abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    10.5.2012 21:44 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Mě teda ty fotky nic moc neřikaj, ale tím neřikám že se máš na to vykašlat. Když jsem začínal s muzikou tak to stálo strašně dlouhou dobu strašně zahovno. :-) A až tedka to má nějaký jakž takž výsledky. Takže foť dál voe! :-))
    Johny z Podoli avatar 10.5.2012 21:47 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    ty seš Jirky brácha? ;-))) ehm... nebo to je shoda jmen? :D
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
    11.5.2012 05:36 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    jakýho Jirky? Asi jsem natvrdlej. :-)
    Johny z Podoli avatar 11.5.2012 08:48 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    můj kamarád se kterým nejvíce řešíme ta DMX světla má bratra, který se moc neukazuje venku, jen pořád programuje ;-) ... je to kapacita. A Jmenuje se stejně jako ty, znám se s ním velmi málo od vidění ;-) Napadlo mě, že to si ty ;-)
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
    11.5.2012 11:38 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Tak to určitě já nejsem. :-) Když nepracuji v CAD, tak kalim! :-))
    10.5.2012 22:00 johniez | skóre: 17 | blog: xyz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    osvobozeni hospody super.
    10.5.2012 22:46 radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    +1. Vypada to hodne autenticky ...
    Marcela* avatar 11.5.2012 09:35 Marcela* | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Díky za prima blog, takových tu moc není.

    Jestli tě zajímá názor:

    "Osvobození hospody" - kouř, mlha jsou fotogenické. Fotka jako celek je ale "šedá", chtělo by to upravit kontrast, a pokud by to rozlišení umožňovalo, udělat ze snímku výřez.

    "Pálení čarodějnic": Jestli jsi to fotil z ruky, slušný výkon, ještě nemáš třas :-). Jinak je tam stejně problém, jak už to u snímků v takhle problematických světelných podmínkách bývá,s ostrostí a šumem..

    Anežka - modelka 1: Určitě bych řízla vršek, ten proužek nebe pryč a aby zbylo dostatek místa nad hlavou, dozáplatkovat levý kousek zeleně ;-). Něco udělat se tvrdými stíny u nosu a odlesky na tvářích... Košilka na bříšku koukající zpod halenky není moc fotogenická..

    Anežka 2: příjemné zbarvení, jen trošku přesvícený krk, který takřka tonálně splývá s dolní částí obličeje. A opět to chce retuš, odstranit pleťové vady a odstranila bych i vlasy z pravého oka Anežky, co jdou napříč přes řasy, nos, odstranit lesk ze špičky nosu a pod nosem, tam je to ošemetné.

    Portréty jsou docela těžké téma z hlediska přípravy modelky. Každopádně líčení je nutné, už kvůli leskům pleti, což se projevuje i u Anežky 3. To je docela hezky nasvícená fotka, krásné nebe /jen na phr je znát použití přechod. filtru, možná natočený moc doprava/. A opět rušivá košilka, co zakrývá bříško.. Možná celkově jiné oblečení, nějaké jednoduché šatičky... A možná srovnat horizont.

    Doufám, že jsem tě neodradila od dalšího focení a ráda se podívám na příští snímky :-).
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    11.5.2012 09:45 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Takže resumé: všechno, co zakrývá bříško a ostatní části těla - pryč. Prostě fotit nahaté holky je pro mnohé zábava, otázka, je, proč to vydávat za umění...
    Marcela* avatar 11.5.2012 10:06 Marcela* | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    I portrét se dá nafotit krásně, aniž by se holka musela svléknout. Třeba tady , tady nebo tady je ukázka mistrovské práce: Stanislav Petera.

    Ohledně aktů, mě to moc jako ženskou nebere, ale takový František Drtikol se na ně zaměřoval a všechna čest... :-).
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    Johny z Podoli avatar 12.5.2012 02:01 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Právě naopak - veliké díky za zhodnocení. Focení mě baví a určitě něco zase přidám, jsem rád, že to nezůstalo bez komentáře... Každý chyba je pro mě poučením ;-) A když to někdo takto rozebere, je to super... díky!
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
    11.5.2012 11:50 Osvetlovac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Zdravím, když tak koukám na ty XLR konektory, mám jednu poznámku z praxe. Tyhle levné konektory nevydrží, hlavně samice. Je mi jasné, že je to o penězích, ale XLRka renomovaných značek (neutrik, amphenol, switchcraft) za tu stovku za kus rozhodně stojí. Není nic "lepšího" když ti uprostřed koncertu zůstane polovina světel "viset" na poslední hodnotě kvůli konektoru.
    Johny z Podoli avatar 12.5.2012 02:02 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    tohle jsou zrovna už docela dobré konektory od Adam&Hella, dokonce mám tušení, že stovka za kus je i reálná cena ;-) Právě jsem se při výběru zaměřil na lepší konektory a na kvalitní kabel ;)
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
    =^..^= AmigaPower® avatar 11.5.2012 13:17 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    ta poslední je jak na poyadí y widlí :-D
    =^..^= AmigaPower® avatar 11.5.2012 13:17 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    zamrdaný QWERTZ!!! jak na tom můžou psát?!?!?!
    kotyz avatar 11.5.2012 13:58 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Klid, já na tom píšu celej život! :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 11.5.2012 14:42 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Ale ty si výjimka, ty si kokot! :-D
    Johny z Podoli avatar 12.5.2012 02:03 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    právě ;-)) ale ta louka je totiž plná tučňáků :DDD .. skovanejch, takže pohoda .)
    Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
    Bedňa avatar 11.5.2012 14:11 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    Ja som to čítal spolu ako "osvobození čár(k)y" :-) neviem či mi to podvedome vsugeroval ten modeling. Za "osvobození hospody" dávam veľké plus jedna.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    12.5.2012 01:49 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a "Modeling"
    550 x 367 ? :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.