Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
... tabulku přiřazující něčemu věkový limit „od 12ti let“, „od 15ti let“ a tak dále...Alespoň někdo, kdo „ústavu“ (ÚJČ) nežere ty jeho lži...
Alespoň někdo, kdo „ústavu“ (ÚJČ) nežere ty jeho lži...U některých věcí bych i toto tvrzení chápal... ale zrovna tohle je rozumné pravidlo. Ale to je tobě vlastně jedno, když jsi ten bojovník proti standardům :).
A ked to nefunguje, tak "vobec nejde pocitac" a treba kupit novy.To platí zejména v případech, kdy má počítač sloužit například pro účely vedení účetnictví nebo tisk skladových výdejek
Běžnej uživatel ssh nepoužívá a ani neví co to je.Ono to ale není až tak úplně pravda. Jsou uživatelé, kteří SSH používají, i když nevědí, co to je. Například jsem viděl, že ho používali (formou programu Putty pro Windows) pro sestavování tunelu pro komunikaci klientských aplikací se serverem, namísto používání TLS nebo VPN.
Maximálně se to takhle naučili krok za krokem, ale neví co dělají, jenom že to musej pokaždý když zapnou PC udělat, aby mohli makat. Sami si to nevymysleli.Sami si to nevymysleli, vymyslel to někdo, kdo zjevně nedokáže vytvořit lepší řešení.
Tohleto ještě v linuxu pokud vim nemáme, sme sto let za vopicemaOno to určitě brzy bude, nejspíš asi nejdřív v Ubuntu, kde to ani nepůjde vypnout
To HTTP je mi jasné ale myslím, že to až tak nevadí, lebo pointa bola, že potrebujeme viac adries ako je množstvo ľudí na Zemi.Tam jde jedině o to, že někdo jenom trošku znalý smete tvůj argument ze stolu a označí tě za amatéra i před těma, kterým by jinak tato informace stačila. Je to jako když učitelky na školách svým žákům při hodinách lžou. Pro většinu je to jedno, ale čas od času se objeví někdo, kdo z ní udělá před celou třídou debila (a pak se o něm vypráví na škole legendy ještě několik let po té a na různých školních srazech ho objímaj úplně cizí opilí lidi se slovy „seš fakt dobrej“, a dotyčný v tu chvíli absolutně nechápe o co jde :D).
No bolo to najlepšie vysvetlenie aké mi napadlo aby ľudia pochopili. A nepovedal by som, že nebude chcieť čítať - pár ľudí, ktorí sú až sa opovážim povedať informatickí antitalenti, to čítali v pohode. Niektorí z toho boli nadšení.Podívej, já jsem hodně velký sebekritik, když píšu články sám... a tím pádem zkritizuju leccos i jiným :). Mně není potřeba brát vážně ve všech detailech. Ale můj dojem je takový, že to lze napsat buď srozumitelněji, nebo alespoň zajímavěji.
Tam jde spíš o to, že pokud chceš ukazovat rozdíly mezi IPv6 a IPv4, tak je dobré poukázat na to, že zápis IPv6 adres a prefixů je, až na délku, jednodušší než zápis IPv4.V čem vlastně? Parser na IPv6 adresy (prefixy) je znatelně komplikovanější než na IPv4.
i přes docela dobrou podporu (včetně IE!)SNI podporuje jen Internet Explorer 7 nebo novější a jen na Windows Vista a Windows 7. Čili kdo používá IE na WinXP, má smůlu.
Tiskni
Sdílej: