Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
kdyby jim programově neškodila ODS svou politikou nulové tolerance.ODS má většinu v Senátu pouze nějaké dva roky, do té doby byly jejich možnosti velice omezené. To je docela málo, pokud si vezmeš, že ČSSD byla u moci 8 let. První 4 roky byla oposmlouva a tam se o nulové toleranci dá mluvit jenom těžko. Takže shodit všechnu vinu na ODS za asi dva roky, kdy mohli svojí politiku nulové tolerance reálně uplatňovat ... ani nechci domýšlet, čí rétoriku mi tohle připomíná.
Možná že kdyby se ODS tak nebála přijetí zákona o majetkových přiznáních, tak jsme nemuseli mít ani tak zkorumpované úředníky, policajty, soudce, politiky a kdo ví koho dalšího.To už je jenom čirá spekulace a mohl sis to odpustit. Nebo ty skutečně věříš, že jeden zákon jako zázrakem očistí současné kaprpoměry?
Taky ale měla svázané ruce skoro zlikvidovanou ekonomikou po vládnutí modrých gangsterů.Ty jsi úplně stejný jako JiK, akorát na druhou stranu
Musela se nejprve vypořádat s nelichotivým stavem našeho hospodářství a teprve ve druhém období mohla ČSSD trochu vládnout.Aha, takže v prvním volebním období vládnout nemohli, pouze napravovali ekonomiku (a často pravicovými opatřeními) - zajímalo by mě jak, když podle tebe vládnout nemohli.
Tedy tak jak jí to umožnili koaliční partneři, kteří také neradi vládu podporovali a takový Kalousek stále čekal kdy bude moci křehké koalici vrazit nůž do zad, jak je to u tohoto bezpáteřního "křesťana" zvykem.Dívám se, že jsi se pěkně rozohnil a dokonce už teď ani nulová tolerance za všechno nemůže. Koalici si vybrala ČSSD dobrovolně, mohli se kdykoliv dát do kupy s komunisty, ale i za to pravděpodobně může ODS, co
Tiskni
Sdílej: