec. Z mini-ITX naprosto unesený, ale PandBoard je pro něj sprosté slovo. Na takovéto účely jsou dělané Gumstixe. Obsahuje to vše potřebné (vč. toho WiFi modulu – jsou to sestavy), žere to v řádu mA, takže v lepším případě je to možné napájet i nějakým solárním modulem a je to asi tak tisíckrát menší a tisíckrát odolnější. TeamSpeak, GPS jsou určitě dobré nápady, no na druhou stranu ani Americká armáda na to nepoužívá nějaké sofistikované procesory, ale jednoúčelové PIC jak je to jen možné. Problém je totiž v tom, že takový čip je vystavený v terénu dost silnému namáhání, někde sebou švihneš do křoví, dostaneš Kernel panic a co? Nehledě na to, že takový čip není vůbec problém zalehnout či jinak vlivem vysokého přetížení poškodit.