Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
... tabulku přiřazující něčemu věkový limit „od 12ti let“, „od 15ti let“ a tak dále...Alespoň někdo, kdo „ústavu“ (ÚJČ) nežere ty jeho lži...
Alespoň někdo, kdo „ústavu“ (ÚJČ) nežere ty jeho lži...U některých věcí bych i toto tvrzení chápal... ale zrovna tohle je rozumné pravidlo. Ale to je tobě vlastně jedno, když jsi ten bojovník proti standardům :).
A ked to nefunguje, tak "vobec nejde pocitac" a treba kupit novy.To platí zejména v případech, kdy má počítač sloužit například pro účely vedení účetnictví nebo tisk skladových výdejek
Běžnej uživatel ssh nepoužívá a ani neví co to je.Ono to ale není až tak úplně pravda. Jsou uživatelé, kteří SSH používají, i když nevědí, co to je. Například jsem viděl, že ho používali (formou programu Putty pro Windows) pro sestavování tunelu pro komunikaci klientských aplikací se serverem, namísto používání TLS nebo VPN.
Maximálně se to takhle naučili krok za krokem, ale neví co dělají, jenom že to musej pokaždý když zapnou PC udělat, aby mohli makat. Sami si to nevymysleli.Sami si to nevymysleli, vymyslel to někdo, kdo zjevně nedokáže vytvořit lepší řešení.
Tohleto ještě v linuxu pokud vim nemáme, sme sto let za vopicemaOno to určitě brzy bude, nejspíš asi nejdřív v Ubuntu, kde to ani nepůjde vypnout
To HTTP je mi jasné ale myslím, že to až tak nevadí, lebo pointa bola, že potrebujeme viac adries ako je množstvo ľudí na Zemi.Tam jde jedině o to, že někdo jenom trošku znalý smete tvůj argument ze stolu a označí tě za amatéra i před těma, kterým by jinak tato informace stačila. Je to jako když učitelky na školách svým žákům při hodinách lžou. Pro většinu je to jedno, ale čas od času se objeví někdo, kdo z ní udělá před celou třídou debila (a pak se o něm vypráví na škole legendy ještě několik let po té a na různých školních srazech ho objímaj úplně cizí opilí lidi se slovy „seš fakt dobrej“, a dotyčný v tu chvíli absolutně nechápe o co jde :D).
No bolo to najlepšie vysvetlenie aké mi napadlo aby ľudia pochopili. A nepovedal by som, že nebude chcieť čítať - pár ľudí, ktorí sú až sa opovážim povedať informatickí antitalenti, to čítali v pohode. Niektorí z toho boli nadšení.Podívej, já jsem hodně velký sebekritik, když píšu články sám... a tím pádem zkritizuju leccos i jiným :). Mně není potřeba brát vážně ve všech detailech. Ale můj dojem je takový, že to lze napsat buď srozumitelněji, nebo alespoň zajímavěji.
Tam jde spíš o to, že pokud chceš ukazovat rozdíly mezi IPv6 a IPv4, tak je dobré poukázat na to, že zápis IPv6 adres a prefixů je, až na délku, jednodušší než zápis IPv4.V čem vlastně? Parser na IPv6 adresy (prefixy) je znatelně komplikovanější než na IPv4.
i přes docela dobrou podporu (včetně IE!)SNI podporuje jen Internet Explorer 7 nebo novější a jen na Windows Vista a Windows 7. Čili kdo používá IE na WinXP, má smůlu.
Tiskni
Sdílej: